בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חילופי דברים קשים בין שרת החינוך למנכ"לית לשעבר 

חילופי דברים קשים בין שרת החינוך למנכ"לית לשעבר

 
 
רונן ליבוביץ` ונדב פרי

ח"כ רונית תירוש עצרה דיון שהתנהל ופנתה ליו"ר הוועדה לענייני חינוך ואמרה לו כי תמיר כינתה אותה "חתיכת חרא" • תמיר טוענת כי לא אמרה את הדברים. לטענת תמיר היא אמרה לתירוש: את כל הזבל שהשארת מאחוריך במשרד החינוך, אני צריכה לאכול • הדיון שהתנהל בוועדת החינוך סבב סביב תכנית "אופק חדש" • השרה תמיר אמרה כי "בשנה הבאה יתווספו עוד 450 בתי ספר לתוכנית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(43 שניות)

 
 
ישיבה לא שיגרתית בוועדת החינוך של הכנסת. בעימות שהתפתח בין שרת החינוך יולי תמיר למנכ"לית משרד החינוך לשעבר רונית תירוש הדרדר השיח לכדי חילופי קללות. הכל החל כשתירוש פנתה ליו"ר הוועדה ואמרה לו "אדוני יושב הראש, אתה לא מאמין מה יולי תמיר לחשה לי באוזן – את חתיכת חרא".
 
יולי תמיר אמרה לאחר מכן "את הזבל שהשארת מאחוריך במשרד החינוך, אני צריכה לאכול". ח"כ רונית תירוש אמרה לחדשות נענע 10: "איני מגיבה ואיני מעוניינת אפילו להיזכר בדברים שנאמרו בדיון".

שרת החינוך, יולי תמיר אמרה בתגובה כי " זו התבטאות לא שגרתית. אבל, גם לסבלנות יש גבול. תירוש מנסה לסכל מהלך חשוב כמו הרפורמה אופק חדש שמיושמת במערכת החינוך היסודית וזאת על אך שבתקופתה המערכת התרסקה ונפגעה פעמים רבות".

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ מיכאל מלכיאור (עבודה-מימד) הגיב בתום הדיון על העימות בין ח"כ תירוש לשרה תמיר. "אני דוחה בשאט נפש את סגנון הדיון שהתפתח בוועדה. זוהי אינה דרכה של ועדת החינוך בראשותי וזוהי אינה הצורה בה הכנסת צריכה לשמש דוגמה לילדי ישראל".

הדיון שהתנהל בוועדת החינוך סבב סביב תכנית "אופק חדש". השרה תמיר אמרה כי "בשנה הבאה יתווספו עוד 450 בתי ספר לתוכנית אופק חדש. שליש מהמערכת נכנס תוך שנתיים לתוכנית. זה מראה שהרצון לעשות שינוי הוא מאוד משמעותי. זה גם בזכות ההבנה והשיתוף עם ארגון המורים".

"יש קבוצה של אנשים שלא רוצים לעבוד" אמרה תמיר והוסיפה "לקחנו בחשבון שיש כמה אנשים מבולבלים. זו פעם ראשונה ששואלים את המורים על עמדתם".

לדברי תמיר, "הרפורמה משנה את שבוע העבודה של המורים. למדנו ממעקב שיש לנו אחר מעקב של בתי הספר של הרפורמה שהשעות הפרטניות עולה על כל ההצעות שהיו לנו. אנחנו מחכים לראות את הממצאים הראשונים ההשוואתיים. נעשה שימוש אמיתי בשעות הפרטניות. ראיתי עשרות מקרים שבהם יש שימוש מיטבי של השעות הפרטניות לטובת התלמידים. הדבר הטוב בכל זה שההורים אסירי תודה למורים. הם מרגישים שהמורים נותנים לילדים משהו מאוד חשוב".

יו"ר המפד'ל, ח"כ זבולון אורלב, אמר בתגובה לוויכוח הסוער כי "אני קורא לראש הממשלה לגלות אחריות ממלכתית ולהעביר את שרת החינוך מתפקידה לאלתר". לדבריו, "נדהמתי לשמוע את שפת האשפתות בה נקטה שרת החינוך. שרת חינוך שזהו סגנון ביטויה, אינה ראויה לחנך את ילדי ישראל".
 
 

(1:12 דק') תמיר- "צר לי על השימוש בביטוי"

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by