בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחתה בקשתו של רוצח דפנה כרמון לשחרור מוקדם 

נדחתה בקשתו של רוצח דפנה כרמון לשחרור מוקדם

 
 
חדשות נענע 10

ביהמ"ש המחוזי בחיפה, דחה את בקשתו של מוחמד סובחי, אסיר עולם, שהורשע ברצח החיילת דפנה כרמון ז"ל, לשחרור מוקדם. בהחלטת השופטים נכתב כי "החלטת ועדת השחרור המיוחדת שלא לשחרר את האסיר, ניתנה בסמכותה כדין כשמביאים בחשבון שהאסיר אנס ורצח נערה בת 21"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרכב ביהמ"ש המחוזי בחיפה, דחה הבוקר (חמישי) עתה את בקשתו של מוחמד סובחי, אסיר עולם, שהורשע ברצח החיילת דפנה כרמון ז"ל, לשחרור מוקדם ברישיון. חלק משותפיו של סובחי לרצח כרמון הורשעו גם ברצח הילד דני כץ בשנת 1984.
 
רוצחי דני כץ. (צילום: חדשות 10)
 רוצחי דני כץ. (צילום: חדשות 10)   
השופטים קבעו כי "החלטת ועדת השחרורים המיוחדת שלא לקצוב את עונשו סבירה, וניתנה בסמכותה כדין ומשקולים סבירים וכי הוועדה לא חרגה מסמכותה. כן נקבע כי אין פגם בכך שהוועדה נתנה מעמד בכורה, לשיקול אמון הציבור במערכת אכיפת החוק, כשיקול המרכזי שבבסיס החלטתה שלא לשחרר את האסיר".

עוד נכתב כי "כשמביאים בחשבון את נסיבות המקרה שהיה בפני הועדה, העונש שנגזר, קציבתו לתקופה של 35 שנים וכעת הבקשה לקצרו לתקופה של כ- 23 שנים, לא ניתן לומר שקביעת הועדה כי מדובר ביחס בלתי סביר בין העונש שנגזר ובין העונש שירוצה בפועל היא קביעה משוללת בסיס. לא ניתן לומר גם שתוצאה זו לפיה מי שאנס ונטל חייה של צעירה בת 21 ישוחרר לאחר חלוף 24 שנים אינה פוגעת באמון הציבור במערכת אכיפת החוק, על כל רבדיה".

"דפנה כרמון ז"ל הייתה בת 21. בבשנת 1982 נחטפה ממרכז העיר חיפה על ידי העותר ושלושה אחרים. הנערה הוכנסה בכוח לרכב והוסעה ליערות הכרמל, שם נאנסה באכזריות ונרצחה. גופתה הושלכה ביער. בגדיה וחפציה נלקחו על ידי הארבעה. העותר וחבריו הורשעו בביצוע החטיפה, האונס והרצח. נגזר על כל אחד מהם עונש של מאסר עולם בגין עבירת הרצח, 20 שנות מאסר בגין עבירת החטיפה ו – 20 שנות מאסר בגין עבירת האינוס. בית המשפט לא קבע כי העונשים ירוצו במצטבר ומכאן שהם מרוצים בחופף לעונש מאסר העולם".

בשנת 2002 החליט נשיא המדינה לקצוב את עונשו של סובחי ולהעמיד את תקופת מאסרו על 35 שנה. כעת לאחר ריצוי שני שליש מעונשו, החליט בית המשפט כי הוא לא ישוחרר מוקדם וכי ירצה את מלוא העונש שניתן לו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by