בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בנק ישראל יקנה מט"ח ב-100 מיליון דולרים ליום 

בנק ישראל יקנה מט"ח ב-100 מיליון דולרים ליום

 
 
כסף נענע 10

הודעת בנק ישראל כי יגדיל את רכישות המט"ח היומיות שלו מ-25 מיליון דולרים לכדי 100 מיליון דולרים בממוצע, דחפה את המטבע האמריקני המדשדש לשער יציג של 3.314 שקלים לדולר, תוך עליה של 2.6% מאמש. במהלך היום ירד הדולר לשפל של 3.20 שקלים לדולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(00:28)

 
 
בנק ישראל מתערב במסחר בדולר בניסיון להקל על היצואנים: על רקע ההדרדרות המתמשכת בשער הדולר שהגיע היום (10.07.08) לשפל של 3.20 שקלים לדולר, הודיע הבנק המרכזי כי יגדיל את היקף רכישות המט"ח שלו ומעתה ירכוש בממוצע 100 מיליון דולרים ביום. כזכור, בחודש מרץ האחרון הודיע נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, כי ירכוש בממוצע 25 מיליון דולרים ביום.
 
דקות לאחר הודעת הבנק עלה הדולר בשיעור של 1.9% לרמה של 3.290 שקלים לדולר, לאחר שבמהלך היום ירד כבר בשיעור של 0.9% לרמה של 3.20 שקלים לדולר. שערו היציג של המטבע האמריקני נקבע היום על 3.314 שקלים לדולר, תוך עלייה של 2.6% בהשוואה לאתמול.

קצב הרכישות יושפע מהשינויים בשער החליפין

על-פי הודעת הבנק, הרכישות מבוצעות במסגרת תוכנית בנק ישראל להגדלת יתרות המט"ח של ישראל לרמה של בין 35 ל-40 מיליארד דולרים. עם זאת, ברור כי המטרה ברכישת המט"ח היא ייצוב שער החליפין בין המטבע האמריקני לשקל הישראלי, שמהווה איום לתעשייה וליצואנים ולהמשך צמיחת המשק.

בבנק ישראל מסבירים, כי ההחלטה להגדיל את קצב הרכישות התקבלה לאחר שהתוכנית להגדלת היתרות נבחנה על רקע תנאי השוק הנוכחיים, והשינוי המצטבר המהיר בשער החליפין של השקל. "בנק ישראל ימשיך לבחון תוכנית זו מעת לעת, תוך התחשבות בתנאי השוק המשתנים", לשון הודעת הבנק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by