בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בפעם השלישית: אולמרט נחקר באזהרה 

בפעם השלישית: אולמרט נחקר באזהרה

 
 
חדשות נענע 10

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה הגיעו למעונו של רה"מ אולמרט והחלו בחקירתו בפרשת "מעטפות הכסף". חקירתו של ראש הממשלה צפויה להימשך כשעתיים. מחיקור הדין שבוצע על ידי המשטרה בארה"ב, עולות 15 עדויות חדשות המחזקות, לטענת הפרקליטות, את תיק החקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(53 שניות)

 
 
חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה ובראשם מפקד היחידה תנ"צ שלומי איילון הגיעו הבוקר (שישי) למעונו הרשמי של ראש הממשלה אולמרט בירושלים כדי לחקור אותו בפרשת "מעטפות הכסף". חקירתו של אולמרט צפוייה להימשך כשעתיים. כך דווח בגלי צה"ל.

זו היא הפעם השלישית בה נחקר ראש הממשלה בכל מה שנוגע לקשריו עם איש העסקים היהודי - אמריקני משה טלנסקי.
 
מחיקור הדין שבוצע על ידי המשטרה בארה"ב, עולות 15 עדויות חדשות המחזקות, לטענת הפרקליטות, את תיק החקירה. החוקרים יעמתו את ראש הממשלה עם עדויות אלו וראיות אחרות שאספו בארה"ב, בחקירה בביתו.

החקירה הקודמת של אולמרט, שנערכה ב-23 במאי, עסקה בעיקר בחקירתו של אורי מסר שלא הועברה לפרקליטיו של ראש הממשלה על מנת שלא לחשוף אותו לחומר החקירה והשוטרים עימתו את אולמרט עם דבריו של מסר.

פרקליטיו של ראש הממשלה אהוד אולמרט עתרו אתמול (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה דחופה לקבל את כל חומר החקירה החקירה בעניינו. הפרקליטות מסרבת לתת להם את החומרים לפני שעדותו של משה טלנסקי תשמע בשבוע הבא.

מוקדם יותר העבירה פרקליטות מחוז ירושלים מכתב לעורכי דינו של ראש הממשלה בו נאמר באיזה חומר יוכלו לעיין. "לאחרונה הועבר אלינו מהמשטרה חומר חקירה הנוגע לעדות המוקדמת. הנכם מוזמנים להגיע למשרדינו כדי להעתיק את החומר האמור".

עוד נכתב שם כי "כמו כן, בחיקור דין הנערך בימים אלה בארה"ב, נגבו מספר הודעות שטרם הועברו לידי משטרת ישראל. אנו מעריכים כי הודעות אלה יועברו אלינו במהלך השבוע הבא ומיד עם קבלתן נעמידן לרשותכם".

במכתב הפרקליטות צוין כי "חומר חקירה נוסף שנאסף על ידי המשטרה, לא יועבר בשלב זה לעיונכם, זאת מטעמי טובת החקירה. אנו מקווים שבהקדם האפשרי ניתן יהיה להעביר גם חומר זה לעיונכם".

אתמול גם הגישו עורכי דינו של אולמרט הודעה לבית המשפט המחוזי בירושלים ממנה עולה, כי חקירתו של העד המרכזי בפרשת המעטפות של אולמרט תארך במשך חמישה ימים, ככל הנראה בשני סבבים. לטענתם פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, העביר אליהם אמש תשעה קלסרים המכילים חומר חקירה רב הנוגע לעדות המוקדמת.

בבקשה נכתב כי "בהודעות שנגבו משותפיו העסקיים של מר טלנסקי בארה"ב, אשר אמורות לשפוך אור על התנהלותו הכספית, מתעוררת שאלות רבות. לעדויות אלה צפויה להיות חשיבות לחקירתו הנגדית של מר טלנסקי".
 
 
טלנסקי. החקירה הנגדית תיערך בשבוע הבא ב-17 ביולי (צילום: חדשות 10)
 טלנסקי. החקירה הנגדית תיערך בשבוע הבא ב-17 ביולי (צילום: חדשות 10)   
חקירתו הנגדית של טלנסקי צפויה להיערך בשבוע הבא, ב - 17 ביולי. בלשכת ראש הממשלה מחכים עד לסיום העדות, על מנת להחליט באופן סופי על מהלכיו הבאים של אולמרט לקראת הפריימריז. גורמים בקדימה מספרים כי שמעו את ראש הממשלה מתבטא השבוע כי "אני מתכוון להמשיך עד הסוף".

ברקע החקירה, העריכו אתמול במפלגת קדימה כי אולמרט יתמודד בפריימריז שיתקיימו באמצע ספטמבר, אלא אם כן לא יצליחו פרקליטיו לנתץ את עדותו של משה טלנסקי בחקירה הנגדית.

ההסכם בקדימה

במפלגתו של אולמרט מודים כי כוחה הפוליטי של שרת החוץ, ציפי לבני, עולה בשבועות האחרונים, בעיקר לאור עננת החשדות שאופפת את ראש הממשלה בנושא מעטפות הכסף מטלנסקי. בסביבתה של השרה מביעים סיפוק רב מהסכם הפשרה שהושג אמש בינה ובין אולמרט. "לבני השיגה את כל מה שהיא רצתה", אומרים ומצביעים על שורת פשרות שאולמרט נאלץ לעשות על מנת לקבוע את המועד לפריימריז.

בסיכום שהושג בין רה"מ לציפי לבני, בתיווך צחי הנגבי, נקבע כי הפריימריז בקדימה ייערכו בין ה - 14 ל - 18 בספטמבר. על פי ההסכם אולמרט יפנה את מקומו במידה והמנצח בהתמודדות יקים ממשלה חלופית שתאושר בכנסת. אולרמט עדיין לא הודיע באופן רשמי האם הוא מתכוון להתמודד, אך כאמור ההערכות מדברות על כך שהוא יתמודד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by