בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרקליט המדינה: לא להעביר לאולמרט חומר החקירה 

פרקליט המדינה: לא להעביר לאולמרט חומר החקירה

 
 
ברוך קרא ורונן ליבוביץ`

בתשובת המדינה לבקשת פרקליטיו של ראש הממשלה לקבל את חומר החקירה בנושא נעטפות הכסף נכתב "חשיפה זו עלולה לחבל בסיכויי החקירה להגיע לחקר האמת" • עוד נכתב במסמך כי פרשת מימון הטיסות אינה קשורה לעדותו של טלנסקי ולכן אין להעביר לפרקליטי אולמרט את החומר המלא, בינתיים • פרקליטי ראש הממשלה טוענים - "זוהי רדיפה של מרשנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(02:41 דקות)

 
 
"העברת חומר החקירה לידי אהוד אולמרט ופרקליטיו עלולה לפגוע במהלכה התקין של החקירה - ככל שמדובר בעדים ובראיות שעדיין לא נאספו אל תיק החקירה", כך כתב אתמול (ראשון) פרקליט המדינה, משה לדור בתשובתו לבית המשפט לבקשת עורכי דינו של אולמרט לקבל את כל החומר לקראת עדותו של משה טלנסקי השבוע.
 
אולמרט. "חשוד במרמה בנסיבות חמורות". (צילום: רויטרס)
 אולמרט. "חשוד במרמה בנסיבות חמורות". (צילום: רויטרס)   
בתשובת המדינה נכתב עוד כי "חומרים חדשים אלה אינם נמצאים בגזרת עדותו של מר טלנסקי, זאת למעט פרט אחד, הנוגע לגרסתו של אולמרט, לפיו, כביכול, שימשו כספי טלנסקי עצמו להשלמת מימון נסיעותיו. בעוד שחשיפת החומר לידי המשיבים בשלב זה אינה עשויה לשמש אותם לניהול חקירתם הנגדית את מר טלנסקי, חשיפה זו עלולה לחבל בסיכויי החקירה להגיע לחקר האמת באפיק".

לדור סקר שוב את החשדות שהתפתחו נגד ראש הממשלה במהלך השבועות האחרונים. על פי הכתוב "במסגרת חקירת הפרשה ובתוך כך בדיקת גרסתו של אולמרט לפיה כספים שקיבל מטלנסקי שימשו למימון נסיעותיו לחו"ל, נאסף בידי המשטרה חומר ראיות המעלה חשד לפיו אולמרט קיבל בעת ובעונה אחת ממספר גורמים שהזמינו אותו לחו"ל בשנים האחרונות, מימון עבור טיסותיו, אף שטיסות אלה שולמו, באופן מלא או חלקי, גם על ידי גורמים נוספים".

"על פי החשד, נהנה אולמרט מהסכומים העודפים שנותרו ברשותו. הוא פעל בדרך זו, בעת שכיהן כראש העיר ירושלים וכשר התמ"ת, והשתמש בסכומים העודפים שלעיל בין היתר כדי לממן את טיסותיהם הפרטיות שלו ושל בני משפחתו במהלך השנים האמורות. בנסיבות אלה, נחשד אולמרט בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בעבירות דיווח, בעבירות מס, בעבירות הנוגעות למעמדו כנבחר ציבור בכהונויותיו האחרונות ובעבירות נוספות".
 
 

פרקליטו של אולמרט: זהו מסע רדיפה אחרי מרשי

תל צור. "זוהי ונדטה נגד ראש הממשלה". (צילום: חדשות 10)
 תל צור. "זוהי ונדטה נגד ראש הממשלה". (צילום: חדשות 10)   
פרקליטו של ראש הממשלה, עורך הדין נבות תל צור, תוקף בחריפות את התנהלות המשטרה והפרקליטות בחקירת מרשו וטוען "חוקרי המשטרה ואנשי הפרקליטות רימו אותנו. עורך הדין אלי זוהר וראש אגף החקירות נכנסו לוויכוח גדול לגבי עיתוי החקירה".

בראיון לתכניתו של ניסים משעל ב"רדיו ללא הפסקה" אמר תל צור כי "עוד שיא נשבר מבחינת הדרמה והסנסציה ושכחו את טלנסקי ושכחו את המעטפות וכבר יש פרשה חדשה. זו כבר חקירה שישית, לצערי זה מתחיל להצטייר כרדיפה. התנהלות המשטרה והפרקליטות גוררת את הביקורת הזאת. אם רוצים להגביר את אמון הציבור בטוהר ההליך, באיכות החקירה, בממלכתיות החקירה, לא כך צריך לנהל אותה".

תל צור אמר עוד "ראיות לגניבות כאלה לא הוצגו, הוצגו חשדות לחשבונות כפולים או לא כפולים. הדברים יוסברו. חקירה צריכה להיעשות, ובודאי אפשר דבר כזה, אבל ונדטה כזו עוד לא נעשתה".
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by