בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: החלטה 1701 אינה עובדת - היא כישלון 

ברק: החלטה 1701 אינה עובדת - היא כישלון

 
 
רונן ליבוביץ`

שר הביטחון אמר בישיבת סיעת העבודה כי "חיזבאללה מפר את החלטה 1701 של האו"ם שהביאה לסיום מלחמת לבנון השנייה" • הוא הוסיף "הארגון ממשיך להתעצם - ההחלטה אינה עובדת" • ברק התייחס גם לדוח הארגון על רון ארד: "הדוח לא פותר את שאלת גורלו של רון, אך יש לי מחוייבות להחזיר את רגב וגולדווסר הביתה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(44 שניות)

 
 
שר הביטחון, אהוד ברק, אמר אתמול (שני) בישיבת סיעת העבודה כי "החלטה 1701 איננה עובדת. חיזבאללה ממשיך להתעצם - ההחלטה היא כישלון".
 
בשבוע שעבר אמר ברק כי "אנו נוכחים לדעת שכמות הטילים ברשות חיזבאללה, הוכפלה ואולי אף שולשה וטווחיהם הורחבו כך שהם מכסים כמעט את כל אזורי המדינה". ברק הזהיר כי "ישנו כרסום מתמשך בהחלטת מועצת הביטחון 1701".

הקבינט המדיני ביטחוני כונס לפני כשבוע לדיון מיוחד בהפרות חיזבאללה את החלטה 1701. במהלך הדיון, שמעו השרים מראשי מערכת הביטחון סקירות על ההתעצמות של חיזבאללה בדרום לבנון, על הברחות הנשק מסוריה לארגון ועל האיומים על גבול הצפון ועל העורף.

החלטה 1701, שאושרה במועצת הביטחון של האומות המאוחדות ב-12 באוגוסט 2006, קראה להפסקת אש בין ישראל לחיזבאללה במלחמת לבנון השנייה, תוך פריסת כוח או"ם חמוש וצבא לבנון בדרום לבנון, על מנת למנוע מארגון החיזבאללה להמשיך לפעול בשטח לבנון.

בהחלטה דובר על תגבור כוח יוניפי"ל ב-15,000 פקחי או"ם חמושים עם סמכות להפעלת נשק וסיוע של האו"ם לפריסת צבא לבנון בדרום לבנון. לפי סעיף 12 להחלטה: כוח האו"ם "ינקוט את כל הפעולות הנדרשות להבטיח ששטחי הפעילות שלו לא ינוצלו לביצוע פעולות עוינות מכל סוג, ויסתייע באמצעים רבי-עוצמה למניעת ירי".

כמו כן קבעה ההחלטה שיש למנוע הכנסת נשק לאזור ללא הסכמה של ממשלת לבנון והטילה אמברגו מלא על העברת נשק לחיזבאללה.
 
 

"דוח חיזבאללה על רון ארד לא פותר את שאלת גורל הנווט השבוי"

ברק התייחס גם לנושא הדוח שהעביר חיזבאללה על גורלו של הנווט השבוי רון ארד. ברק אמר כי "הדוח על רון ארד איננו מספק תשובות מלאות וברורות ואיננו מביא פתרון לשאלה מה עלה בגורלו. אבל כשר הביטחון, וכרמטכ"ל וכמפקד אני חוזר ואומר שיש עלינו חובה מוסרית להחזיר את רגב וגולדווסר הביתה".

בהתייחסו למאמצים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, אמר ברק כי "אנו צריכים לנצל את חלון ההזדמנויות שנפתח ולקדם את המאבק להחזרתו. יש אפשרות שהמשא ומתן לא יהיה קצר אבל בירושלים ובזעה יצטרכו לקבל החלטות קשות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by