בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה את העתירה - עסקת השבויים תתבצע מחר 

בג"צ דחה את העתירה - עסקת השבויים תתבצע מחר

 
 
רונן ליבוביץ`

השופטים דחו את עתירתם של בני משפחת השוטר אליהו שחר ז"ל שנרצח בידי סמיר קונטר. בפסק הדין נכתב: "אין בעתירה כל נימוק או טעם שיצדיק את קבלתה".• יתרה מזו קובעים השופטים כי מדובר בעניין שנוגע ליחסי החוץ והביטחון של מדינת ישראל ובנושא זה מתחם ההתערבות של בית המשפט הוא מצומצם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:47 דק')

 
 
בג"צ נתן שוב הכשר לעסקת השבויים. העתירה שהגישו הבוקר בני משפחתו של השוטר אליהו שחר ז"ל שנרצח על-ידי סמיר קונטאר, נדחתה על ידי בג"צ על הסף. לעותרים הצטרפו גם ארגון אלמגור והורי חללים ממלחמת לבנון השניה שדרשו מבג"צ להוציא צו בינתיים שיורה על עיכוב העסקה במסגרתה החיילים החטופים אהוד גולדווסר ואלדד רגב יוחזרו לישראל בתמורה לשחרורו של קונטאר.
 
יורם שחר, אחיו של השוטר שנרצח על ידי קונטר, בעתירה לבג"צ: עכבו העסקה (צילום: חדשות 10)
 יורם שחר, אחיו של השוטר שנרצח על ידי קונטר, בעתירה לבג"צ: עכבו העסקה (צילום: חדשות 10)   
בהחלטתם קבעו השופטים כי: "לגוף העניין אין בעתירה כל נימוק או טעם שיצדיק את קבלתה. העותרים עצמם כותבים, כי הצדדים לעיסקה כבר החלו לממשה וכי דו"ח בעניינו של הנווט רון ארד הועבר על ידי ארגון חזבאללה לישראל. ברי, כי צריך טעמים יוצאי דופן במיוחד על מנת שבית משפט יתערב בעיסקה דוגמת זו שנעשתה עם חזבאללה במהלך ביצועה ומימושה, ולאחר שחלק ממנה כבר התבצע".

עוד כותבים השופטים בפסיקה כי "העניין נשוא העתירה נוגע ליחסי החוץ והביטחון של מדינת ישראל. ובנושא זה מתחם ההתערבות של בית המשפט הוא מצומצם, ויכולתו להושיט סעד מוגבלת ביותר.

מגישי העתירה הסבירו כי הדוח שנמסר על ידי חיזבאללה אודות גורלו של רון ארד אינו מספק, כפי שהגדיר זאת אמש ראש הממשלה וכי ברשימת האסירים המיועדים לשחרור במסגרת עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה, כלולים שלושה מחבלים עם דם על הידיים. בנוסף, נטען במסגרת עתירתם כי ישנה סבירות גבוהה לכך שהחיילים החטופים גולדווסר ורגב אינם בין החיים. כמו כן, דורשים בני משפחתו של אליהו שחר להשמיע את טענותיהם בישיבת הממשלה מול השרים בטרם תאושר העסקה.

אחותו של אליהו שחר, אמרה הבוקר בראיון לגבי גזית ב"רדיו ללא הפסקה" כי בני המשפחה מנסים להיאחז בכל שביב של תקווה כדי שהעסקה לא תצא לפועל. לדבריה, "העסקה היא בזוייה", זאת מאחר ומשחררים במסגרתה רוצח ולא מקבלים מידע נוסף אודות רון ארד.

יורם שחר, אחיו של אליהו שנרצח בידי קונטאר, הביע את אכזבתו מהחלטת בג"ץ לדחות את עתירתם הקודמת של המשפחה נגד שחרור קונטאר, ואמר כי "היא יריקה בפרצופם של משפחות השכול ועל קברי הנרצחים. האפליה בין משפחה למשפחה כאשר לא נתנו לנו להביע את כאבנו כואבת לנו והיא כמעט אפליה בין דם לדם".

"מול האטימות הזו שאפילו לא רצו לשמוע אותנו בדיון מסודר, מה שנותר לנו זה לפנות למשפחות באופן ישיר מעל דפי התקשורת ולבקש מהן לעשות צעד אציל, צודק, והוא יהיה הנכון יותר לזכר נשמות יקיריהם", דברי שחר.
 
 

הממשלה אישרה את העסקה

שרי הממשלה אישרו הבוקר באופן סופי את העסקה שתשיב הביתה את הבנים. השרים אישרו את העסקה למרות שוועדת ראשי השירותים החשאיים קבעה כי הדוח שהעביר חיזבאללה בעניין גורלו של הנווט השבוי רון ארד אינו מספק ועל רקע הגשת עתירתם של בני משפחת אליהו שחר לבג"צ.

העסקה תצא לפועל כבר מחר בשעות הבוקר. תחילה יובא נושא שחרורם של האסירים הלבנונים, ובראשם הרוצח של בני משפחת הרן, סמיר קונטאר, לחתימתו של הנשיא שמעון פרס, ולאחר מכן יתבצעו החילופים עצמם.

במעבר הגבול בראש הנקרה, שיוכרז שטח צבאי סגור, כבר הוצבו מחסומים והוקמו מתחמים לצוותי התקשורת הרבים שצפויים להגיע מכל העולם כדי לסקר את ביצוע העסקה.

במסגרת ההיערכות לעסקה, משאיות של הצלב האדום הבינלאומי חצו הבוקר את הגבול בין ישראל לבין ירדן, והן עושות דרכן לבסיס עמיעד שבצפון. אל המשאיות יועברו גופותיהם של 200 אנשי חיזבאללה, שיוחזרו מחר ללבנון, במסגרת העסקה לחילופי השבויים.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by