בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה אושרה סופית בממשלה 

עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה אושרה סופית בממשלה

 
 
רונן ליבוביץ` וצ`יקו מנשה

הממשלה אישרה סופית את עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה ברוב של 22 שרים לעומת שלושה מתנגדים בהם, השרים זאב בוים,רוני בר און ודניאל פרידמן • אישור העסקה מגיע זמן קצר לאחר שבג"צ דחה את עתירת משפחתו של אליהו שחר נגד המהלך • בעקבות כך, צפויה העסקה להתבצע מחר בשעות הבוקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:00 דק')

 
 
העסקה יוצאת לדרך: הממשלה הצביעה היום (שלישי) בעד אישוררה הסופי של עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה. העסקה אושרה ברוב של 22 שרים לעומת 3 שהביעו התנגדות לעסקה ובהם, השרים רוני בר און, זאב בוים ודניאל פרידמן.
 
עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה אושרה סופית בממשלה (אילוסטרציה: חדשות 10)
 עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה אושרה סופית בממשלה (אילוסטרציה: חדשות 10)   
הממשלה אימצה את עמדת וועדת ראשי השירותים כפי שהוצגה לה ביחס לאמינות הדו"ח שהועבר על-ידי ארגון חיזבאללה בנוגע לגורלו של הנווט הנעדר רון ארד, והחליטה לדחות לחלוטין את הדו"ח, על ממצאיו ומסקנותיו. הממשלה קבעה כי אין בדו"ח משום עמידה בתנאי ההסכם ביחס לגורלו של רון ארד.

עוד נאמר בישיבה כי הממשלה תמשיך במאמציה על מנת לקבל כל מידע אפשרי ביחס לגורלו של רון ארד וכמו כן מצפה הממשלה כי המתווך הגרמני ימשיך בפעילותו על מנת לקבל מידע אמין ביחס לגורלו של הנווט הנעדר. הממשלה הודתה בהחלטתה למתווך מטעם מזכ"ל האו"ם ולממשלת גרמניה על המאמצים הרבים שהשקיעו לגיבוש ההסדר להחזרת החיילים החטופים.

זמן קצר לפני אישור העסקה בממשלה דחה בג"צ את עתירתם של בני משפחתו של השוטר שנרצח בנהריה על ידי סמיר קונטאר, במטרה לעכב את העסקה ובעקבות כך, העסקה תצא לפועל כבר מחר בשעות הבוקר.

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר בישיבה כי למרות הדוח שהתקבל על ידי חיזבאללה אודות רון ארד שלדבריו "איננו תורם למידע על גורלו", לממשלה החובה למשפחת ארד וללוחמי צה"ל להמשיך במאמץ העקבי והאינטנסיבי לברר את גורלו, אך יחד עם זאת הדגיש כי "עם כל הכאב על הממשלה להמשיך לסכם ולבצע את החזרת החיילים החטופים אודי גולדווסר ואלדד רגב וכך נעשה".

שר המשפטים, דניאל פרידמן, אמר בצאתו מישיבת הממשלה כי למרות שהוא התנגד לעסקה הוא מכבד את החלטת הממשלה ולא מתכוון לעכב את העסקה ואת שחרור סמיר קונטאר".

ח"כ זהבה גלאון (מרצ-יחד) בירכה על אישור העסקה ואמר כי "החלטת הממשלה שמה קץ לבזאר שהתנהל בנוגע לשחרור החטופים. ההסכם מקבע את החוזה בין המדינה לחייליה לפיו הם יוצאים להגן עליה והיא עושה הכל להגן עליהם".
 
 
בפתח הישיבה אמר שר התחבורה, שאול מופז, כי נכון לאשר את העסקה על אף הדוח החלקי שנמסר על ידי חיזבאללה אודות גורלו של רון ארד, אין טעם לחכות ולהמתין עד אשר יהיה מידע נוסף בעניין רון ארד, מאחר וקיימת הזדמנות להחזיר את החיילים החטופים לביתם. לדבריו, אם הממשלה תעכב את העסקה ותמתין עד אשר יגיע מידע נוסף על רון ארד, "אנחנו עלולים גם לא להשיב את החיילים הביתה ביום מן הימים".

השר אלי ישי (ש"ס) אמר בפתח הישיבה כי מחובתה של הממשלה לאשר את העסקה ואמר כי "למרות הגשת הדו"ח בעניין רון ארד, תיק ארד עדיין לא סגור. על ממשלת ישראל להמשיך ולעשות כל שביכולתה כדי לבחון ולגלות מה עלה בגורל הנווט השבוי." לדבריו זוהי חובתה של הממשלה לאשרר את העסקה המחזירה את הבנים גולדווסר ורגב הביתה. אני סמוך ובטוח כי אם ניתן היום היה להשיב את רון כל דורשי טובת החיילים גולדווסר ורגב לא היו מונעים את השבתו של רון. עוד הוסיף ישי בישיבה כי העסקה לא תסכן את שלומו של החייל החטוף גלעד שליט וראוי להשלים את המו"מ לאלתר".
 

כך תתבצע העסקה

תחילה יובא נושא שחרורם של האסירים הלבנונים, ובראשם הרוצח של בני משפחת הרן, סמיר קונטאר, לחתימתו של הנשיא שמעון פרס, ולאחר מכן יתבצעו החילופים עצמם.

במעבר הגבול בראש הנקרה, שיוכרז שטח צבאי סגור, כבר הוצבו מחסומים והוקמו מתחמים לצוותי התקשורת הרבים שצפויים להגיע מכל העולם כדי לסקר את ביצוע העסקה.

אתמול ריכז שירות בתי הסוהר את כל האסירים הלבנונים שאמורים להשתחרר במסגרת בעסקה בכלא הדרים שבשרון, שם שוהה סמיר קונטאר, וביום רביעי הם יועברו למעבר ראש הנקרה. תחילה תעביר ישראל לידי חיזבאללה את 199 הגופות שהוצאו בשבוע האחרון מבית הקברות לחללי אויב שבעמיעד, ולאחר מכן יעביר חיזבאללה לישראל את רגב וגולדווסר, שעל פי ההערכות אינם בין החיים.

השניים יזוהו באזור המעבר ולאחר מכן יקבלו משפחות רגב וגולדווסר את האפשרות להתייחד עם יקיריהן אם ירצו בכך. אחרי הזיהוי תעביר ישראל לשטח לבנון את סמיר קונטאר ואת ארבעת האסירים הנוספים, ובכך יסתיים ביצוע העסקה.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by