בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק המעגנת זכויות קטינים בחקירה אושרה בכנסת 

הצעת חוק המעגנת זכויות קטינים בחקירה אושרה בכנסת

 
 
רונן ליבוביץ`

ועדת החוקה, חוק ומשפט אישרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת החוק המעגנת את זכויותיהם של קטינים הנמצאים בחקירה או מרצים עונש. במסגרת סעיפי החוק תיאסר חקירתם של קטינים בשעות הלילה ותתאפשר נוכחותם של אחד ההורים בזמן החקירה. כמו כן יוגבל עונש מעצר הבית לקטינים לתשעה חודשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת אישרה היום (שלישי) לקריאה שנייה ושלישית הצעת החוק המעגנת את זכויותיהם של קטינים הנמצאים בחקירה או מרצים עונש.
 
על פי החוק שעבר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת יוגבל עונש מעצר הבית לקטינים לתשעה חודשים (צילום: גטי)
 על פי החוק שעבר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת יוגבל עונש מעצר הבית לקטינים לתשעה חודשים (צילום: גטי)   
הצעת החוק שאושרה בקריאה שנייה ושלישית משנה את ההתייחסות לקטינים מתחת לגיל 18 ומעגנת את זכויותיהם משלב החקירה ועד לריצוי עונשם.

על פי הצעת החוק הממשלתית, תיאסר חקירת קטינים בשעות הלילה. חקירתם קטינים מתחת לגיל 14 תסתיים עד השעה שמונה בערב ותחודש רק בשעה שבע בבוקר. חקירתם של קטינים מעל גיל 14תסתיים עד השעה עשר בערב ותחודש בשעה שבע בבוקר.

בנוסף, יתאפשר לקטין החשוד בעבירה לבקש כי אביו, אימו או קרוב אחר יהיה נוכח בחקירתו, אלא אם יהיה בכך כדי לגרום לסיכול או שיבוש החקירה או כדי למנוע מעצר של חשודים נוספים. על פי פרטי החוק, חוקרי המשטרה יחויבו להביא לידיעת הקטין את זכותו לנוכחות הוריו בחקירה. כמו כן, תחוייב המשטרה להודיע להורה החשוד על עצם קיומה של החקירה.

החוק מסדיר גם את תקופת הזמן בה ניתן יהיה להורות על מעצר בית של קטין. על פי החוק ניתן יהיה להגביל את משך הזמן בו יהיה נתון הקטין במעצר בית למשך תשעה חודשים. לאחר מכן, ניתן יהיה להאריך את מעצר הבית בתשעים יום בכל פעם. כיום ניתן להורות על מעצר בית של קטין ללא מגבלת זמן. כמו כן, תועלנה שתי גרסאות להצבעה במליאת הכנסת באשר למעצר עד תום ההליכים. על פי גרסה אחת לא ניתן יהיה בשום אופן להורות על מעצר עד תום ההליכים של קטין מתחת לגיל 14. על פי הגרסה השנייה לא ניתן יהיה להורות על מעצר עד תום ההליכים של קטין כזה, אלא מטעמים מיוחדים שהשופט יידרש לנמקם. כיום אין מניעה מלהורות על מעצר עד תום ההליכים של קטין מתחת לגיל 14, אף על פי שלא ניתן לגזור עונש מאסר כנגד אותו קטין.

סעיף נוסף ברפורמה קובע כי החזקתו בחדר נעול של קטין השוהה במעון נעול תתאפשר למשך שעתיים לכל היותר, לשם מניעת בריחה או לשם מניעת פגיעה בגופו של הקטין או של אחר. החזקה בחדר נעול תתאפשר רק באישור מנהל המעון. מיד לאחר מכן יהיה על עובד המעון לכתוב דו"ח ובו ציון נסיבות הנעילה. כיום אין חוק שמסדיר את הנעילה ועל פי נהלים פנימיים של המעונות ניתן לנעול קטין בחדר למשך עשר שעות. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by