בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד גולדווסר ואלדד רגב הוכרזו חללים 

אהוד גולדווסר ואלדד רגב הוכרזו חללים

 
 
אור הלר, אלון בן דוד

שעות ספורות לאחר שחיזבאללה העביר את ארונותיהם של החיילים החטופים לישראל - הושלם הליך הזיהוי. כעת יוכלו בני המשפחות יוכלו להתייחד עם יקיריהן. שני החיילים הועלו בדרגה לאחר מותם. דובר צה"ל: צה"ל מרכין את ראשו ומחבק בחום את המשפחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שידור חי

 
 
שנתיים לאחר מלחמת לבנון השנייה חזרו אהוד גולדווסר ואלדד רגב הביתה. השניים הוכרזו חללים לפני זמן קצר, בתום הליך זיהוי גופות שנמשך שעות ספורות. דובר צה"ל הודיע כי החללים הועלו בדרגה לאחר מותם.

האלוף אלעזר שטרן שהיה מי שמסר את ההודעה הקשה למשפחת גולדווסר נשא הצהרה קצרה לתקשורת ואמר: "אנחנו בבית הזה, כמו שאתם כולם יודעם לא פעם ראשונה. באנו לכאן היום עם בשורה קשה אבל לצדה יש גם תחושה מסוימת של הקלה שהחזקרו את אודי ואלדד לקברי ישראל".

גם האלוף שמני מסר הודעה לקונית, בצאתו מבית משפחת רגב ואמר: "אני הודעתי כרגע למשפחת רגב על הזיהוי הוודאי של אלדד זכרונו לברכה. מדובר במשפחה אמיצה ואצילה. צה"ל מחזק ומחבק את משפחות גולדווסר ורגב".
 
הארונות שהעביר חיזבאללה הבוקר  (צילום: רויטרס)
 הארונות שהעביר חיזבאללה הבוקר (צילום: רויטרס)   
תת אלוף בניהו, דובר צה"ל היה זה שמסר את ההודעה הרשמית ואמר "לפני דקות אחדות השלמנו את תהליך הזיהוי של רגב וגולדווסר. ההכרזה על היותם חללים נקבעה על פי גורמים רפואים בראשות קצין רפואה ראשי ועל פי ההלכה, על פי הרב הראשי לצה"ל. אלופי צה"ל, אלעזר שטרן וגדישמלי נמצאים בבתי המשפחות ומוסרים להן את ההודעה הרשמית".

בניהו הוסיף ואמר "בשעה הזו צה"ל מרכין את ראשו מרכין את דגליו ומחבק בחום את המשפחות וזוכר את חייליו שנפלו בשבי האויב. בצה"ל הוחלט להעלות את שניהם בדרגה וגם על כך מסרנו למשפחות".

סדרי הלוויות ימסרו מאוחר יותר. בשעה 18:30 יתקיים במחנה שרגא טקס התייחדות בו ישתתפו בין היתר ראש הממשלה וככל הנראה גם שר הביטחון.

על פי עדות של גורמים ברבנות הצבאית מצבן של הגופות שהוחזרו היה קשה מאוד. לדברי אותם גורמים ניכר כי הגופות הוחזקו בקירור רק בתקופה האחרונה - לקראת העסקה עם ישראל. הזיהוי היה קשה וחלקי DNA הוטסו למרכז הארץ, כדי לבצע זיהוי סופי באופן ודאי באמצעות המכשור המשוכלל ביותר שקיים בארץ.

מוקדם יותר אמר שלמה גולדווסר, אביו של החייל החטוף אהוד גולדווסר: "המפגש עם המציאות תמיד כואב. כל זמן שהיו הערכות, זו לא היתה המציאות. עכשיו יש כאב חזק יותר, אבל גם עם זה אנחנו נשלים".

דובר צה"ל, תת אלוף אבי בניהו דיבר על התהליך בעת שהחל ואמר: "הארונות התקבלו בצד הישראלי על ידי מפקדים וחיילים של צה"ל. עם פריקת הארונות, המפקדים עם דמעה בעין, הצדיעו לארונות". דובר צה"ל הוסיף: "התהליך יכול לקחת בין שעות מעטות לארוכות".
 
 

דובר צה"ל מודיע: זיהוי החללים הושלם (4:14 דק')

 

"תהליך הזיהוי - מקצועי ומפורט"

מוקדם יותר ביקש תת אלוף בניהו להמתין להשלמת זיהוי הגופות ואמר: "עכשיו מתחיל תהליך מפורט ומקצועי שמבצעים אותו אנשי חיל הרפואה ואנשי הרבנות מתחום הזיהוי שזה עיקר מיומנותהם. לצה"ל יש שם עולמי בתחום הזה של הזיהוי. אינני יודע לומר כמה זמן זה יקח. מיד לאחר שיסתיים הזיהוי נעביר את המידע למשפחות". כאמור, לפני זמן קצר הושלם הליך הזיהוי והאלופים יצאו לבתי המשפחות להודיע להם שבניהם הוכרזו חללים.

הרב הראשי של צה"ל, תא"ל אבי רונסקי סיפר על תהליך הזיהוי: "זו הייתה מלאכה מסובכת וקשה. עברה תקופה מאוד ארוכה מאז החטיפה. יש לנו אנשי מקצוע שהיו מאוד נאמנים למלאכתם, ממש שליחי קודש. הגענו לזיהוי ודאי".
 
הליך זיהוי הגופות הושלם (צילום: רויטרס)
 הליך זיהוי הגופות הושלם (צילום: רויטרס)   
העסקה החלה לפנות בוקר, אז הועברו ארבעת האסירים הלבנונים וסמיר קונטאר מכלא הדרים למחנה הצבאי שליד ראש הנקרא. הנציג של חיזבאללה לעניין העסקה, וואפיק ספא, היה זה שהציג הארונות וסיים שנתיים של חוסר ודאות כשאמר: "העסקה החלה. אנחנו החלנו במסירת שני החיילים הישראלים השבויים בידינו אשר נפלו בשבי ב-12 ביולי 2006 ואשר גורלם נותר בערפל עד הרגע הזה".

בהמשך העביר חיזבאללה את הארונות לידי נציגי הצלב האדום, ואלו הועברו לצד הישראלי של הגבול. כעת כאמור, החלו הרופאים של יחידת הזיהוי ואנשי הרבנות הצבאי בהליך הזיהוי, שבתומו יועברו האסירים הלבנונים וסמיר קונטאר ללבנון והשלב השני של עסקת החילופין יושלם
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by