בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שילמתם על כרטיס הטיסה? עכשיו שלמו עוד 

שילמתם על כרטיס הטיסה? עכשיו שלמו עוד

 
 
נגה ניר נאמן וכסף נענע 10

חברות תעופה דורשות תוספת "היטל דלק", לאחר שכבר הזמינו ושילמו עבור כרטיסי טיסה. הממונה להגנת הצרכן במשרד התמ"ת: מדובר בעבירה לכאורה על חוק הגנת הצרכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(03:25)

 
 
חברות תעופה שונות דורשות מצרכנים, לאחר שהזמינו ורכשו כרטיסי טיסה, לשלם תוספת המכונה בפיהם "היטל דלק", כך עולה מפניות שהגיעו למשרד התמ"ת.
 
אין פיקוח על המחירים (ארכיון: רויטרס)
 אין פיקוח על המחירים (ארכיון: רויטרס)   
לדברי הממונה על הגנת הצרכן במשרד התמ"ת, עו"ד יצחק קמחי, מדובר לכאורה בעבירה על חוק הגנת הצרכן, המחייב להציג, לפרסם ולנקוב לצרכן במחיר הכולל של המוצר או השרות.

עו"ד קמחי מציין כי השימוש במילה "היטל דלק" מטעה את הצרכנים העלולים לחשוב כי מדובר בהוראה שלטונית או במס - כמובן שאין אלה פני הדברים אלא מדובר בהעלאת מחיר הנקבעת שרירותית על-ידי חברות התעופה.

על המחיר לכלול את כל המרכיבים

מחירי הטיסה אינם בפיקוח, וכי חברות התעופה יכולות לקבוע את המחיר בו הן חפצות, אולם עליהן לכלול במחיר כולל את כל מרכיביו במלואם, מס, היטל וכל תשלום נלווה אחר שאין לצרכן אפשרות מעשית לוותר עליו במסגרת העיסקה.

"עליית מחירי הדלק אינם גזרה משמים הנופלת כרעם ביום בהיר על חברות התעופה", אומר קומחי. "לא מדובר בתופעה חדשה שאינה מוכרת לחברות ושהן לא נערכו לה. את הסיכונים מהתנודות במחירי הדלק ובשערי המטבעות ככל הנראה החברות תימחרו מזמן, ואנו משלמים עליהם כחלק ממרכיביו של המחיר הכולל של כרטיס הטיסה".

"אין מקום להצמיד אקדח לרקתם של הצרכנים ולהודיע להם ימים ספורים טרם הטיסה כי המחיר עלה וכי עליהם לשלם או לבטל", ציין הממונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by