בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלמה גולדווסר: עכשיו יש כאב חזק, אבל גם עם זה נשלים 

שלמה גולדווסר: עכשיו יש כאב חזק, אבל גם עם זה נשלים

 
 
רונן ליבוביץ` וחדשות נענע 10

כשהוא ממתין לאישור הסופי על זיהוי גופת בנו, מודה שלמה גולדווסר כי שיבתם של הבנים החטופים בארון היתה צפויה. "נערכנו לזה, אבל בכל זאת המפגש עם המציאות הוא קשה מאוד", הוא אומר. בשעה זאת עומלים צוותים רפואיים של צה"ל בניסיון לזהות את גופותיהם של אודי ואלדד שהגיעו בצהריים לישראל כשהן במצב קשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"המפגש על המציאות תמיד כואב. כל זמן שהיו הערכות, זו לא היתה המציאות. עכשיו יש כאב חזק יותר, אבל גם עם זה אנחנו נשלים" - כך אמר היום שלמה גולדווסר, אביו של החייל החטוף אהוד גולדווסר שעות ספורות לאחר שהארון ובו גופת בנו הושב לישראל.
 
"נעבור גם את כל שאר הדברים שיגיעו בימים הקרובים". שלמה גולדווסר (צילום: רויטרס)
 "נעבור גם את כל שאר הדברים שיגיעו בימים הקרובים". שלמה גולדווסר (צילום: רויטרס)   
גולדווסר אמר מוקדם יותר כי שיבתם של הבנים מתים הייתה צפויה "ואנחנו נערכנו לזה. אבל בכל זאת המפגש עם המציאות, כשרואים את הדברים מול העיניים הוא קשה מאוד. אנחנו כבר אחרי זה. אחרי המפגש הראשוני הקשה. עברנו אותו, ונעבור גם את כל שאר הדברים שיגיעו בימים הקרובים".

אביו של אלדד רגב, צבי אמר כי כל הזמן קיוו המשפחות שיתבדו, ושהבנים יחזרו בחיים. "כל הזמן קיווינו שאודי ואלדד בחיים ושהם יחזרו אלינו ונחבק אותם. אתמול עוד הייתה תקווה לנס".

רגב סיפר על הקושי של בני המשפחות שצפו במשדר הטלוויזיה בחיזבאללה מעביר את הארונות. "זה דבר מאוד קשה לראות. ארון אחד מניחים על הקרקע ואחר כך עוד ארון. זה היה נורא ואיום לראות את זה. לא רציתי. ביקשתי לסגור את הטלוויזיה" אמר והוסיף: "עשינו כמיטב יכולתינו להביא את אודי ואלדד הביתה, אפילו במצב כזה".

"הציפיה לאודי ואלדד היתה מאוד גדולה, אני באמת רוצה להודות לעם ישראל ולכולם, לתקשורת ולכל מי שהיה קשור לעניין שלנו, שעשו את כל מה שאפשר. באמת תודה לכולם" - סיכם אביו של החייל החטוף.
 

"מצב הגופות קשה, הליך הזיהוי יכול להתארך"

הארונות שהועברו על ידי חיזבאללה מוקדם יותר היום (צילום: רויטרס)
 הארונות שהועברו על ידי חיזבאללה מוקדם יותר היום (צילום: רויטרס)   
ובינתיים, במחנה שרגא שבצפון החל בצהריים הליך זיהוי גופותיהם של החיילים שהוחזרו הבוקר לישראל.

על פי עדות של גורמים ברבנות הצבאית מצבן של הגופות קשה מאוד. לדברי אותם גורמים ניכר כי הגופות הוחזקו בקירור רק בתקופה האחרונה - לקראת העסקה עם ישראל. כשמוסיפים לזה את הפגיעה הקשה בהאמר, הזיהוי יהיה קשה מאוד והם נערכים להטיס באמצעות מטוס של חיל האוויר, חלקים של DNA למרכז הארץ, זאת כדי לבצע זיהוי סופי באופן ודאי.

העסקה החלה לפנות בוקר, אז הועברו ארבעת האסירים הלבנונים וסמיר קונטאר מכלא הדרים למחנה הצבאי שליד ראש הנקרא.

הנציג של חיזבאללה לעניין העסקה, וואפיק ספא, היה זה שהציג הארונות וסיים שנתיים של חוסר ודאות כשאמר: "העסקה החלה. אנחנו החלנו במסירת שני החיילים הישראלים השבויים בידינו אשר נפלו בשבי ב-12 ביולי 2006 ואשר גורלם נותר בערפל עד הרגע הזה". בהמשך העביר חיזבאללה את הארונות לידי נציגי הצלב האדום, ואלו הועברו לצד הישראלי של הגבול.

כעת כאמור, החלו הרופאים של יחידת הזיהוי ואנשי הרבנות הצבאי בהליך הזיהוי, שבתומו יועברו האסירים הלבנונים וסמיר קונטאר ללבנון והשלב השני של עסקת החילופין יושלם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by