בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה ניחם את המשפחות לצד ארונות החללים 

ראש הממשלה ניחם את המשפחות לצד ארונות החללים

 
 
אור הלר ואלון בן דוד

אולמרט וברק הגיעו להתייחד עם אלדד רגב ואודי גולדווסר ולתמוך בבני משפחותיהם. ראש הממשלה חיבק את קרנית, אלמנתו של אודי וניסה לנחמה. טקס ההתייחדות היה אינטימי וקצר, היום יובאו החללים למנוחות עולם בבתי הקברות הצבאיים בנהריה ובחיפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:37 דק')

 
 
המסע האחרון: משפחותיהם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב הגיעו לבסיס חטיבת גולני במחנה שרגא ושם קיימו טקרס התייחדות מיוחד עם יקיריהן שהוחזרו מלבנון. בין הנוכחים שכיבדו את המעמד: ראש הממשלה, שחיבק את קרנית גולדווסר, אלמנתו של אודי ארוכות, ושר הביטחון שניסה גם הוא לנחם את המשפחות.
 
מלאכת הזיהוי הושלמה לאחר מספר שעות. (צילום: AP)
 מלאכת הזיהוי הושלמה לאחר מספר שעות. (צילום: AP)   
ארונותיהם של גולדווסר ורגב הגיעו ממעבר ראש הנקרה בתוך שני קומנדקרים תחת משמר כבוד צבאי מלא. לצד כל ארון ישבו שישה חיילים, הארונות כוסו בדגל ישראל ושני קצינים בדרגת תת אלוף נפרדו בהצדעה מארונותיהם כשאלו עזבו את אזור הגבול.

בניגוד לטקס שנערך ב-2004 עם החזרת גופות החיילים בני אברהם, עדי אביטן ועומר, המעמד הערב היה צנוע יחסית, והשתתפו בו אישים בכירים שהגיעו לחלוק כבוד לשני החיילים. מועדי הלוויותיהם של השניים נקבעו למחר: בשעה 10 בבוקר ייטמן אהוד גולדווסר בבית העלמין הצבאי בנהריה. בשעה 14:00 בצהריים ייטמן אלדד רגב בבית העלמין הצבאי בחיפה.

מוקדם יותר הושלמה מלאכת הזיהוי של גופות רגב וגולדווסר והם הוכרזו כחללים. תת אלוף בניהו, דובר צה"ל אמר "השלמנו את תהליך הזיהוי של רגב וגולדווסר. ההכרזה על היותם חללים נקבעה על פי גורמים רפואים בראשות קצין רפואה ראשי ועל פי ההלכה, על פי הרב הראשי לצה"ל".

הוסיף ואמר "בשעה הזו צה"ל מרכין את ראשו מרכין את דגליו ומחבק בחום את המשפחות וזוכר את חייליו שנפלו בשבי האויב. בצה"ל הוחלט להעלות את שניהם בדרגה וגם על כך מסרנו למשפחות".
 
 
נציגי שתי המשפחות מסרו הודעה קצרה לאחר שנמסרה להם ההודעה הרשמית על זיהויים הוודאי של יקיריהן. עמרי אבני, אביה של קרנית גולדווסר, אלמנתו של אהוד, אמר "האלוף שטרן בישר לנו את הבשורה הנוראה שאלדד ואודי זוהו כחללים. בפגישה נכחו ההורים של אודי, מיקי ושלמה, האחים שלו גדי ויאיר וקרנית, דניאלה, אני הייתי נוכח ואחיה של קרנית".

אבני סיפר על החלטתה של בתו להשיב את בעלה הביתה ועל התקופה הקשה שצפויה כעת למשפחות ואמר: "אתם וודאי יודעים ודאי שמעתם שקרנית נדרה נדר להביא את אודי הביתה. עכשיו כשהיא סיימה והמשימה הושלמה סערת הרגשות התפרצה ואנחנו כולנו במצב קשה".

בפניה לתקשורת אמר אבני: "אנחנו עכשיו רוצים להיות שוב לבד, רק המשפחה. לכאוב, לבכות לשוחח לחבק, לתמוך. יש לנו מה לעשות בפנים ואנחנו נורא נשמח אם אחרי שנסיים כאן תכבדו את ההחלטה שלנו". אביה של קרנית הוסיף: "ברגע שנקבל את האו.קיי, לפנות ערב אנחנו ניסע להיפרד מאודי במחנה שרגא ואחרי זה אנחנו נתכונן ליום הבא, ללוייה שאנחנו עדיין לא יודעים מתי תתקיים".

בני משפחתו של אלדד רגב אמרו לאחר שקיבלו את ההודעה הרשמית על מות בנם כי "הייתה לנו תקווה במשך שנתיים - היום היא נגוזה. כעת אנחנו נבכה בשלושת הימים הקרובים ואז נתאבל ואחר כך נמשיך הלאה". מוקדם יותר אמר עמרי אבני, אביה של קרנית גולדווסר, כי "היא נדרה להחזיר את בעלה הביתה, וכעת משהסתיימה המשימה סערת הרגשות פרצה וכולנו במצב קשה"
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by