בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: אנו מתמודדים עם אויב שהוא מר נתעב וציני 

ברק: אנו מתמודדים עם אויב שהוא מר נתעב וציני

 
 
רונן ליבוביץ`

שר הביטחון נאם בטקס קורס חובלים והתייחס לעסקת השבויים ולהחזרת גופותיהם של רגב וגולדווסר. "חיזבאללה הוא אויב הרואה חיי אדם כאילו היו מטבע עובר לסוחר. אל מול השפלות המוסרית הזאת, חיי אדם כערך עליון והצער העמוק שאנו חשים נוכח כל אובדן הם מקור העוצמה והחוסן שלנו", דברי ברק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(30 שניות)

 
 
שר הביטחון, אהוד ברק, ביקש אמש (רביעי) בטקס קורס חובלים,להתייחס לעסקת השבויים ואמר "מיקי ושלמה, צבי, קרנית, בני, עופר, אייל, יאיר וגדי היקרים לנו מאוד. בשבילכם תם היום מסע מייסר של אי ודאות. תמו שנתיים של חרדה ומועקה, של לילות מסוייטים וטרופי שינה, ושל ימים שבהם קמתם כל בוקר ואספתם בגבורה את כל הכוחות הפנימיים האצורים בכם כדי להיאבק על השבת הילדים שלכם הביתה".
 
"לפני שנתיים טולטל עולמכם טלטלה עזה, ולעולם הוא לא ישוב להיות כשהיה. אומה שלמה היתה אתכם כל העת, כואבת את כאבכם, מתפללת את תפילותיכם, משתאה על אצילותכם. היום תם המסע הזה, לא כפי שפיללתם, לא כפי שפיללנו כולנו. כל עוד הוודאות הכואבת לא הייתה לעובדה מוגמרת - הספק סירב להרפות. כל עוד היה שמץ תקווה - הנפש סירבה לוותר".

ברק המשיך אומר כי "אי הודאות התחלפה באבל, והחל מסע חדש שאין לו סוף, מסע של יגון ושל געגועים. החסד המועט שהוענק לכם היום, הזכות להתאבל על ילדיכם - אין בו נחמה, לצערי. תהא הזדהותינו אתכם עמוקה ככל שתהיה, כאבכם יהיה לעולם כאב פרטי ואישי. איננו מתיימרים לרדת לכל עמקו".

הוא הוסיף כי "האמת על הברית העזה שאין להפר אותה בין צה"ל לבין החברה הישראלית, ההורים, החיילים. האמת על המנהיגות כאחראית למימושה של הברית הזאת ולגילומה בהכרעות מנהיגותיות, גם כאשר אלה קשות וכואבות, רוויות סתירות פנימיות וכרוכות במחיר כבד. הייתי לוחם עשרות בשנים, פיקדתי על לוחמים במשימות מסוכנות. וכחייל, כמפקד, וכשר בטחון, אני קובע כי צה"ל לעולם יפעל להשבת הבנים הביתה. חיים, פצועים או מתים. זו משמעותה של הברית בין צה"ל ולוחמיו לבין החברה הישראלית".

ברק התייחס לחיזבאללה ולמניפולציות שביצע עד רגע העסקה. "אנו מתמודדים מול אויב מר, נתעב וציני. אויב הרואה חיי אדם כאילו היו מטבע עובר לסוחר. אל מול השפלות המוסרית הזאת, חיי אדם כערך עליון והצער העמוק שאנו חשים נוכח כל אובדן – הם מקור העוצמה והחוסן שלנו", דברי ברק.
 
 

"נעשה הכל כדי להחזיר את גלעד"

ברק סיכם את דבריו ואמר כי "את מחויבותנו לרון ארד ולמשפחתו האצילה ולמודת הסבל לא נשכח, וכך גם את מחויבותנו לנעדרי קרב סולטן יעקוב: זכריה באומל, יהודה כ"ץ וצבי פלדמן, ולחיילים הנעדרים גיא חבר ומג'די חלבי".

הוא סיים בהבטחה למשפחת שליט: "ולאביבה ונועם שליט, אני אומר כאן כי מדינת ישראל תעשה הכל - כל מה שאפשר וראוי כדי להשיב את גלעד הביתה בריא ושלם אליכם אמא ואבא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by