בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העולם בתמונות 

העולם בתמונות

 
 
צילום: רויטרס, עריכה: תמי רון

המדור סותם את הפה הציני שלו ומוריד את הכובע בפני משפחות החטופים, נדהם מלוח הזמנים העמוס שמתחזק ראש הממשלה הישראלי, מלא התפעלות ממופע זיקוקים ברומניה ומציג: זנב לווייתן, אריה לבן ופרות בשביתה - והכל מבלי לזוז מהכורסא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוף עונת ההמתנה

 
 
גם על ציניקנים מקצוענים עבר אתמול יום רגיש. עסקת חילופי השבויים חתמה עבור המשפחות גולדווסר ורגב שנתיים מייסרות של אי ודאות והותירה אותן עם הפנים קדימה לחיים שלמים של שכול. הקיץ המדמם של 2006 חפר מהמחבוא את כל אותם ישראלים ראויים לציון, אלה שארץ ישראל היפה רשומה על שמם. כל המילואמניקים שעזבו הכל והלכו להגן על המדינה, כל האנשים שאירחו זרים צפוניים בבתיהם, כל אלה שעזרו ותרמו ועודדו. אבל הכי מכולם ישארו חקוקים בזיכרון הקולקטיבי משפחות רגב וגולדווסר שכורח הנסיבות הכריח אותן לזנוח את היומיום ולהתעלות עליו. לא נותר אלא להסיר את הכובע בפני האנשים המופלאים האלה ולאחל להם, מכל הלב, שלא ידעו עוד צער.
 

רע לתפארת

 
 
הלוז של אולמרט היה השבוע צפוף במיוחד. לאחר חקירה מביכה נוספת בסוף השבוע שעבר, הוא היה צריך להכפיש את המשטרה והפרקליטות ביום ראשון, לדלג לפריז כדי לא ללחוץ ידיים עם אסד ביום שני, להספיק לסגור עסקת שבויים בשלישי והדובדבן שבקצפת, החקירה הנגדית של מי שהיה המעריץ מספר 1 שלו, מוריס "תביא כסף במעטפה" טלנסקי רק מתחילה היום. מי יודע איזה רפש עוד יחפר החוצה. אפשר רק לדמיין באיזה גוונים עכורים של תאוות בצע עוד תצבע דמותו הציבורית של ראש ממשלה שפתח את הקדנציה במלחמה כושלת, וסיים אותה במופע זיקוקים של שחיתות. אז תכינו את הפופקורן חברים, חקירתו הנגדית של טלנסקי, מתחילה. יהיה דיסקו.
 

קצה קצהו של לוייתן

 
ובמעבר חד - טריוויית לווייתנים: הזנב שמתועד מתנפנף מול חופי אקוודור, הוא קצה קצהו של הלוויתן גדול הסנפיר שבמים. כדי שיהיה לכם קנה מידה, גדול סנפיר בוגר יכול להגיע לאורך של 16 מטרים והמשקל הממוצע שלו נספר בטונות ובדרך כלל מונה בין 25 ל-32 כאלה, בהתאם למצב הדגה, עונת השנה ולג'נדר הלווייתני. גדולי הסנפיר מצויים בסכנת הכחדה, וכיום הם מין מוגן. הלווייתנים עושים דרכם מדי שנה מהמים הקרירים של אנטרטיקה, לעבר חופי אקוודור החמימים לצרכי רביה ולידה. בתום טקס חיזור מורכב נעשה סקס מסובך לא פחות (בכל זאת, 25 טונות) ולאחר כ-11 חודשי הריון ובמזל טוב, נולד גורון באורך 4 מטרים. הלאה.
 

אגדה רומנית

 
התמונה בעלת האווירה האגדתית הזו מגיעה מלא אחרת מאשר רומניה, מולדתם של הקבב והערפדים. האזרחים הטובים שבתמונה צופים במופע זיקוקי דינור בבירה בוקרשט שהובא אליהם באדיבות הפסטיבל הפירוטכני הבינלאומי "לילות הזהב". כמה שנים לאחר שדרקולה, ולאד המשפד בשבילכם, סיים להטיל חיתתו על תושבי בוקרשט (מעת לעת הוא עזב את טרנסילבניה, ושיפד לא מעט בבירת רומניה) קם להם צורר חדש, והם סבלו תחת כובד שילטונו של הרודן צ'אושסקו. אבל מאז שהוא ואשתו הוצאו להורג על ידי כיתת יורים הכל נראה, עיניכם הרואות הרבה יותר טוב ואפילו, בלילות קיץ מסוימים, קסום.
 

חוגגים בעיר האורות

 
בעוד הצד הפלצני של המדור מת לדבר על האלמנטים הואן גוכים והאקספרסיוניסטים בתמונה, הצד חובב ההקלקות וחרד הנטישה שלו נמנע מזה. ולכן לא נלעיט אתכם במושגים מעיקים, חם מדי בשביל זה, ונסתפק בקביעה שמדובר בתמונה ממש מוצלחת. ולמה שלא תהיה? בזמן שבישראל חודש יולי ילווה לעולם בזכרונות מהמלחמה הקיצית ההיא שלא צלחה, בפריז הקיץ הוא מסיבה מתמשכת. בתצלום לפניכם חוגגים הצרפתים את תפקידם כנשיאי האיחוד האירופי לחצי השנה הקרובה. חוץ מזה השבוע הם ציינו את יום הבסטיליה, יום העצמאות הצרפתי והווקאנס האגדי הולך ומתקרב. שנאמר (בהקשר אחר, אבל למי איכפת) אירופה, אירופה.
 

פסטיבל סן פרמין, פמפלונה

 
לא רק בצרפת שמח, גם בספרד לא רע. אלא אם כן אתרע מזלך ונרמסת על ידי שור או שבטעות נולדת כזה (שור). וההסבר: פסטיבל סן פרמין נפתח בשבוע שעבר בפמפלונה. האירוע, למי שלא מתמצא במסורות ספרדיות, כולל שעטה של שוורים בעקבות אנשים ברחובות העיר, שמלווה בטבח של אותם שוורים ע"י מטדורים בזירת מלחמת השוורים. הספרדים נהגו להתרוצץ בפמפלונה, לטבוח ולהירמס במשך 400 שנה בשקט יחסי, עד שהגיע אחד, ארנסט המינגווי, שהתאהב בפסטיבל, הנציח אותו בספרו "וזרח השמש" והפך אותו לאירוע שמושך תיירים מכל העולם. איזה אדם צריך להיות כדי לרכוש כרטיס טיסה כדי לצפות בחיה נדקרת למוות? את זה נשאיר לפעם אחרת.
 

קייב באופנוע

 
תשאלו זוגות צעירים בסביבתכם, לפעמים הכמיהה לחתונה מיוחדת מורידה אנשים מהפסים. אבל, בעוד שרוב החתנים והכלות נוהגים להסתפק בסופו של יום בתפריט שמציע גן האירועים, החתנכלה שלפניכם - יבגני אוקייביץ' וגלינה גראן - הלכו עד הסוף. גלינה, עיניכם הרואות, ויתרה על הלבן המסורתי לטובת תכלת מעורר חוסר נחת ורוכבת לעבר החתונה שלה כאמזונה תוצרת אוקראינה. יבגני לעומתה מפגין מראה כללי רגוע יותר אמנם אבל האופנוע, הו האופנוע, עושה עבורו את העבודה וחושף את הפרא הפנימי שחי בכל יבגני. אז, ברכות ואיחולים לזוג הטרי ותנחומים לאורחים - אם זו הייתה התחבורה לאירוע מי יודע אילו זוועות התרחשו בבופה?
 

פרה פרה

 
הפרות בתמונה, ביום יום פרולטריות עסוקות ייצור חלב למשק הגרמני, התפנו בסוף חודש מאי לדגמן פוטוגניות. האירוע: השביתה הגדולה בה פתחו יצרני החלב הגרמנים. מחירי החלב בארץ הארים צונחים זו השנה השלישית ברצף, והחקלאים מתמרמרים. כדי להביע את עצבונתם כי רבה, הם הפסיקו למכור את החלב שהפרות מייצרות בעמל ושפכו גלונים על גלונים לביוב. ככה זה, בחלקים מסוימים של העולם אין מה לאכול באחרים, ים תוצרת הולך לזבל. בפדרציית החלב הגרמנית טוענים, במקרה הלא סביר שהתעניינתם, שהירידה במחירים מקורה בהחלטת האיחוד האירופי להעלות את מכסות הייצור ושהם שוקעים עמוק יותר ויותר בבוץ מאחר ומחירי התחזוקה של הפרות עולים. ומשהשכלנו, נמשיך הלאה.
 

צחור מצחור

 
ועדיין בגרמניה, בקצה השני של שרשרת המזון, תופעה יוצאת דופן להפליא: גור אריות לבן. אם אתה אריה ונולדת בטבע, לבן לא תהיה הבחירה החכמה. ממש כמו בפרסומת לאבקת הכביסה, הצבע הבוהק מושך יותר מדי תשומת לב מיותרת. קשה להתחבא מטורפים כשאתה קטן, קשה להסוות את עצמך כדי לטרוף כשאתה גדול ולנצח תשמש מטרה מפתה במיוחד לציידים. כמובן שהדברים שונים אם התמזל מזלך ויצאת לאוויר העולם בגן חיות, שם באופן טבעי אתה מוגן יותר. כל אותם קוראים רגישים שהזילו דימעה למחשבה על חייהם הקשים של האריות הלבנים בטבע מוזמנים לנגב אותה, פשוט בגלל שאין יותר כאלה. הם נכחדו ושרידים בודדים לאנומליה משגשגים בגני החיות מסביב לעולם.
 

הקופץ מגשרים

 
שבוע עצוב כל כך כדאי לסיים בתמונה שתיקח אותנו כמה שיותר רחוק מהכאן והעכשיו. אז קבלו: אי שם בבוסניה הרצגובינה נוהגים אנשים שפויים בדעתם, פחות או יותר, להתחרות מדי שנה בצלילה שמתחילה בקפיצה ממקום גבוה. הבחור בתמונה לדוגמא, קפץ מגשר בגובה של 14 מטרים מעל נהר דרינה. אם חשבתם להתנסות בסוג הספורט הזה בארץ עדיף שתתאפקו קצת, לפחות עד החורף הקרוב, כי קפיצה כזו לכינרת המיובשת עלולה להסתיים באסון. אבל למה להיות שלילייים כששישי שבת במרחק הרחה? תנהגו בזהירות, אל תסעו לסיני ואל תשתו חשיש, ואולי ניפגש גם בשבוע הבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by