בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרקליטו של רה"מ: כל העדות של טלנסקי היא ישראבלוף 

פרקליטו של רה"מ: כל העדות של טלנסקי היא ישראבלוף

 
 
רונן ליבוביץ` וברוך קרא

עורכי דינו של ראש הממשלה מנסים להפריך את עדותו המוקדמת של משה טלנסקי בפרשת "מטעפות הכסף". העד כבר הודה כי "חלק מהעובדות בעדות המוקדמת לא היו נכונות". עו"ד נבות תל צור אמר כי "לפרקליטות מטרה אחת - להעמיד לדין את ראש הממשלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(3:20 דק')

 
 
במהלך ההפסקה בחקירה הנגדית של טלנסקי, העד הראשי נגד ראש הממשלה בפרשת "מעטפות הכסף" אמר הבוקר (חמישי) עורך הדין נבות תל צור, מצוות ההגנה של אולמרט כי "כך לא מנהלים חקירה לחקר האמת. ככה מנהלים חקירה כדי להצדיק את המטרה שסומנה: להעמיד ראש ממשלה לדין בכל מחיר. הפרקליטות עשתה פה טקטיקות של ישראבלוף".
 
תל צור המשיך אומר כי "מה שנחשף בבית המשפט זה בעצם שבפגישה בדרגים הכי גבוהים של הפרקליטות הסביר פרקליט המדינה באופן אישי לטלנסקי, שביקש להבהיר את מעמדו – כעד או כחשוד, שעדיף שכלפי חוץ הוא ייראה חשוד, משום שזה יחזק את משקל העדות שלו". תל צור הסביר כי להבנתו, " המשמעות היא שבעצם טלנסקי לא לוקח סיכון להפליל עצמו בעדותו, מדובר בישראבלוף".

במהלך החקירה הנגדית בבית המשפט המחוזי בירושלים, מנסים פרקליטיו של ראש הממשלה להפריך את עדותו המוקדמת של העד. במהלך החקירה, שאל עו"ד זוהר את העד: "האם אתה מאשר שחלק מהעובדות שנתת בעדות שלך היו לא נכונות?". טלנסקי השיב "כן". זוהר המשיך ללחוץ: "האם הטכניקה שהחוקרים נקטו נגדך בילבלה אותך?. טלנסקי ענה: "פעמים רבות".

פרקליטו של ראש הממשלה, עורך הדין אלי זוהר פתח את החקירה בשאלה: "מישהו אמר לך שאתה בחקירה, שאסור לך לדבר עם אף אחד על החקירה שלך?" וטלנסקי ענה: "השופט אמר לי".

עו"ד זוהר שאל: "אז למה דיברת על החקירה שלך?" ואיש העסקים היהודי-אמריקני ענה: "לא דיברתי על התוכן... אנשים שאלו אותי, כולם שאלו לגבי העדות. הם חיזקו אותי. אבל לא דיברתי על התוכן".

טלנסקי נשאל האם הוא רוצה לתקן משהו מהעדות שלו וענה: "כל מה שאמרתי באותו היום היה אמת. הכל היה אמת".

פרקליטו של אולמרט נגע במהלך החקירה הנגדית בשאלת העסקה שנעשתה, או לא נעשתה, בין הפרקליטות לטלנסקי בתמורה לעדותו נגד ראש הממשלה. עו"ד זוהר אמר לטלנסקי: "המסר שאתה קיבלת מהפרקליטות זה שאתה צריך להעיד, אתה צריך למסור כל מה שרק אפשר, ושאתה תהיה בסדר מהסיפור הזה". טלנסקי: "לא. מעולם לא דיברתי עם העו"ד שלי או עם אברבנל על הדברים האלה. אני זקן מספיק שעלי להגיד את האמת כל הזמן... אני עסוק במצב שלי... כל השאר היה משני".

עוה"ד זוהר שאל את טלנסקי האם הוא נרדף על ידי התקשורת כשהוא בישראל וענה "בביקור הקודם הייתי במקום אחר בגלל רדיפת התקשורת". זוהר אמר לו: היית אצל איזי שור וטלנסקי השיב: "לא היו לי איתו קשרים עסקיים איתו וגם לא לבני".

טלנסקי התלונן על התנהגות החוקרים ואמר: "המשטרה אותי מביתי. הטראומה עדיין כאן. בשש בבוקר. חשבתי שהם יגיעו לכאן בגלל שמסר נחקר בפרשת אולמרט. לא ידעתי את זה שהייתי בארה"ב. דיברתי עם מסר ושאלתי אותו אם הוא נחקר. אמר לי שכן. הגיעו אלי שלושה שוטרים אולי ארבעה לאסוף אותי מהבית. הם לא עשו חיפוש בבית. אני לא חושב שהם הראו לי צו חיפוש. שאלתי מה אתם רוצים ממני ואז הלכתי איתם".
 
 

עורך דינו של אולמרט לטלנסקי: ביקשת לרצות את החוקרים

עורכי דינו של אולמרט מנסים להציג תמונה של עד מבובלבל ששיקר על דוכן העדים. (צילום: AP)
 עורכי דינו של אולמרט מנסים להציג תמונה של עד מבובלבל ששיקר על דוכן העדים. (צילום: AP)   
עו"ד זוהר החל ללחוץ על העד, על מנת להפריך את עדותו וביקש: "תאשר לי שבלחץ החקירה אמרת דברים גם אם לא היית בטוח לגביהם לגמרי". טלנסקי השיב: "זה לא נכון. כל מה שאמרתי, אולי טעיתי בתאריך מסוים או לגבי סכום מסוים, אבל כל אירוע שתיארתי התרחש".

עורך דינו של ראש הממשלה ביקש להציג את טלנסקי כשקרן ושאל: "האם זה נכון שכלא היתה לך תשובה, סיפרת דברים מהדמיון". טלנסקי, נרעש, אמר: "תן לי דוגמאות על מה שאתה מדבר", והוסיף "אני לא מאמין שהמצאתי סיפורים".

עו"ד זוהר ניסה לרמוז כי טלנסקי סיפר דברים בחקירתו על מנת לרצות את חוקרי המשטרה הופרקליטות. טלנסקי הדף את טענותיו ואמר "אני לא זוכר ניסיון שלי שרציתי לרצות את החוקרים. היו זמן של לחץ גדול מאוד. החוקרים ניסו להוביל אותי להגיד דברים מסוימים. ידעתי שלאן שהם ניסו להוביל אותי, זה לא היה נכון. פעמים רבות נמנעתי מלהגיד דברים. לא הלכתי אחרי רצונם. פעמים רבים ניסיתי להסביר להם את האירוע כמו שאני ראיתי אותו".

זוהר המשיך בקו ההגנה בנבחר ושאל: "האם נכון שהחוקרים אמרו לך שראש הממשלה הוא החשוד העיקרי?". טלנסקי השיב: כן, הם שאלו אותי שאלות על ראש הממשלה". זוהר אמר: "לפני ואחרי החקירה אתה דיברתי עם החוקרים דברים של החקירה, דברים שלא הוקלטו ולא נרשמו. אתה זוכר את זה?". טלנסקי ענה: "אני לא זוכר. כאשר הייתי בין חקירות, כשהם נתנו לי חופש, פטפטנו. אני לא זוכר שדיברנו על החקירה".

עו"ד זוהר הציג לטלנסקי תאריכים: ב-4 במאי היתה לך פגישה עם פרקליט המדינה ופרקליט המחוז. אחר כך היתה חקירה ב- 12 במאי שנמשכה ארבע וחצי שעות. ב-5 במאי היתה חקירה שנמשכה שעתיים ורבע. טלנסקי ענה: "אני לא זוכר בדיוק. איך אתה רוצה ממני לזכור את היום המדיוק?". זהר השיב: "אתה זוכר דברים שקרו 25 שנים אחורה" וטלנסקי ענה: "יש הבדל גדול".

פרקליטו של ראש הממשלה ניסה להקשות על טלנסקי ושאל אותו "האם החקירה הקשה זו הסיבה שיש כל כך הרבה סתירות לאורך העדות שלך?". טלנסקי השיב: "אני לא יודע כמה יש. יכול להיות". עו"ד זהר המשיך ללחוץ על העד: "תסביר למה התכוונת שבחקירה כזו אי אפשר לצפות לתשובות רציונאליות". טלנסקי אמר בתגובה: "כל מעשה שעשית, שואלים אותך למה עשית את זה . מתי עשית את זה. כל האירועים לאורך תקופה של שנים, 15 שנים, שתמכת בתקופה של אולמרט. למה נתת לו כסף, מה קרה ביום מסוים, מה קורה באירוע מסוים".
 

עו"ד זוהר: חקירה נגדית זה לא טיול בוקר

לפני שנפתח הדיון הבוקר אמר עוה"ד אלי זוהר כי חקירתו של טלנסקי לא צפויה להיות פשוטה. "מה שקורה הוא שאנחנו הולכים לברר את האמת. אנחנו אספנו הרבה מידע ואינפורמציה בכל מיני מקומות בארץ ובעולם ואנחנו נעביר את זה במהלך ימי החקירה. אין פה שאלה של מיליטנטיות". זוהר הבהיר כי ההליך לא הולך להיות פשוט ואמר: "חקירה נגדית זה לא טיול בוקר ויצטרכו לעשות אותו" - דברי עו"ד זוהר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by