בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עופר רגב: נוח בשלום אלדד, חזרת הביתה 

עופר רגב: נוח בשלום אלדד, חזרת הביתה

 
 
שרון גל ואיריס מיזן

בבית העלמין הצבאי בחיפה הובא אלדד רגב למנוחת עולמים • צבי רגב הקריא קדיש מעל הקבר הטרי כשהוא נתמך בבניו • עופר, אחיו של החייל ספד לו והאח אייל הקריא שיר שכתב אלדד לפני מותו • "ואולי יש נחמה בקצה של הקצה, יש תקווה שטוב ויקרה, יש זיכרון ואמונה שמותכם הוא לא לשווא"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(3:28 דק')

 
 
רב סמל, אלדד רגב - שהוחזר לישראל במסגרת עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה הובא שלשום (חמישי) למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בחיפה. מלבד בני משפחתו של החייל וחבריו ששוחררו משירות מילואים פעיל, אלפים ליוו את אלדד במסעו האחרון.
 
חבריו ליחידה של אלדד נושאים את ארונו (צילום: חדשות 10)
 חבריו ליחידה של אלדד נושאים את ארונו (צילום: חדשות 10)   
צבי רגב, היה זה שקרא את הקדיש מעל קברו של אלדד כשהוא נתמך בבניו. אלדד היה יתום מאם, ומי שהובילו את המאבק להשבתו של הבן הביתה הם אביו ושלושת אחיו. היום ארבעתם מלווים את אלדד למנוחות.

"אני עומד כאן בוכה, אבל גאה"

עופר, אחיו של אלדד ספד לו ופתח בציטוט מתוך שיר של שלום חנוך. "אדם זר הוא האויב שלך. בדיוק כמוך, פתאום הוא קם ומתייצב מולך, מתעקש לחיות. אתה יודע שהבן אדם בדיוק כמוך, לא ממהר להתאבד, כמוך בדיוק. וזה לא פלא שגם הוא אוהב וגם הוא שונא. כמוך בדיוק".

"חיינו בעולם שבו האמנו שהאויב הוא כמונו בדיוק. חשבנו שאנחנו מדברים עם אנשים שרוצים בסוף היום לגדל גם הם לגדל ילד, להריח פרח לאהוב נערה - כמונו בדיוק. אבל האויב שלנו הראה לנו שהוא בדיוק לא כמונו. שכל מה שאנחנו כן הוא לא. האויב שלנו נחשף כהפך המוחלט שלנו. ואף על פי כן לא נפסיק לנסות".
 
 
"תהיה חזק שם למעלה" חברו של אלדד בהלוויה (צילום: חדשות 10)
 "תהיה חזק שם למעלה" חברו של אלדד בהלוויה (צילום: חדשות 10)   
"אלדד אני עומד כאן היום עצוב, בוכה, אבל גאה. אני גאה במדינה שלי שנלחמה איתי כדי שתחזור. אני גאה בכל אזרח ואזרח שהרגיש שאתה אח שלו בדיוק כמוני. אני גאה בערבות ההדדית שהרעיפו עלינו, על המשפחה. אני גאה להיות שייך לאוהבים ולא לשונאים. נוח בשלום אלדד, חזרת הביתה".

האח אייל הקריא דברים שכתב אלדד זמן קצר לפני מותו, ביום הזיכרון לחללי צה"ל 2006 חודשיים ו-12 ימים לפני החטיפה, לפני מותו: "ואולי יש נחמה בקצה של הקצה, יש תקווה שטוב ויקרה, יש זיכרון ויש אמונה, שמותכם הוא לא לשווא, גיבורי התהילה, במותם ציוו לנו חיי שלום. יהי זיכרם ברוך. שלום אלדד שלי

שאול פלד, חברו של אלדד ליחידה ספד לו אף הוא. "אלדד, אני מקווה שאתה ראית שנלחמנו למענך עד הרגע האחרון. הלוואי שהייתי יכול לראות אותך שוב, רק לכמה שניות בודדות, רק כדי שנוכל לומר לך כמה התגעגענו אליך אחי. תהיה חזק שם למעלה, ושמור על כולנו. אוהבים מחלקה שלוש, האחים שלך".

"צה"ל לעולם יפעל להשבת לוחמיו - חיים פצועים או מתים"

שר הביטחון, אהוד ברק, היה הראשון לספוד לאלדד רגב. "צבי בני עופר ואייל היקרים. לפני ארבע שעות ליווינו בדרכו האחרונה את אודי גולדווסר, ואילו עכשיו אנחנו טומנים את אלדד רגב. מסע כואב של שנתיים, מסע של חוסר ודאות הגיע אל קיצו, ואתם נותרתם עם יגון שאינו נגמר".
 
ישראל לא תרתע מהמשך המאבק בטרור. ברק (צילום: חדשות 10)
 ישראל לא תרתע מהמשך המאבק בטרור. ברק (צילום: חדשות 10)   
ברק שב על מחוייבותו ומחוייבותה של המדינה לדאוג לגורלם של חיילי צה"ל. "הייתי לוחם עשרות בשנים, פיקדתי על לוחמים בשדות הקרב, כחייל, כמפקד, וכשר ביטחון אני קובע כי צה"ל לעולם יפעל להשבת לוחמיו - חיים, פצועים או מתים ומדינת ישראל תעשה כל דבר אפשרי וראוי כדי להחזיר את הבנים הביתה. זו משמעותה של הברית בין צה"ל ולוחמיו לבין החברה הישראלית והיא הרוח המניעה את לוחמינו להתייצב לכל קריאה להסתער ביום פקודה ולנצח".

לאויביה של ישראל אמר ברק: "ישראל חפצת חיים ושלום, אך לא תרתע מהמשך מאבק אכזרי בטרור. אל תטעו באחריותינו לגורל לוחמינו. מקור עוצמה היא לנו".

רק לפני שעות ספורות נקבר חברו ליחידה של אלדד - רב סמל ראשון אהוד גולדווסר בבית העלמין הצבאי שבנהריה. אלמנתו, קרנית גולדווסר, ספדה לו בגרון חנוק מדמעות: "12 ביולי 2006 תשע ושלוש דקות והזמן עצור מלכת. בנקודה 105 בגבול הצפון התחיל מסע עבור שנינו".

"המסע של כולנו תם. אנחנו - אתה ואני - עוברים למסע הבא, מסע חיי. אתה תהיה שותף מלא, דומם אך פעיל, נסתר מעיני כל אך גלוי לי בכל עת. אתה תמשיך להיות הקול השני שלי, אישי הצעיר הנצחי המלווה אותי לאורך כל חיי, אמנם בלעדיך אהובי, אבל יהיה זה לעולם איתך". קרנית סיכמה את הספדה ואמרה: "17 ביולי, צהרי היום, וזמן חדש מתחיל את ספירתו".

שנתיים לאחר מלחמת לבנון השנייה חזרו אהוד גולדווסר ואלדד רגב הביתה. בתום הליך זיהוי גופות שנמשך שעות ספורות הוכרזו השניים חללים. ודובר צה"ל הודיע כי הם הועלו בדרגה לאחר מותם.
 

עופר רגב סופד לאחיו (04:35 דק')

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by