בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עורכי דינו של אולמרט: עד כה השגנו את מה שרצינו 

עורכי דינו של אולמרט: עד כה השגנו את מה שרצינו

 
 
רונן ליבוביץ`

בקרב פרקליטיו של ראש הממשלה ישנה תחושה של סיפוק בתום יומה הראשון של החקירה הנגדית של טלנסקי. עו"ד זוהר אמר: "ראש הממשלה מעודכן בכל הפרטים - הראינו שלא היה צורך בעדות המוקדמת - שראש הממשלה לא איים על טלנסקי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(57 שניות)

 
 
יום החקירה הנגדית הראשון של איש העסקים משה טלנסקי הסתיים אחר הצהריים (חמישי). מוקדם יותר, בתום חצי יום חקירה, הביע פרקליטו של ראש הממשלה, עורך הדין אלי זהר, שמוביל את החקירה הנגדית, שביעות רצון ממה שהושג עד כה. "עד כה השגנו את המטרות שרצינו, בהן שלא היה צורך בעדות המוקדמת ושלא היה איום מצד רשא הממשלה על טלנסקי", הסביר זהר.
 
עוד אמר עו"ד זוהר כי עידכן את אולמרט בכל פרטי השעות הראשונות של החקירה וסיפר כי "ראש הממשלה הוא אדם מנוסה ויודע שאחרי חצי יום, עדיין מוקדם להסיק מסקנות באשר לתוצאת הדיון". זוהר העריך כי החקירה הנגדית תימשך עד אמצע שבוע הבא.

בסיום יום החקירה התייחס גם עורך הדין, נבות תל צור, להישגי הפרקליטים. "ראינו תמונה עגומה ומזעזעת, הן בהקשר התנהלות החקירה, והן מבחינת הקלות שבא טלנסקי מוסר גרסאות וחוזר בהן", אמר. "מבחינת יחסו עם הפרקליטות, אני מבטיח שבתום החקירה הנגדית התמונה הכללית לא תהיה אותה תמונה כפי ראינו בתקופה האחרונה" .

תל צור התבטא גם במהלך ההפסקה בחקירה הנגדית של טלנסקי. אז הוא טען כי "כך לא מנהלים חקירה לחקר האמת. ככה מנהלים חקירה כדי להצדיק את המטרה שסומנה: להעמיד ראש ממשלה לדין בכל מחיר. הפרקליטות עשתה פה טקטיקות של ישראבלוף".

תל צור המשיך ואמר כי "מה שנחשף בבית המשפט זה בעצם שבפגישה בדרגים הכי גבוהים של הפרקליטות הסביר פרקליט המדינה באופן אישי לטלנסקי, שביקש להבהיר את מעמדו – כעד או כחשוד, שעדיף שכלפי חוץ הוא ייראה חשוד, משום שזה יחזק את משקל העדות שלו". תל צור הסביר כי להבנתו, " המשמעות היא שבעצם טלנסקי לא לוקח סיכון להפליל עצמו בעדותו, מדובר בישראבלוף".

הקו בו בחרו עורכי דינו של ראש הממשלה הוא של ניסיון להפריך את עדותו המוקדמת של טלנסקיף בכך שיטענו שטלנסקי, תוך רצון לרצות את חוקרי המשטרה, אמר בחקירתו דברים שלא היו נכונים וסיפר על אירועיפ שלא התקיימו.
 
 

טלנסקי: מודה כי לא אמרתי אמת בעדותי המוקדמת

טלנסקי עצמו זעם על הניסיון להציגו כשקרן ואמר פעם אחר פעם כי "אני אומר את האמת וכי לא ניסו הלשפיע עלי לומר דברים שלא קרו".

עו"ד זוהר החל כבר בתחילת החקירה ללחוץ על העד ושאל: "תאשר לי שבלחץ החקירה אמרת דברים גם אם לא היית בטוח לגביהם לגמרי". טלנסקי השיב: "זה לא נכון. כל מה שאמרתי, אולי טעיתי בתאריך מסוים או לגבי סכום מסוים, אבל כל אירוע שתיארתי התרחש".

עורך דינו של ראש הממשלה ביקש להציג את טלנסקי כשקרן ושאל: "האם זה נכון שכלא היתה לך תשובה, סיפרת דברים מהדמיון". טלנסקי, נרעש, אמר: "תן לי דוגמאות על מה שאתה מדבר", והוסיף "אני לא מאמין שהמצאתי סיפורים".

עו"ד זוהר ניסה לרמוז כי טלנסקי סיפר דברים בחקירתו על מנת לרצות את חוקרי המשטרה הופרקליטות. טלנסקי הדף את טענותיו ואמר "אני לא זוכר ניסיון שלי שרציתי לרצות את החוקרים. היו זמן של לחץ גדול מאוד. החוקרים ניסו להוביל אותי להגיד דברים מסוימים. ידעתי שלאן שהם ניסו להוביל אותי, זה לא היה נכון. פעמים רבות נמנעתי מלהגיד דברים. לא הלכתי אחרי רצונם. פעמים רבים ניסיתי להסביר להם את האירוע כמו שאני ראיתי אותו".

במהלך החקירה, שאל עו"ד זוהר את העד: "האם אתה מאשר שחלק מהעובדות שנתת בעדות שלך היו לא נכונות?". טלנסקי השיב "כן". זוהר המשיך ללחוץ: "האם הטכניקה שהחוקרים נקטו נגדך בילבלה אותך?. טלנסקי ענה: "פעמים רבות".
 

החקירה תימשך ככל הנראה עד אמצע שבוע הבא

לפני שנפתח הדיון הבוקר אמר עורך הדין אלי זוהר כי חקירתו של טלנסקי לא צפויה להיות פשוטה. "מה שקורה הוא שאנחנו הולכים לברר את האמת. אנחנו אספנו הרבה מידע ואינפורמציה בכל מיני מקומות בארץ ובעולם ואנחנו נעביר את זה במהלך ימי החקירה.

אין פה שאלה של מיליטנטיות". זוהר הבהיר כי ההליך לא הולך להיות פשוט, ועל פי דעתו החקירה תימשך עד לאמצע השבוע הבא. זוהר אמר עוד כי : "חקירה נגדית זה לא טיול בוקר ויצטרכו לעשות אותו" - דברי עו"ד זוהר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by