בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שוב על דוכן העדים 
הבוקר: טלנסקי שוב על דוכן העדים 

הבוקר: טלנסקי שוב על דוכן העדים

 
שוב על דוכן העדים |
 
חדשות נענע 10

חקירתו הנגדית של איש העסקים משה טלנסקי, עד המפתח בפרשת המעטפות, תיכנס הבוקר ליומה השני כאשר פרקליטיו של ראש הממשלה ימשיכו בניסיונותיהם להפריך את עדותו המוקדמת • גורמים בפרקליטות אמרו בסיום יומה הראשון של החקירה כי זו מחזקת את החשד לקשר מושחת בין השניים, זאת למרות טענותיהם של פרקליטיו של ראש הממשלה שטענו כי השיגו את מטרתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:06 דק')

 
 
חקירתו הנגדית של איש העסקים משה טלנסקי, עד המפתח בפרשת המעטפות, תתחדש הבוקר (שישי) ותיכנס לתוך יומה השני. פרקליטיו של ראש הממשלה ימשיכו בניסיונותיהם להפריך ולקעקע את עדותו המוקדמת של טלנסקי בכך שיטענו כי תוך רצון לרצות את חוקרי המשטרה, אמר בחקירתו דברים שלא היו נכונים וסיפר על אירועים שלא התקיימו. החקירה תימשך ככל הנראה עד אמצע שבוע הבא.
 
חקירתו הנגדית של טלנסקי תתחדש
 חקירתו הנגדית של טלנסקי תתחדש 
 צילום: רויטרס 
 
עורכי דינו של ראש הממשלה הביעו אמש סיפוק בתום יומה הראשון של החקירה הנגדית. עד כה השגנו את המטרות שרצינו, בהן שלא היה צורך בעדות המוקדמת ושלא היה איום מצד ראש הממשלה על טלנסקי", הסביר פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זוהר, שמוביל את החקירה.

מדברים שאמרו אתמול בערב גורמים בפרקליטות אפשר להבין כי שמחתם של פרקליטיו של ראש הממשלה הייתה מוקדמת וכי מהחקירה שהתנהלה דווקא התחזק החשד לקשר מושחת בין אולמרט לטלנסקי. בפרקליטות התייחסו לצורה בה התייחסו פרקליטיו של אולמרט לטלנסקי כתאב בצע והשליכו זאת על מערכת קשריו עם אולמרט שגם הוא היה כזה.

בסביבתו של אולמרט הגיבו לדברים שאמרו בפרקליטות ואמרו כי מדובר בסך הכל ביומה הראשון של החקירה הנגדית וכי עוד לא הושגו את כל המטרות שרצו להשיג בחקירה הנגדית. "עדיין לא גירדנו את גרעין העדות של טלנסקי לפיה נתן כסף במעטפות לאולמרט לאורך שנים", אמרו בסביבתו של ראש הממשלה.

בסיום יום החקירה התייחס גם עורך הדין, נבות תל צור, להישגי הפרקליטים. "ראינו תמונה עגומה ומזעזעת, הן בהקשר התנהלות החקירה, והן מבחינת הקלות שבא טלנסקי מוסר גרסאות וחוזר בהן", אמר. "מבחינת יחסו עם הפרקליטות, אני מבטיח שבתום החקירה הנגדית התמונה הכללית לא תהיה אותה תמונה כפי שראינו בתקופה האחרונה" .
 
 

טלנסקי ביום הראשון לחקירה: אולי טעיתי בתאריך מסוים או בסכום מסוים

ביומה הראשון של החקירה לחץ עורך דינו של אולמרט על העד המרכזי בפרשה ושאל: "תאשר לי שבלחץ החקירה אמרת דברים גם אם לא היית בטוח לגביהם לגמרי". טלנסקי השיב: "זה לא נכון. כל מה שאמרתי, אולי טעיתי בתאריך מסוים או לגבי סכום מסוים, אבל כל אירוע שתיארתי התרחש".

עורך דינו של ראש הממשלה ביקש להציג את טלנסקי כשקרן ושאל: "האם זה נכון שכלא היתה לך תשובה, סיפרת דברים מהדמיון". טלנסקי, נרעש, אמר: "תן לי דוגמאות על מה שאתה מדבר", והוסיף "אני לא מאמין שהמצאתי סיפורים".

עו"ד זוהר ניסה לרמוז כי טלנסקי סיפר דברים בחקירתו על מנת לרצות את חוקרי המשטרה הופרקליטות. טלנסקי הדף את טענותיו ואמר "אני לא זוכר ניסיון שלי שרציתי לרצות את החוקרים. החוקרים ניסו להוביל אותי להגיד דברים מסוימים. ידעתי שלאן שהם ניסו להוביל אותי, זה לא היה נכון. פעמים רבות נמנעתי מלהגיד דברים. לא הלכתי אחרי רצונם. פעמים רבים ניסיתי להסביר להם את האירוע כמו שאני ראיתי אותו".

במהלך החקירה, שאל עו"ד זוהר את העד: "האם אתה מאשר שחלק מהעובדות שנתת בעדות שלך היו לא נכונות?". טלנסקי השיב "כן". זוהר המשיך ללחוץ: "האם הטכניקה שהחוקרים נקטו נגדך בילבלה אותך? טלנסקי ענה: "פעמים רבות".
 

החקירה הנגדית תמשך ככל הנראה עד אמצע שבוע הבא

לפני שנפתחה החקירה הנגדית אמר עורך הדין אלי זוהר כי חקירתו של טלנסקי לא צפויה להיות פשוטה. "מה שקורה הוא שאנחנו הולכים לברר את האמת. אנחנו אספנו הרבה מידע ואינפורמציה בכל מיני מקומות בארץ ובעולם ואנחנו נעביר את זה במהלך ימי החקירה.

אין פה שאלה של מיליטנטיות". זוהר הבהיר כי ההליך לא הולך להיות פשוט, ועל פי דעתו החקירה תימשך עד לאמצע השבוע הבא. זוהר אמר עוד כי : "חקירה נגדית זה לא טיול בוקר ויצטרכו לעשות אותו" - דברי עו"ד זוהר.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by