בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שכר הלימוד 
"אתמוך במאבק הסטודנטים" 
 
 תמיר. ``ישנה הסכמה מחייבת שלא נפעל להעלאת שכר הלימוד``    צילום: יוסי גורביץ`    
שכר הלימוד |
 
רונן ליבוביץ`

שרת החינוך, יולי תמיר, הודיעה כי תתנגד להעלאת שכר הלימוד לסטודנטים, כפי שמציע דוח שוחט. "דוח שוחט הינו המלצה והממשלה לא מחויבת לאשר אותו". עם זאת היא אומרת כי לא תתמוך בשביתה אלא בניהול מאבק "אם ניאבק ביחד, נצליח". הסטודנטים מצידם אומרים כי "לא ברור כמה תוקף יש לדבריה" וטוענים כי הדיון בממשלה הוא יריקה בפרצוף - "הסטודנטים הוכיחו כי הם יודעים להילחם - נפעל כאילו כל הסכרים הופלו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(00:28 שנ')

 
 
שרת החינוך, יולי תמיר, הודיעה כי תתנגד בישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) להעלאת שכר הלימוד לסטודנטים, כפי שמציע דוח שוחט. "ישנה הסכמה מחייבת משפטית, מוסרית וחינוכית שלא נפעל להעלאת שכר הלימוד", כך אמרה השרה לחדשות נענע 10.
 
תמיר. ``ישנה הסכמה מחייבת שלא נפעל להעלאת שכר הלימוד``
 תמיר. ``ישנה הסכמה מחייבת שלא נפעל להעלאת שכר הלימוד`` 
 צילום: חדשות 10 
 
"אני מקווה שתתקבל החלטה שלא מעלים את נושא הלימוד. עקרונית, דוח שוחט הינו המלצה והממשלה לא מחויבת לאשר אותו. בנוסף, ישנה גם התחייבות חתומה ואין שאלה של פרשנות על כך שהממשלה התחייבה שלא תעלה את שכר הלימוד עד שלא תגיע להסכמה". אמרה השרה, "ההתחייבות הזו היא שצריכה להנחות את הממשלה".

במידה והממשלה תחליט בסופו של דבר להעלות את שכר הלימוד, אומרת שרת החינוך כי לא תתמוך בשביתות "אלא אתמוך בניהול מאבק ואם ניאבק ביחד, נצליח. יש בממשלה תמיכה רחבה באי העלאת שכר הלימוד, וגם ש"ס תומכת בכך. אנחנו רחוקים משביתה".
 
 

"העלאת שכר הלימוד - יריקה בפרצוף"

מזכ"ל התאחדות הסטודנטים - "העלאת שכר הלימוד - חציית קו אדום"
 מזכ"ל התאחדות הסטודנטים - "העלאת שכר הלימוד - חציית קו אדום" 
 צילום: אתר הטכניון 
 
הסטודנטים קיבלו בברכה את הצהרותיה של שרת החינוך אך אמרו כי "יולי לא באמת מעורבת. היא יכולה לשחרר הצהרות כאלה אבל לא ברור כמה תוקף יש להם".

מזכ"ל התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, טוען כי "על פי ההסכם שהושג, כל העיסוק בעניין שכר הלימוד, חייב להיות תוך דיון וקבלת המלצות מוסכמות יחד עם הסטודנטים. העלאת עניין שכר הלימוד ודוח שוחט בממשלה מהווה הפרה של ההסכם. זו יריקה בפרצוף".

לדבריו, "לא נהיה מוכנים למצב שבו תתקבל החלטה האומרת שמעלים את שכר הלימוד. זו תהיה חצייה של הקו האדום. במקרה כזה, נפעל כאילו כל הסכרים הופלו והוכחנו כבר שהסטודנטים יודעים להילחם. לא נשלים עם זה ששכר הלימוד יועלה".
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by