בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שוב בחקירה 
"עדות טלנסקי נתמכת במסמכים" 
 
 עד המפתח שוב בבית המשפט    צילום: GettyImages    
שוב בחקירה |
 
רונן ליבוביץ`

בכירי הפרקליטות מנסים למזער את הנזקים שייתכן נגרמו לעדות טלנסקי בעקבות חקירתו הנגדית • הם אומרים כי "מה שהוצג היום בבית המשפט אינו רלוונטי ללב העניין שהוא שרה"מ קיבל מזומן מטלנסקי. ליבת העניין היא קבלת הכסף" • מוקדם יותר הודה טלנסקי כי "בחקירת המשטרה שמו מילים בפי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(4:42 דק')

 
בבית המשפט המחוזי בירושלים נמשכת מאז תשע בבוקר חקירתו הנגדית של משה טלנסקי, עד המפתח בפרשת "מעטפות הכסף" בה מעורב ראש הממשלה אהוד אולמרט. פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד אלי זהר, מנסה לקעקע שוב את עדותו של טלנסקי, ובפרקליטות מנסים להדוף את הרושם שנוצר כי טלנסקי הודרך על ידי חוקרי המשטרה. בכירי הפרקליטות אומרים "עדותו של טלנסקי נתמכת במסמכים ובעדויות חיצוניות".
 
בפתח הדיון התייחס פרקליט המדינה, משה לדור, להדלפות האחרונות על הפרשה ואמר כי אינו עוסק בהן ומצר על קיומן. "העדות צריכה להימסר באופן בו העד אינו מקבל מסרים מרתיעים ביותר", אמר לדור. "העד שומע יום-יום שעדותו התרסקה ותתרסק בהמשך. אני חושב שזה לחלוטין בלתי תקין שהוא רואה את כל מהלך חייו ב–15 שנים האחרונות מפורז בתקשורת.

"אם העד עולה על דוכן העדים, ובניגוד לכל הכללים רואה את התחזיות לגבי מה שצפוי לו וקורא על כך מדי יום בתקשורת, זה ישפיע בהגדרה על כל אחד מאיתנו", המשיך לדור ותקף את צוות ההגנה של ראש הממשלה: "אסור לנו כמערכת משפט לאפשר דבר כזה. אינני בטוח שחבריי מבינים את כל המשמעויות שבתיק. אני מסרב לעסוק בזה בתקשורת, אבל העד קולט את המסרים. הוא חשוד ואיש עדיין לא הסיר ממנו את החשד. באופן שיטתי יש ניסיון להשפיע עליו במישרין. יש כאן חצייה של הקווים. אם בית המשפט סבור שההשפעות האלה משפיעות, יש לאסור את הפרסום עד מחרתיים בערב, כדי שהעדות תושלם מבלי שיהיו השפעות בלתי ראויות, או שהעד לא ייחשף לתקשורת ביומיים הבאים".

לדור ביקש מבית המשפט להאריך את החקירה של טלנסקי. "ההנחה היא שבשלושת הימים הקרובים תסתיים העדות הנגדית של טלנסקי לאחר שהתביעה תחקור את טלנסקי בחקירה חוזרת, אבל לא צריכה העדות להסתיים לפני שגם עורך דינה של שולה זקן יחקור גם את העד ולא לפני שתהיה חקירה נגדית של התביעה", אמר פרקליט המדינה.

פרקליטו של טלנסקי, עורך הדין ז'ק חן, התייחס להדלפות השונות לתקשורת וסיפר כי כבר לפני מספר ימים הנחה את לקוחו שלא לקרוא עיתונים. "אבל הוא עדיין חשוף לדברים, אי אפשר לשים אותו בקופסה, הדברי מגיעים אליו", אמר חן. "אנו משתדלים לצמצם עד כמה שניתן את המתח וההתרגשות הגדולה שנחתו עליו". השופטת מוסיה ארד ביקשה מחן להדגיש שוב את הדברים לטלנסקי.

פרקליטו של ראש הממשלה, עורך הדין אלי זהר, הגיב לדברי לדור על ההדלפות ואמר כי מדובר ב"דברים פוגעים ברמה האישית וחצופים. אם יש בעיה עם העדות המוקדמות, נעצור עכשיו את התהליך הזה", הוסיף.

"בהכרי את חברי (אלי זהר, ר"ל) כג'נטלמן אמיתי, אני לא מאמין שהוא לא יחזור בו מהדברים שנאמרו כרגע. לא שהדברים פוגעים בי, אבל הם לא ראויים בבית המשפט. אני מקווה שהוא יחזור בו ושהוא יגיד שהוא מעט נסחף".

אחרי התנצחות בין שני הפרקליטים הבכירים, פנה טלנסקי לזהר ואמר: "ניסית להרוס את הפרטיות שלי. אין לזה קשר לתיק שלפנינו. כל הדברים שעשית עד עכשיו לא היו לדעתי קשורים לתיק, בו השאלה היא האם אולמרט קיבל ממני כסף או לא.

"השבת שלי הופרעה כשחשבתי על הדברים האלה", המשיך העד. "איך רופא השיניים קשור לתיק אולמרט? האווירה פה היתה כמעט כמו האווירה בחקירת המשטרה בבת ים. לא האמנתי שאני אשב ביום צום בבית המשפט ואדון בדברים אלה. כל הדברים שעשית היו מסיבה כדי להציג אותי כרשע. לקרוא בעתון היום שאני שקרן פתולוגי? זה נכנס לאזור שלא קשור לתיק שלפנינו".

אחרי ההאשמות של טלנסקי, החל עו"ד זהר בחקירת העד ושאל אותו האם העביר סכום של 72 אלף דולר לידי שולה זקן, כפי שאמר בחקרתו במשטרה. "אני לא זוכר כמה כסף נתתי, או לשולה או לאולמרט", ענה העד. "מעולם לא נתתי הרבה כסף בפעם אחת. אני זוכר שנתתי 10,000 דולר, אבל לא 72,000.

"אני לא זוכר אם אמרתי את הדברים בחקירת המשטרה", המשיך טלנסקי. "האווירה בחדר החקירות היתה אווירה של בלבול ותחושה של חוסר התמצאות. יכול להיות שאמרתי את הדברים אלה. אמרתי בבת ים דברים, שנבעו מהתייחסות אליי כפושע. אמרתי דברים שנאמרו מתוך בלבול ופחד, אני לא זוכר את כל השיחה".

עו"ד זהר המשיך להקשות על טלנסקי: "אתה אמרת שנתת לו 10,000 דולר מתוך 72,000 דולר שנמשכו מחשבון הבנק שלך. זו היתה העדות שלך בתחנת המשטרה". טלנסקי ענה: "לא נתתי לו את הכסף". זהר: "אז מה שאמרת בתחנת המשטרה הוא לא נכון?" טלנסקי: "נתתי יותר מ–10,000 דולר. את ה–72,000 דולר נתתי לשולה". זהר: "אז מה שאמרת בתחנת המשטרה זה שקר?". טלנסקי: "מה שאמרתי בתחנת המשטרה זה לא מה שקרה. אמרתי לך - מה שאמרתי בתחנת המשטרה אלה מילים שהוצאו ממני".

טלנסקי המשיך ואמר כי הודיע לאולמרט שיש לו את הכסף בבנק, אבל הסביר כי לא יוכל לתת לו צ'ק על סכום כזה. "בסוף אמרתי לו שייקח את הכסף", הודה העד. זהר תקף: "אז עכשיו אתה זוכר, אתה מנסה לרצות את התביעה". טלנסקי הכחיש: "ממש לא".

"בגלל הלחץ המצאת סיפורים", המשיך זהר. "אתה לא זוכר את האירועים". טלנסקי התגונן: "אני זוכר שנתתי כסף". זהר: "האם נכון שלא זכרת דברים בחקירה, ניסית לרצות את החוקרים ולתת להם אינפורמציה שהמצאת?". טלנסקי השיב: "החקירה היתה קשה". פרקליטו של ראש הממשלה המשיך: "אתה לא זוכר את העובדות אז דמיינת".

לאחר מכן עברו טלנסקי וזהר לדבר על אותה החופשה המשפחתית באיטליה, שמימן לכאורה איש העסקים לאולמרט. "כל הסיפור על נתינת כסך לאולמרט עבור טיול לא קיים", התעקש זהר, אך טלנסקי דבק בגרסתו: אני אומר לך שנתתי לו כסף והוא נסע לסוג מסוים של טיול. אני לא יכול לזכור את כל הפרטים. הצליחו לבלבל אותי בחקירת המשטרה וגם עכשיו אני מבולבל".

"אתה לא זוכר את העובדות אז דמיינת", הקשה זהר. טלנסקי השיב: "דיברתי עם אולמרט על לנסוע לחופשה". זהר: "לא זכרת שנתת 25,000 דולר במזומן עבור טיול בסוכות?". טלנסקי: "אני זוכר שנתתי כסף עבור חופשה. אני זוכר שנתתי 25,000 דולר. אני זוכר שהיה חג ואני יודע שנתתי כסף. אני זוכר את השיחה. אני זוכר שנתתי 25,000 דולר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by