בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בשורה לסטודנטים 
הוחלט: שכר הלימוד יוקפא 

הוחלט: שכר הלימוד יוקפא

 
בשורה לסטודנטים |
 
רן ליאור

השרים החליטו על ההקפאה לאחר ששרת החינוך הודיעה הבוקר כי תתנגד להעלאת שכר הלימודים ולאחר שעשרות סטודנטים הפגינו מול משרד האוצר במחאה על כך שמסקנות דוח וועדת וינוגרד לענייני שכר לימוד, הקובע כי הסטודנטים יקבלו הנחה בשיעור 6% עד השנה הבאה אינן מיושמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(22 שניות)

 
שרי הממשלה החליטו לפני זמן קצר להקפיא את שכר הלימוד במוסדות ההשכלה הגבוהה לשנה הקרובה.
 
בזמן הדיון על דוח וועדת השוחט הפגינו עשרות סטודנטים מול משר האוצר במחאה על אי יישום מסקנות וועדת וינוגרד לעניין שכר הלימוד לפיהן יקבלו הסטודנטים הנחה של 6% בשכר הלימוד עד שנת 2009.

הבוקר הודיעה שרת החינוך, יולי תמיר, כי תתנגד בישיבת הממשלה להעלאת שכר הלימוד לסטודנטים, כפי שמציע דוח שוחט. "ישנה הסכמה מחייבת משפטית, מוסרית וחינוכית שלא נפעל להעלאת שכר הלימוד", כך אמרה השרה לחדשות נענע 10.

"אני מקווה שתתקבל החלטה שלא מעלים את נושא הלימוד. עקרונית, דוח שוחט הינו המלצה והממשלה לא מחויבת לאשר אותו. בנוסף, ישנה גם התחייבות חתומה ואין שאלה של פרשנות על כך שהממשלה התחייבה שלא תעלה את שכר הלימוד עד שלא תגיע להסכמה". אמרה השרה, "ההתחייבות הזו היא שצריכה להנחות את הממשלה".

במידה והממשלה תחליט בסופו של דבר להעלות את שכר הלימוד, אומרת שרת החינוך כי לא תתמוך בשביתות "אלא אתמוך בניהול מאבק ואם ניאבק ביחד, נצליח. יש בממשלה תמיכה רחבה באי העלאת שכר הלימוד, וגם ש"ס תומכת בכך. אנחנו רחוקים משביתה".

כאמור, בסופו של דבר החליטה הממשלה על הקפאת שכר הלימוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by