בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יצא בזול 
מזוז: לא אפתח בחקירה נגד פואד 

מזוז: לא אפתח בחקירה נגד פואד

 
יצא בזול |
 
רונן ליבוביץ`

היועץ המשפטי לממשלה החליט כי לא יפתח בחקירה פלילית נגד השר בנימין בן אליעזר, בעקבות דוח המבקר על מינויים פוליטיים שביצע. בדוח נטען כי בן אליעזר הפנה כ - 100 פניות לחברת החשמל וביקש כי יימצא למקורביו "שתסייע לקדם עניינים של מקורבים אישיים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה החליטו היום (ראשון) שלא לפתוח בחקירה פלילית כנגד השר בנימין פואד בן אליעזר על ממצאי דוח מבקר המדינה, שהעלו חשד לפיו פעל השר באופן שיטתי למינוי מקורבים מתוך ניסיון או רצון ליצור הון פוליטי או לקדם אינטרס אישי או מפלגתי.
 
בן אליעזר. "כיכב" בדוח המבקר בפרק על מינויים פוליטיים
 בן אליעזר. "כיכב" בדוח המבקר בפרק על מינויים פוליטיים   
יחד עם זאת, נמסר כי עמדת היועץ המשפטי לממשלה הינה, כי "ראוי ששר או מי מטעמו יימנעו, ככלל, מפניות לחברה ממשלתית או תאגיד סטטוטורי שבתחום אחריותם בעניינים פרטניים של העסקת עובדים".

"וזאת, נוכח העקרונות הכלליים הבאים למנוע חשש מפעולה של החברה הממשלתית או התאגיד משיקולים זרים, ושלא בהתאם לעקרונות של שוויון, תחרות הוגנת ושקיפות, אשר על מכונם עומד המנהל הציבורי", לשון ההודעה של היועץ המשפטי לממשלה.

הדוח הוגש בנובמבר 2007 והשר בן אליעזר "כיכב" בפרק שהוקדש למינויים פוליטיים. בדוח נכתב כי בשנים 2005-2006 הפנה פואד, באמצעות מנהלת לשכתו, כ-100 פניות לחברת החשמל בבקשה שתסייע לקדם עניינים הנוגעים להעסקת קרובים מסויימים בחברה.

מתוכם, דאג פואד להעביר לחברת החשמל 15 פניות של חברי מרכז מפלגת העבודה במטרה לקדם עניינים הנוגעים לבני משפחתם או אנשים אחרים. חלק מהפניות, נכתב בדוח, נגעו לעובדי חברת החשמל בפועל שהתקבלו לעבודה בשנים 2005-2006 - גם הם חברי מרכז העבודה.

"משרד המבקר רואה בחומרה רבה תופעה של מינוי מקורבים לתפקידים ציבוריים, תוך ויתור על הליך קבלת עובדים פומבי, שוויוני ותחרותי, שיאפשר ייצוג הולם במקום העבודה לכל קבוצות האוכלוסיה וקבלת המועמד המתאים ביותר", נכתב בדוח המבקר. "תופעה זו משחיתה, פוגעת בסדרי מינהל תקין ומעוררת חשש לפגיעה בטוהר המידות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by