בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פרשת חפציבה 
כתב אישום הוגש נגד בועז יונה 

כתב אישום הוגש נגד בועז יונה

 
פרשת חפציבה |
 
חדשות נענע

כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד בועז יונה, מנכ"ל חברת חפציבה לשעבר, כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד בועז יונה, מנכ"ל חברת חפציבה לשעבר, שהוסגר מאיטליה לישראל לפני כחודש • בכתב האישום מיוחסים ליונה 9 אישומים הכוללים שורה של עבירות חמורות אותן ביצע כשהשתמש בכספם של רוכשי הדירות למטרות אחרות מאלו שלשמן הופקדו • הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום תהליכים ועל פי עסקת הטיעון עליה חתם, הוא צפוי לרצות שבע שנות מאסר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד בועז יונה, מנכ"ל חברת חפציבה לשעבר, בועז יונה, בגין אחריותו לקריסת החברה ושורה של עבירות פליליות נוספות. בכתב האישום מיוחסים ליונה תשעה אישומים הכוללים שורה של עבירות חמורות אותן ביצע כשהשתמש בכספם של רוכשי הדירות למטרות אחרות מאלו שלשמן הופקדו.
 
יונה מואשם ב-9 סעיפי אישום בפרשת חפציבה
 יונה מואשם ב-9 סעיפי אישום בפרשת חפציבה 
 צילום: יחסי ציבור 
 
נגד יונה הוגשו תשעה סעיפי אישום הנוגעים לגניבה בידי מורשה, קשר להונאה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף מסמכים בכוונה לקבל באמצעותם דבר בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזוייף, גניבה בידי מנהל ועשיית פעולה ברכוש אסור.

מכתב האישום עולה כי על פי הנחיות מנכ"ל חפציבה לשעבר, פעלו עובדי חפציבה כדי לעשות שימוש בכספים שנתקבלו מרוכשי הדירות שלא למטרה שלשמה הופקדו בידיהם, ושלא על פי ההרשאה שניתה להם. כספים אלו הופקדו בחשבונות שונים בשליטתו של יונה, בחשבונות איישים ובחשבנות של בני משפחות של עובדי חפציבה ובחשבונות נוספים.

עוד עולה כי על פי הנחיותיו של יונה, הפיקו עובדיו באמצעות מערכת כפולה וכוזבת של רישומים וניהול חשבונות כוזבים, שהכילו בין היתר נתונים כוזבים לגבי היקף מכירות הדירות בפרוייקטים הקבלניים ונתונים כוזבים נוספים שהופקו על ידי החברה בידיעה כי האם כוזבים ובמטרה לרמות.
 

בועז יונה צפוי לרצות 7 שנות מאסר במסגרת עסקת טיעון

 
כזכור, עם הגעתו לישראל ב-16 ביוני חתם יונה על עסקת טיעון והוא צפוי לרצות שבע שנות מאסר ולשלם קנס של ארבעה מיליון שקלים. הוא ריצה תשעה חודשים בכלא האיטלקי מאז נתפס, שם סבל לטענתו מהתעללות קשה. בדרכו לארץ האשים את התקשורת הישראלית כי שפכה את דמו והפכה אותו לגנב. עם הגעתו לארץ הובא לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים ומעצרו הוארך.

לאחר נחיתתו חתם יונה על עסקת טיעון עם פרקליטות המדינה, לפיה הצדדים יעתרו לבית המשפט להטיל על יונה עונש של שבע שנות מאסר בפועל בניכוי כל תקופות המעצר שהוא ריצה באיטליה ובישראל, מאסר על תנאי, ופיצוי לנפגעים מקרב רוכשי הדירות בסכום של 4 מיליון שקלים.

הכסף יועבר לעו"ד יצחק מולכו, שמונה על ידי בית המשפט כמנהל המיוחד של 4,700 רוכשי הדירות של חפציבה. הקבוצה הגיעה להסדרים עם מרבית הבנקים, במסגרתם תושלם בנייתן של למעלה מ-4,000 יחידות דיור, ונכון להיום נותרו כ-700-600 רוכשי דירות המחכים להסדר.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by