בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סדקים בעדות 
היום הרביעי לחקירה הנגדית: טלנסקי לא זוכר 

היום הרביעי לחקירה הנגדית: טלנסקי לא זוכר

 
סדקים בעדות |
 
רונן ליבוביץ` וברוך קרא

חקירתו הנגדית של ראש הממשלה התחדשה ונכנסה ליומה הרביעי, כאשר במרכזה עמדו קשריו עם המקורב לראש הממשלה, עו"ד אורי מסר, וגם הפעם נתגלו סתירות בעדותו של העד • פרקליטיו של אולמרט עימתו אותו בחקירה עם דברים שאמר למשטרה והציגו בפניו מסמך ייפוי כוח בחתימתו לפיו מסר מוסמך לפתוח חשבונות בשמו, אך טלנסקי טען בתוקף כי אינו מכיר את המסמך ולא זוכר העברות כספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חקירתו הנגדית של משה טלנסקי, התחדשה הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים, זה יומה הרביעי. פרקליטיו של אולמרט מיקדו את החקירה בקשרים בין טלנסקי לעורך הדין אורי מסר, מקורבו של ראש הממשלה. פרקליטי ההגנה עימתו את עד המפתח עם גרסתו במשטרה ושאלו אותו בחקירה על סכומי הכספים שטען כי העביר למקורבו של אולמרט, עו"ד אורי מסר.
 
לא זוכר שחתמתי על המסמך
 לא זוכר שחתמתי על המסמך 
 צילום: GettyImages 
 
פרקליטו של אולמרט, עו"ד נבות תל-צור, הציג בפני טלנסקי מסמך אודות העברת כספים בין חשבונות של חברה בבעלותו של טלנסקי לאורי מסר בשווי 100 אלף דולר, אך זה טען כי "אינו מכיר את המסמך" וכי אינו זוכר את העברת הכספים בין החשבונות.

עו"ד תל-צור דחק בו להפסיק לפזר "אמירות ללא כיסוי", זאת מאחר והוא חתום על ההוראה וטלנסקי השיב לו "אני לא זוכר את המסמך הזה. זה סכום גדול, ואני לא זוכר שחתמתי עליו".

טלנסקי נשאל כמו כן האם הצהיר במסגרת חקירתו כי מסר משך כסף מחשבונו בלי רשותו ועל כך יש לשלוח אותו לכלא, גם כאן השיב טלנסקי כי אינו זוכר שאמר את הדברים. עוד הציגו פרקליטיו של ראש הממשלה ייפוי כוח שנתן טלנסקי למסר, ולפיו הוא מוסמך לפתוח חשבונות בנק בשמו, להקים חברות, ולייצג אותו בכל פעולה משפטית. טלנסקי טען בתוקף כי אינו זוכר שנתן למסר את ייפוי הכוח. "אינני זוכר שאכן נתתי לו את ייפוי הכוח הזה אבל כנראה שנתתי. כל העניין הוא ערפל בשבילי. אני לא זוכר שאף אחד שאל אותי לגבי הכסף", הסביר טלנסקי בחקירה.

עו"ד תל צור תקף בחריפות את טלנסקי ואמר בחקירה "ראינו את ההצגה שעשית במשטרה, שגנבו לך כסף". טלנסקי ענה לו כי לא זכר אף אחת מהעברות הכספים האלה, מאחר וכל זאת התרחש לפני עשר שנים. עוד שאלו פרקליטיו של אולמרט האם החוקרים ערכו לו עימות עם אורי מסר, אך טלנסקי ענה כי לא התנהל עימות שכזה.

לדברי צוות ההגנה, התנהלותו של טלנסקי היא מוזרה. עו"ד אלי זהר, פרקליטו של אולמרט אמר כי לטלנסקי "עיסוקים מוזרים ובלתי מדווחים שחלקם התנהלו עם אורי מסר. עוד הוסיף כי לא ייתכן כי טלנסקי שקדם קודם לכן שהוא מכיר את ההתנהלות העסקית שלו, לפתע אינו זוכר העברות כספים רבות ולכן לדבריו מדובר בעד לא אמין.
 
 

הקרב למניעת הדלפות העדויות בחקירה

בפתח יומה הרביעי של חקירתו הנגדית של טלנסקי קרא עו"ד נבות תל צור, פרקליטו של אולמרט, לפרקליט המדינה לפעול למיגור תופעת פרסום עדויות מתוך החקירה. לדור אישר כי מדובר בתופעה חמורה, אך הביע חוסר אמון שמקורה בעובדי ציבור.

עורך הדין נבות תל צור התייחס להדלפות. "ביומיים האחרונים אנו עדים לפרסומים חסרי תקדים של עדויות ראש הממשלה בחקירה", אמר. "אנו רואים קשר ישיר בין מה שקורה באולם לבין עוצמת הפרסומים. יש שם תשובות של נחקרים אחרים, כולל ראש הממשלה. אנו קוראים לפרקליט המדינה לעשות מעשה ולהפסיק את התופעה הזו".

בתגובה אישר לדור כי אכן מדובר ב"תופעה חמורה ביותר". "אני מקווה שינקטו הצעדים ויתגלה מי מסר את החומרים לתקשורת. אם יתברר מי המדליפים יינקטו כל הצעדים", אמר.

לדור הטיל ספק בכך שלהדלפות אחראים גורמים במשטרה או בפרקליטות. "אין לי שום סיבה לחשוד שהחומרים הגיעו מדי עובדי ציבור ואיני מעלה על דעתי שההגנה מסרה אותה". לדור הוסיף ואמר כי "החומרים שהודלפו על מנת לפגוע בחקירה נמצאו לא רק בידי המשטרה, לא רק בידי הפרקליטות, אלא גם בידי צוות ההגנה והדוברים של ההגנה, ואין לי מושג כרגע, ואני מקווה שכן יהיה מושג, איך הם הודלפו".

כשעו"ד נבות ציין בתגובה כי "אין ספק מי נפגע מהפרסומים האלה", השיב לדור: "כדי להיראות נפגע, אנשים גורמים לדברים כאלה לפעמים".

נוסף על כך ביקש לדור מבית המשפט פעם נוספת, לשקול את הארכת העדות המוקדמת של טלנסקי, מעבר ליום שלישי. "לא יעלה על הדעת שלא תינתן לשולה זקן ההזדמנות לחקירה נגדית. אם טלנסקי יסיים את העדות ועו"ד מיכה פטמן, פרקליטה של זקן, לא יציג לו חקירה נגדית, זה יתבטא בקיפוח שלה להתגונן", נימק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by