בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טלנסקי בעייתי 
הפרקליטות: ידענו על הסתירות 

הפרקליטות: ידענו על הסתירות

 
טלנסקי בעייתי |
 
רונן ליבוביץ`

בכירי הפרקליטות מודים כי ידוע שעדותו של משה טלנסקי היא בעייתית וכי כי מופיעות בה סתירות רבות • "למרות זאת אנחנו לא מצטערים על הבקשה לעדות מוקדמת", אמרו שם • עורכי דינו של טלנסקי אימתו אותו עם מסמכי העברות כספים לעו"ד מסר, טלנסקי בתגובה טען "איני זוכר אותן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בכירים בפרקליטות המדינה אמרו היום (שני) כי עדותו של עד המפתח בפרשת המעטפות הייתה ידועה כבעייתית, אך העניין המרכזי בחקירה - היא העברת הכספים מטלנסקי לאולמרט.
 
טלנסקי ביום הרביעי לחקירה הנגדית
 טלנסקי ביום הרביעי לחקירה הנגדית 
 צילום: (צילום: AP) 
 
בכירי הפרקליטות אומרים כי הטענה המרכזית של התיק לא נסתרה על ידי החקירה הנגדית ועל ידי צוות ההגנה של ראש הממשלה. לדבריהם "גם אנחנו ידענו על הסתירות בעדויות. אנחנו לא מצטערים על הבקשה לעדות מוקדמת".

במהלך יום החקירה הרביעי של טלנסקי נראה היה כי עורכי דינו של ראש הממשלה הצליחו לערער במעט את עדותו המוקדמת. פעמים רבות אמר טלנסקי כי הוא אינו זוכר אירועים מסויימים בהם התרכז קו החקירה. ביניהם, אמר טלנסקי כי הוא אינו זוכר מתן כספים לעו"ד אורי מסר.

טלנסקי נשאל על ידי עו"ד נבות תל צור האם הצהיר בחקירתו, שיש לשלוח את אורי מסר לכלא. גם כאן הוא לא זכר. "אם מסר לקח כסף בלי רשות, הוא צריך ללכת לכלא", אמר. "מה זה אם?", הטיח בו עו"ד תל-צור, "אתה מעלה על דעתך שמסר ייקח כספים בלי רשותך? אתה נתת לו ייפוי כוח?" טלנסקי, שוב: "לא זוכר".

עו"ד תל צור תקף בחריפות את טלנסקי ואמר בחקירה "ראינו את ההצגה שעשית במשטרה, שגנבו לך כסף". טלנסקי ענה לו כי לא זכר אף אחת מהעברות הכספים האלה, מאחר וכל זאת התרחש לפני עשר שנים. עוד שאלו פרקליטיו של אולמרט האם החוקרים ערכו לו עימות עם אורי מסר, אך טלנסקי ענה כי לא התנהל עימות שכזה.

לדברי צוות ההגנה, התנהלותו של טלנסקי היא מוזרה. עו"ד אלי זהר, פרקליטו של אולמרט אמר כי לטלנסקי "עיסוקים מוזרים ובלתי מדווחים שחלקם התנהלו עם אורי מסר. עוד הוסיף כי לא ייתכן כי טלנסקי שקדם קודם לכן שהוא מכיר את ההתנהלות העסקית שלו, לפתע אינו זוכר העברות כספים רבות ולכן לדבריו מדובר בעד לא אמין.
 

מחלוקת סביב זהות המדליף

 
בפתח יומה הרביעי של חקירת העד קרא עו"ד נבות תל צור, פרקליטו של אולמרט, לפרקליט המדינה לפעול למיגור תופעת פרסום עדויות מתוך החקירה. לדור אישר כי מדובר בתופעה חמורה, אך הביע חוסר אמון שמקורה בעובדי ציבור.

עורך הדין נבות תל צור התייחס להדלפות. "ביומיים האחרונים אנו עדים לפרסומים חסרי תקדים של עדויות ראש הממשלה בחקירה", אמר. "אנו רואים קשר ישיר בין מה שקורה באולם לבין עוצמת הפרסומים. יש שם תשובות של נחקרים אחרים, כולל ראש הממשלה. אנו קוראים לפרקליט המדינה לעשות מעשה ולהפסיק את התופעה הזו".

בתגובה אישר לדור כי אכן מדובר ב"תופעה חמורה ביותר". "אני מקווה שינקטו הצעדים ויתגלה מי מסר את החומרים לתקשורת. אם יתברר מי המדליפים יינקטו כל הצעדים", אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by