בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
דואג לניצולים 
הירשזון מתפנה מהמשפט - לטובת ניצולי השואה 

הירשזון מתפנה מהמשפט - לטובת ניצולי השואה

 
דואג לניצולים |
 
רונן ליבוביץ`

שר האוצר לשעבר, העומד לדין על גניבת מיליונים הגיש הצעת חוק בהמשך להמלצת ועדת דורנר. עפ"י הצעת החוק ניצול שואה המערער בפני בית המשפט על סכום הקצבה שהוא מקבל ימשיך לקבל כסף עד לקבלת ההחלטה בעניינו. על הצעת החוק חתומים 14 חברי כנסת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ אברהם הירשזון (קדימה) המואשם בעבירות של גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד, הגיש היום (שלישי) לכנסת הצעת חוק תקציבית המציעה, כי ניצול שואה הפונה לבית המשפט בבקשה לערער על סכום קבלת הקצבה, ימשיך לקבל את הגמול עד להחלטת בית המשפט בעניינו.
 
 
על פי הצעת החוק: "ניצולי השואה בכלל ונכי רדיפות הנאצים בפרט, ממשיכים לשלום את מחיר המחדל הממשלתי שהביא לחתימה על הסכם השילומים ואת מחיר מחדלי הממשלות האחרות שקמו מאז, אך בחרו שלא להתמודד עם שאלת קיפוחם של אותם ניצולי שואה החיים עמנו בישראל. הצעת החוק ראויה לאור הקביעה שהטענה המסורתית של האוצר, כאילו חובה לאזן בין צרכי הכלל לצרכי ניצולי השואה, אינה טענה נכונה, לא מבחינה מוסרית ולא מבחינה משפטית".

בנוסף להירשזון חתומים על הצעת החוק 14 חברי כנסת, ביניהם יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט, ח"כ מנחם בן ששון (קדימה), יו"ר הועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל), יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד טל (קדימה) וח"כ אבישי ברוורמן (עבודה) שאמור להתמנות בקרוב ליו"ר ועדת הכספים.

בתחילת החודש נפתח בבית המשפט המחוזי בתל אביב הדיון הראשון במשפטו של שר האוצר לשעבר. השופטת ברכה אופיר רמזה לצדדים כי כדאי להם לגבש עסקת טיעון עוד בטרם ישמעו הראיות בתיק.
 
כתב האישום נגד הירשזון הוגש בתחילת חודש יוני. על פי כתב האישום, שר האוצר לשעבר גנב יחד עם מספר אנשים אחרים סכום של ארבעה מיליוני שקלים מכספי העמותה בשנים 2005-1998, מתוכם שלשל לכיסו שניים וחצי מיליון שקלים.

הירשזון נאשם בעבירות של גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לנהל את הדיונים בהרכב של שלושה שופטים, כפי שנהוג במקרים של פשיעה חמורה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by