בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
אובמה בישראל 
אובמה: "כנשיא אעמוד ביחד עם ישראל במאבק בטרור" 

אובמה: "כנשיא אעמוד ביחד עם ישראל במאבק בטרור"

 
אובמה בישראל |
 
חדשות נענע 10 וסוכנויות הידיעות

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב נחת אמש בארץ והיום יקיים סידרת פגישות מדיניות עם מנהיגי ישראל והרשות הפלסטינית בירושלים וברמאללה. אובמה גם יבקר בשדרות עם שרת החוץ לבני. עם הגעתו לארץ התייחס שוב לפיגוע הדריסה אתמול בירושלים באמרו כי זו תזכורת לחשיבות המאבק המשותף בטרור לסוגיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הסנטור ברק אובמה, נחת אמש בנמל התעופה בן-גוריון ליממה צפופה של שיחות מדיניות עם מנהיגי ישראל והרשות הפלסטינית. אובמה נחשב לפחות דומיננטי ובעל ניסיון בניהול מדיניות חוץ וענייני בטחון לאומי מיריבו הרפובליקני, ג'ון מקיין, ובדיוק בשל כך הוחלט במטהו בחודש שעבר על צאתו לביקור באחד האזורים הטעונים בעולם, המזרח התיכון. ואכן, ביקורו באזורנו מעורר התעניינות תקשורתית רחבה בארה"ב. אחרי סבב שיחות בכווית, אפגניסטן, עיראק וירדן מגיע אלינו ברק אובמה היישר לתוך הקלחת הבטחונית-מדינית הסוערת שעות אחרי פיגוע הדריסה השני בתוך חודש בירושלים אתמול שאירע סמוך מאד למלון המלך דוד בו מתאכסן הסנטור.
 
לוח הזמנים הצפוף של המועמד לנשיאות ארה"ב כולל פגישות במלונו הבוקר עם שר הבטחון ברק ולאחר מכן עם יו"ר האופוזציה נתניהו. יותר מאוחר יבקר ב"יד ושם" ולאחר מכן יגיע למשכן נשיאי ישראל ויוועד עם נשיא המדינה, שמעון פרס. בצהרים יצא אובמה לרמאללה לפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. בצהרים כבר ישוב לירושלים ולאחר פגישה עם שרת החוץ, ציפי לבני, יצאו השניים לדרום הארץ שם יבקרו בשדרות. בערב יחזור אובמה לירושלים לפגישה מדינית עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט. לפני שובו למלונו יפקוד ברק אובמה את רחבת הכותל המערבי ולפנות בוקר ימריא להמשך ביקורו באירופה.

אובמה דיבר עם כתבים עם הגעתו לנתב"ג והתייחס לפיגוע הדריסה אתמול בירושלים באמרו כי הפיגוע הוא "רק תזכורת לסיבות בעטיין עלינו לעבוד בצורה דחופה, יסודית ומחוייבת כדי להביס את הטרור". אובמה הדגיש גם את מחוייבותו לפעול עם ממשלת ישראל למניעת הישנותם של פעולות טרור בתחומה. הוא גם הביע את משאלתו לחזור ולחזק את "מערכת היחסים החזקה, ההיסטורית והמיוחדת" לדבריו, בין ישראל לארה"ב. מוקדם יותר אתמול במסיבת עיתונאית ברבת עמון, בירת ירדן, גינה אובמה את הפיגוע והביע מחוייבות לעמוד יחד עם ישראל בהתמודדות עם הטרור. בה בעת הוא התחייב לעבוד למען פריצת דרך במגעים בין ישראל לפלסטינים החל מיומו הראשון בתפקיד הנשיא ועם זאת הדגיש כי "זה לא מציאותי לצפות מנשיא ארה"ב להקליק באצבעותיו ומייד להביא שלום".

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מתכנן לאמר לאובמה בפגישתם כי במידה ויבחר לנשיאות ארה"ב עליו להפנות תשומת לב מיידית לסכסוך הישראלי-פלסטיני. כך אמרו יועציו של היו"ר לכתבי סוכנויות הידיעות אמש. אובמה יקדיש 45 דקות לפגישה עם אבן מאזן ברמאללה, אליה נמנע יריבו ג'ום מקיין מלהגיע בביקורו האחרון כאן. מסיבה זו מעורר ביקור אובמה בשטח הרשות הפלסטינית מידה של תקווה בקרב הפלסטינים גם אם הספקנות לגבי מידת הצלחתו של כל ממשל אמריקני עתידי לסייע לפלסטינים בהגשמת שאיפותיהם הלאומיות נותרה בעינה. עם זאת, בקרב הציבור הפלסטיני ברמאללה הביקור מעורר מידה גדולה של עניין, כמו בכל מקום אליו מגיע הסנטור, אחרי הכל כוכב תקשורת בקנה מידה עולמי ולא עוד מועמד אפרורי לנשיאות ארה"ב.
 
 
אבו מאזן ואובמה. הפלסטינים לא תולים תקוות רבות בממשל שיחליף את בוש (צילום: רויטרס)
 אבו מאזן ואובמה. הפלסטינים לא תולים תקוות רבות בממשל שיחליף את בוש (צילום: רויטרס)   
אבל אסור לשכוח כי עדיין לא מדובר בנשיא מכהן אלא במי שמנסה בכל מאודו להיבחר למשרה הזאת. מי שעקב מקרוב אחר ביקורו בקרב הכוחות האמריקניים המוצבים בעיראק ושיחותיו עם מנהיגי המדינה שם לב שאובמה כנראה לא חיפש יותר מהזדמנות צילום ולא נאמרו בביקורו דברים מהותיים. את תכניותיו הנחרצות להוציא את כוחות ארה"ב מהמדינה עד לסוף 2009 ובכך לחסוך למשלם המיסים האמריקני מיליארדי דולרים, תכנית שבישראל מודאגים מאד מהשלכותיה האפשריות כגון השתלטות כוחות עוינים על המדינה והצטרפותה ל"ציר הרשע", הצניע אובמה בביקור. כפי הנראה ניסה לפנות למכנה המשותף הפטריוטי הרחב ביותר של האמריקנים ויתכן שדווקא בשל כך, שוב יזכה לנקודות בדעת הקהל ובתקשורת האמריקנית.

הבית הלבן פרסם אמש הודעה בה ניסה ממשל בוש להפחית מחשיבות ביקורו של אובמה באזורנו. בהודעה נאמר כי הביקור הוא "הסחת דעת המונית". הממשל הנוכחי מחשיב את תכנית הנסיגה של אובמה מעיראק לשערורייתית. גם ליריבו של אובמה, ג'ון מקיין, חורה הכיסוי התקשורתי הנרחב לו זוכה מסעו של אובמה שמלכתחילה נועד, כאמור, להעניק לו נקודות בתחומי מדיניות החוץ והבטחון בהם נחשב לנחות וחסר ניסיון בהרבה ממקיין עצמו. יועציו של מקיין ניסו בימים האחרונים לקחת משהו מתשומת הלב התקשורתית הכמעט מוחלטת לה זוכה אובמה במהלך ביקורו במזרח התיכון על ידי הפרחת רמזים לגבי זהות המועמד לסגנות הנשיא מטעמו שטרם נחשפה, אך ללא הצלחה יתרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by