בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מפצל סמכויות 
פרידמן: לשלול סמכויות מהיועמ"ש 

פרידמן: לשלול סמכויות מהיועמ"ש

 
מפצל סמכויות |
 
חדשות נענע 10

שר המשפטים הציג את הצעת החוק החדשה שלו לפיה יש להעביר חלק מסמכויות היועץ המשפטי לממשלה לידי התובע הכללי • על פי ההצעה תיקים בתחום הפלילי יוצאו מידי היועמ"ש ויועברו לתובע הכללי, היועץ יוכל להגיש לממשלה חוות דעת בנושאים שונים אך היא לא תהיה מחייבת • במקרים קיצוניים תוכל הממשלה לפעול בניגוד לדעת היועץ • פרידמן טוען "יש רוב בציבור להצעה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:43 דק')

 
שר המשפטים, דניאל פרידמן, כינס היום (חמישי) מסיבת עיתונאים בה הציג את הצעת החוק שלו בנוגע להפרדת סמכויות היועץ המשפטי לממשלה והתובע הכללי.
 
על-פי הצעתו של פרידמן, חוות דעתו של היועץ המשפטי לא תחייב את הממשלה. במקרים קיצוניים, כאשר הממשלה תבקש לפעול בניגוד לחוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, היא תוכל לקחת עורך דין אחר מהתחום הציבורי או מהתחום הפרטי. שר המשפטים טוען כי "להצעת החוק יש תמיכה ציבורית גדולה".

בנוסף מציע פרידמן כי סמכויות תחום המשפט הפלילי יהיו בידי התובע הכללי והתחומים האחרים - יהיו בידי היועץ המשפטי לממשלה. היועץ יוכל להיג שאת חוות דעתו לממשלה בנושאים שונים שאינם קשורים לתחום הפלילי, אך היא לא תהיה מחייבת.

פרידמן הבהיר כי גם אם חוות דעתו של היועץ תהיה מנוגדת לדעת הממשלה, הוא יהיה רשאי להציגה בפני בית המשפט. הוא הדגיש כי השינוי המוצע ייכנס לתוקף לאחר כהונתו של היועץ הנוכחי, מני מזוז.
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by