בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מצב האסירים בישראל 
ממצאים קשים של הסנגוריה הציבורית על תנאי הכליאה בישראל 

ממצאים קשים של הסנגוריה הציבורית על תנאי הכליאה בישראל

 
מצב האסירים בישראל |
 
רונן ליבוביץ`

הפרת זכויות בסיסיות של עצורים ואסירים בישראל מתגלים בדוח הסנגוריה הציבורית. בשליש מהמתקנים מתלוננים האסירים על אלימות כלפיהם, יחס מזלזל וחיפושים פולשניים ומשפילים מצד הסוהרים. כמו כן התקבלו תלונות בדבר ענישה משמעתית קיצונית של אסירים הכוללת כבילה לא סבירה ומנוגדת להוראות, לרבות אסירים קטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממצאים קשים המהווים הפרת זכויות בסיסיות של עצורים ואסירים בישראל עולים מדוח הסנגוריה הציבורית שמתפרסם הבוקר (ראשון). הממצאים שנאספו בביקורים רשמיים ב-11 מתקני כליאה שבאחריות שירות בתי הסוהר, ב-14 מתקני מעצר שבאחריות משטרת ישראל וב-8 מתקני מעצר בבתי המשפט, נמסרו לנשיאת בית המשפט העליון, לשר המשפטים, לשר לביטחון פנים, ליועץ המשפטי לממשלה, לנציב שב"ס ולמפכ"ל המשטרה.
 
על פי הדוח, גם השנה, כמו בשנים קודמות, נתגלו במרבית המתקנים שבאחריות משטרת ישראל ליקויים בתשתיות הפיזיות. נמצא כי הצפיפות בתאים מגיעה עד לכדי 2 מ"ר לעצור ואף פחות מכך. תנאי התברואה וההיגיינה הינם בכי רע, תנאי האיוורור לקויים ולא מתאפשרת לעצורים הליכה יומית באוויר הפתוח, לפעמים גם למשך שבועות וחודשים. כמו כן נמצא כי לא נשמרים כללי ההפרדה בין סוגי העצורים השונים.

עוד עולה מדוח הסנגוריה הציבורית כי בשליש מהמתקנים בהם ביקרו המבקרים, התקבלו תלונות שונות מצד אסירים בדבר אלימות הננקטת כלפיהם, יחס מזלזל וכן חיפושים פולשניים ומשפילים. בכמעט ממחצית מתקני הכליאה בהם ביקרו אנשי הסנגוריה התקבלו תלונות בדבר ענישה משמעתית קיצונית של אסירים הכוללת כבילה לא סבירה ומנוגדת להוראות, לרבות אסירים קטינים. כמו כן התקבלו דיווחים על שימוש בכבילה בלתי מידתית של אסירים אובדניים, תחת מתן טיפול רפואי מתאים.

אנשי הסנגוריה חשפו גם כי החוק הקובע שעצורים לא יהיו כבולים במקום ציבורי, אלא בהתקיימם של חריגים, לא מתקיים. רובם המכריע של העצורים מובלים כבולים בידיהם ו/או ברגליהם במסדרונות בית המשפט אל האולמות, וחלקם אף נותרים כבולים במהלך הדיון, באופן שיש בו כדי לפגוע בכבודם ולהשפילם בפומבי. נמצא כי רק במקרים חריגים נמנעים האחראים לכך מלהורות על כבילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by