בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מתרגלים על יבש 
היום: מערכת הביטחון תתרגל תגובה לירי רקטות על אשדוד 

היום: מערכת הביטחון תתרגל תגובה לירי רקטות על אשדוד

 
מתרגלים על יבש |
 
דורון נחום

מערכת הביטחון תקיים הבוקר "תרגיל מפקדות" שידמה את קריסת הסכם הרגיעה בעזה. בתרגיל ידמו תגובה לירי רקטות לעבר הערים אשדוד, אשקלון וקריית גת ופינוי האוכלוסייה המופגזת. סגן שר הביטחון על התרגיל: מוטלת עלינו האחריות להיות מוכנים תמיד לכל אפשרות של הסלמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(22 שניות)

 
במערכת הביטחון יקיימו הבוקר (ראשון) תרגיל מפקדות שידמה את קריסת הסכם הרגיעה בעזה. במסגרת התרגיל ידמו תגובה לירי רקטות לעבר הערים אשדוד, אשקלון וקריית גת ובמהלכו תבחן שיתוף הפעולה בין מספר גורמים בהם פיקוד העורף, מגן דוד אדום והרשויות המקומיות.
 
במערכת הביטחון מנצלים את הרגיעה בדרום על מנת להעלות את מוכנות התושבים וגופי העורף לקראת הסלמה אפשרית שתפרוץ כתוצאה מקריסת הסכם הרגיעה עם חמאס. כחלק מהיערכות זו ייערך התרגיל שייבחן מספר תרחישים אפשריים שעלולים לפרוץ בעקבות הסלמה שכזו כגון בהלה ציבורית שתפרוץ בישובים המותקפים בעקבות מתקפת טילים, נטישת מקומות עבודה ופגיעה בשגרת החיים באזור.

מערכת הביטחון תדרש לתת מענה בתרגיל לתרחיש הבא בו מטח של עשרות רקטות ופצצות מרגמה עורר "בלבול וחרדה בקרב התושבים. הורים מחפשים את ילדיהם הנמצאים בקייטנות ובמרכזי הבילוי. מקומות העבודה בישובים ננטשים ובכבישים ישנו עומס רב בעקבות אזרחים שמבקשים להתפנות מהאזורים שנפגעו." תרחישים נוספים יתרגלו פינוי אזרחים תחת מטח רקטות כבד ובעיות של אספקת שירותים ומצרכים ליישובים זאת עקב חשש הספקים להגיע לאיזור.

בתרגיל ישתתפו משרדי הממשלה, פיקוד העורף, משטרת ישראל, פיקוד העורף, מגן דוד אדום, רשות החירום הלאומית (רח"ל), נציגי המשק לשעת חירום (מל"ח). בנוסף ייקחו חלק בתרגיל ראשי הרשויות בדרום ובהם המועצה האזורית אשכול, שער הנגב, שדות נגב. במסגרת ההיערכות ייקחו חלק גם אשדוד, נתיבות, קריית גת ואשקלון.

גורם ביטחוני התייחס לתרגיל שייערך הבוקר ואמר כי במהלך מלחמת לבנון השנייה, "נתקלנו בסיטואציות דומות, אולם מאז מערך העורף עבר שדרוג והושקע מאמץ רב על מנת ללמוד כיצד לתאם בצורה האופטימלית ביותר בין כל הגופים".

סגן שר הביטחון שינהל את התרגיל, התייחס ב-"קול ישראל" לחשיבות התרגיל ולקיום פעולות ההיערכות ואמר כי "הרגיעה לא הופכת אותנו לרגועים". לדבריו, יש להיות "מוכנים תמיד לכל אפשרות של הסלמה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by