בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מי אומר את האמת? 
העימותים בשומרון: גרסת המתנחלים 
 
 מכונית האדם שלכאורה ירה מנשקו של חייל    צילום: מטה ``חומש תחילה``    
מי אומר את האמת? |
 
גיא צברי

הודעות דובר צה"ל מיום חמישי האחרון, בעת פינוי קרוואן מהמאחז עדי-עד, ציירו את מתנחליי האזור - שהתעמתו עם כוחות הביטחון - בתמונה דמונית: הצמדת סכין לגופו של חייל, ירי מנשק צבאי שנחטף לעבר כוחות הביטחון - כל זאת במחאה על המהלך. המתנחלים טוענים: לא היו דברים מעולם - דובר צה"ל אחראי להודעות שקריות. מעבר לקווים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרץ האלימות שהתגלה ביום חמישי האחרון, בזמן פינוי המאחז הבלתי מורשה עדי-עד שבשומרון, היה ללא ספק עלית מדרגה חמורה בהיקף העימותים בין המתנחלים לבין כוחות הביטחון.

הדיווחים מצד דובר צה"ל על אלימות חמורה מצד המתנחלים, שכללה הצמדת סכין לגופו של שוטר ואף ירי מנשק שנחטף מחייל – הצליחה לעורר את זעמם של פעילי הימין – שטוענים שמדובר בשקרים גסים.
 
 
המתנחלים מציגים היום את תמונת מכוניתו של אותו אדם שלכאורה ירה בנשקו של החטוף של חייל (למעלה), וטוענים כי מדובר בתושב ירושלים, טכנאי מזגנים, שירה באוויר תוך כדי ניסיון לינץ' באחד הכפרים הערביים הסמוכים.

"האדם הזה בסך הכל ניסה להחלץ מהמון ערבי זועם – ואז נתקל בלינץ' אכזרי לא פחות – תקשורתי, שקרי ופזיז מתוצרת דובר צה"ל פיקוד מרכז", אמרו גורמים במועצה אזורית שומרון.

אלא שהדברים לא מסתיימים כך. בתום חקירה שנערכה הוחלט במשטרת שומרון ויהודה כי אותו טכנאי מזגנים אכן היה בסכנת חיים ממשית, ולכן ביצע את הירי. המתנחלים אף טוענים בהקשר לאירוע הצמדת הסכין כי אותו חייל שלכאורה הותקף הודה שלא היו דברים מעולם – אולם הודעה לתקשורת בדבר שני האירועים לא פורסמה מצד הצבא.
 
מצה"ל אף נמסר כי "למרות שבשיחה עם כתבים נאמר כי שהוצמד סכין לצווארו של חייל, בהודעה רשמית שיצאה מאוחר יותר כל שנכתב היה שהוא אוים בסכין", לשון ההודעה.

האירועים בחמישי האחרון גררו תגובות זועמות בימין. סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד), אמר כי ידרוש משר הביטחון והרמטכ"ל לחקור את האירוע ולהדיח את האחראים למחדל.
 
 
מתנחלים סמוך לעדי עד
 מתנחלים סמוך לעדי עד 
 צילום: חדשות 10 
 
"הזדעזעתי לשמוע על 'אלימות מתנחלים' - כביכול, אך הזדעזעתי עוד יותר ללמוד זמן קצר מאוחר יותר כי הדברים הם חסרי שחר. אני דורש משר הביטחון והרמטכ"ל לחקור את הכשלון החמור של דובר צה"ל ולהסיק מסקנות אישיות כנגד האחראים לנסיון לתקוע טריז בתוך החברה הישראלית", אמר אדלשטיין.

גם ח"כ ניסן סלומיאנסקי (איחוד לאומי-מפד"ל) הצטרף לדרישה לחקור את הודעות דובר צה"ל מיום חמישי האחרון. "החיים והמוות ביד הלשון. לא יעלה על הדעת שדובר רשמי של צה"ל יוציא נתונים שהם אינם אמת. אני דורש מאלוף הפיקוד לקיים בירור יסודי - וזה עדיף מאשר שכנסת ישראל תדרש להתייחס גם לנושא מעין זה", אמר סלומיאנסקי.

כך או כך, נראה כי העימות הבא בין הצדדים הוא רק עניין של זמן, וצפוי לעלות מדרגה ככל שגודל המהלכים שיבוצעו יהיו קשים. שלושה ימים לפני התקריות באזור אלון מורה, נערך בכפר סבא כינוס חירום של ארגוני ימין, שעסק בעשרות "מאבק נגד הדיבורים על "מכירת החיסול" של השמאל הישראלי למדינה".

האירוע היה פרק נוסף בשרשרת כנסים של ארגוני הימין, העוסקים בהכנות המתנחלים לקראת תוכנית פינוי אפשרית.

הטענות על דיווח תקשורתי כוזב מצד דובר צה"ל חייבות להיבדק, ולו רק כדי לנסות למתן את תחושת הניכור הרבה של מתנחלים רבים מכיוון כוחות הביטחון. ללא קשר לאמת, שחייבת כמובן לצאת לאור - צפויים העימותים בין הצדדים צפויים רק להחריף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by