בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עתירה נגד החקירה 
ח"כ ליברמן עתר לבג"ץ על מנת שיכריע בחקירותיו 

ח"כ ליברמן עתר לבג"ץ על מנת שיכריע בחקירותיו

 
עתירה נגד החקירה |
 
רונן ליבוביץ`

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיש עתירה לבג"ץ בדרישה להכריע בחקירות המשטרה המתנהלות נגדו, שהחלו לפני עשר שנים • "אי אפשר להשאיר בן אדם באוויר. אני חושש שהנושא עלול להמשך עד לבחירות הבאות ", אמר ליברמן לעיתונאים בהתייחס לחקירות המתנהלות נגדו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(27 שניות)

יושב ראש ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, עתר היום (ראשון) לבג"צ בדרישה להורות ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז להחליט אם להגיש כתב אישום, או לסגור את התיק נגדו לאחר עשר שנות חקירה.
 
עם הגשת העתירה אמר ליברמן "אי אפשר להשאיר בן אדם באוויר. אני חושש שהנושא עלול להימשך עד לבחירות הבאות. לדבריו, עושה הרושם כי לא נעשו כל המאמצים להגיע לכדי הכרעה בחקירות שמתנהלות נגדו. עוד הוא הוסיף כי אינו מתכוון להרפות מהנושא וכי הוא דורש "הכרעה ברורה לכאן או לכאן".

"כמי שלא בקיא במערכת המשפט - אני בטוח שאחרי עשר שנים של חקירה המשטרה והפרקליטות כבר היו צריכות להגיע למסקנה. העניין מריח לא טוב", סיכם.

בעתירה, אותה מסר לבירמן בעצמו לבית המשפט נכתב: "קשה להפריז בנזק שנגרם לאדם המוכנס למצב כזה, שאינו ניתן לסתירה או להפרכה כל אותה התקופה". העותר נפגע מהחקירות המתנהלות נגדו בכל פעם מחדש ובכל מערכת בחירות ובכל פעם שנמנע ממנו לקבל תפקידים שונים בשל העננה הרובצת עליו עקב חקירת המשטרה".

בחודש אפריל תקף ליברמן בחריפות את הפרקליטות וטען כי היא מושכת זמן בהחלטה על החקירה המתנהלת נגדו וכי היא מנהלת נגדו "מסע ציד תוך כדי סחיטת איומים".
 
 
בחודש מארס האחרון דחה בית המשפט המחוזי בתל-אביב את הערר שהגיש ליברמן, והתיר למשטרה להשתמש בחומרים שנתפסו במשרד של עורך דינו. בהחלטת בית המשפט נכתב כי "עולה תמונה מדאיגה המצביעה על מעורבות לכאורה של חבר הכנסת, של בתו ושל עורך דינו יואב מני במעשים שדבק בהם יותר מאשר גוון פלילי".

בחודש ינואר נחקרה מיכל ליברמן, בתו, ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים, לאחר חוקרי המשטרה איתרו חשבונות בנק בבעלותה בארץ ובחו"ל. להערכת המשטרה, מאות אלפי שקלים הועברו לאותם חשבונות. על-פי החשד מדובר בכספי שוחד שקיבל ליברמן מאנשי עסקים.

ראשיתה של החקירה המשטרתית בעניינו של ליברמן בשנת 2000. החקירה החלה בעקבות דו"ח מבקר המדינה על מימון מערכת הבחירות של 1999, בה קיבל ליברמן ערבות אישית מאיש עסקים אוסטרי.

על-פי החשדות, ניהל ליברמן קשרים לא ראויים עם מרטין שלאף. שלאף, איש עסקים אוסטרי, הוא מבעלי הקזינו ביריחו ושמו הוזכר גם בהקשר לפרשייה אחרת, בה היה מעורב רה"מ לשעבר אריאל שרון. באוגוסט 2003 פורסם כי נגד ליברמן מתנהלת חקירה מסועפת וממושכת, בחשד לשחיתות.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by