בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מחפשת כבוד 
איראן רוצה מושב במועצת הביטחון של האו"ם 

איראן רוצה מושב במועצת הביטחון של האו"ם

 
מחפשת כבוד |
 
סוכנויות הידיעות

שר החוץ האיראני ביקש מארגון המדינות הבלתי מזדהות לתמוך במועמדות איראן למושב במועצת הביטחון של האו"ם בשנים 2009 ו - 2010. מותקי אמר "אם איראן תשב במועצה זה רק יביא להתפתחות חיובית בביצועי המועצה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ של איראן מנושהאר מוטאקי פנה היום (ראשון) לארגון המדינות הבלתי מדזהות בבקשה כי יתמכו בהענקת מושב לא-קבוע לאיראן במועצת הביטחון של האו"ם.
 
דיון במועצת הביטחון של האו"ם
 דיון במועצת הביטחון של האו"ם 
 צילום: חדשות 10 
 
בדברו בפני נציגי המדינות הבלתי מזדהות הוא הסביר שההצבעה קרובה, ושמושב איראני יבטיח "התפתחות חיובית בביצועיה של מועצת הבטחון".

מותקי פנה לנציגי 114 המדינות החברות בקבוצה וביקש מהן לתמוך בצירוף איראן למועצת הביטחון בשנים 2009 ו - 2010. ארגון המדינות הבלתי מזדהות הוקם בתחילת המלחמה הקרה, בשנות ה- 50 של המאה שעברה, וחברות בה מדינות שביקשו שלא להזדהות עם חוגי השפעתן של שתי המעצמות הגדולות - ארה"ב ובריה"מ לשעבר. בקבוצה חברות כל מדינות ערב, כמעט כל מדינות יבשת אפריקה, מדינות רבות באסיה וכמה ממרכז ומדרום אמריקה.

מועצת הביטחון של האו"ם, הגוף היחיד שלחהלטותיו סמכות ביצועית ולא רק סמלית, כוללת 15 חברות - בהן חמש קבועות - ארה"ב, צרפת, סין, רוסיה ובריטניה. שאר החברות במועצה מתחלפות מדי שנתיים. מושב, גם אם זמני, מעניק כוח רב לאותן מדינות שזכו בכבוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by