בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חמאס מתחמש 
ראש השב"כ: "חמאס שומר על הרגיעה, אך מנצל אותה להתחמשות" 

ראש השב"כ: "חמאס שומר על הרגיעה, אך מנצל אותה להתחמשות"

 
חמאס מתחמש |
 
רונן ליבוביץ` ואלון בן דוד

יובל דיסקין סיפר בישיבת הממשלה, כי מאז נכנסה הרגיעה לתוקפה, הוברחו לרצועת עזה 4 טונות חומרי נפץ, 50 טילי נ"ט, עשרות נשקים קלים וחומרי גלם ואמצעים למערך הייצור הרקטי • "חמאס ניצל את הרגיעה כדי להשתלט על כל המנהרות באזור", הוסיף ראש השב"כ • דיסקין על מזרח ירושלים: "ישנה עלייה בהיקף הפיגועים המבוצעים על ידי תושבי מזרח העיר" • "שועפאת הפכה להיות בעייתי יותר מתמיד, אפילו יותר קשה מהגדה המערבית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(48 שניות)

ראש השב"כ, יובל דיסקין, העביר היום (ראשון) סקירה ביטחונית בישיבת הממשלה והתייחס בדבריו לרגיעה בדרום ולמצב במזרח ירושלים בעקבות הפיגועים האחרונים שיצאו מהאזור.
 
בעניין הרגיעה אמר דיסקין, כי לחמאס יש כרגע עניין רב לשמרה ולשמור על יציבותה. "חמאס עדיין מצפה לקצור את מלוא פירות ההרגעה, שהם הסרה מוחלטת של המצור ופתיחת מעבר רפיח. מבחינתו, קודם פתיחת מעברים, כולל רפיח, ואחר כך משא ומתן על שליט".

עם זאת, סיפר ראש השב"כ כי הארגון ממשיך לנצל את הרגיעה כדי להתחמש ולהעלות את רמת האימונים וההכשרה של אנשיו. בין היתר, זיהה השב"כ הכנסה של מלט לאזור הרצועה, שמיועד לדברי דיסקין לבניית בונקרים.

"הברחות אמצעי הלחימה נמשכות", המשיך ראש השב"כ. "מאז הרגיעה נכנסו לרצועה ארבע טונות חומרי נפץ, 50 טילי נ"ט, עשרות נשקים קלים, חומרי גלם ואמצעים למערך הייצור הרקטי כגון מוטות ברזל ואבק שריפה. רוב ההברחות מבוצעות דרך היבשה באמצעות המנהרות. חמאס ניצל את הרגיעה כדי להשתלט על כל המנהרות באזור".
 
 

דיסקין על מזרח ירושלים: "המצב שם קשה יותר מאשר בגדה"

כמו כן התייחס ראש השב"כ בישיבה גם לפיגועים האחרונים בירושלים. הוא מנה את הפיגועים, בהם הפיגוע בישיבת מרכז הרב, שני פיגועי הטרקטור ופיגוע הירי בשער האריות בו נורה למוות שוטר מג"ב, ואמר כי ישנה עלייה בהיקף הפיגועים המבוצעים על ידי תושבי מזרח ירושלים.
 
"במזרח ירושלים יש ואקום שלטוני". דיסקין
 "במזרח ירושלים יש ואקום שלטוני". דיסקין 
 צילום: GettyImages 
 
"מתחילת השנה הצליחו השב"כ ומשטרת ישראל לסכל 12 התארגנויות טרור במזרח ירושלים שתכננו פיגועים והנתונים הללו הם אינדיקטור לבעיה במזרח ירושלים", אמר ראש השב"כ. "כרגע יש שם ואקום שלטוני. מעבר לגדר מתגוררים נושאי תעודת זהות ישראלית. חלק מהמחזיקים בתעודות עושה מאמץ להיכנס לשטח שלנו. זה גורם לכך ששכונות מתרוקנות מהתושבים המקוריים והתושבים עוברים לתוך ירושלים. אנו מזהים הרבה שוהים בלתי חוקיים באזורי הכניסות לעיר".

בהתייחסו ליכולת כוחות הביטחון לפעול באזור אמר דיסקין כי "האזור באופן טבעי לא שייך לצה"ל. משטרת ישראל לא פעילה במקום. כל הדברים הללו יוצרים באזור סחר באמצעי לחימה והפרות סדר. שועפאת הפכה להיות בעייתית יותר מתמיד, אפילו יותר קשה מהגדה המערבית. היום כניסה של כוחות הביטחון לשועפאת מחייבת כוחות בהיקפים גדולים ומלווה בהתנגדות מאוד קשה, אפילו יותר ממחנה הפליטים בג'נין".

ראש השב"כ הוסיף, כי במזרח ירושלים ניכרת גם הקצנה דתית והזדהות הולכת וגוברת עם רעיונות הג'יהאד העולמי. "בהיעדר אכיפה ובהיעדר הרתעה, התוצאה היא שמדובר בשטח ישראל שמתנהג כמו הגדה המערבית, ולעיתים אף חמור מכך", אמר דיסקין. "לכן אנחנו חייבים לייצר כלי הרתעה נוספים. בכלי ההרתעה הקיימים יש חוסר".

על המתאבדים אמר ראש השב"כ כי "דווקא משום שהם באים מרקע מאוד אסלאמי ודואגים למשפחות שלהם, יש להרתעה משקל רב מאוד, ולכן אם ניצור כלים נוספים של הרתעה אפקטיבית, זה יכול לייצר התלבטויות קשות לפני פיגועי ההתאבדות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by