בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הרגיעה בדרום 
ברק: "מאזן הרגיעה בינתיים חיובי" 

ברק: "מאזן הרגיעה בינתיים חיובי"

 
הרגיעה בדרום |
 
רונן ליבוביץ`

שר הביטחון אמר בישיבת הממשלה כי "באופן מפתיע חמאס פועל עוד יות רממה שהערכנו כנגד ארגונים קטנים היורים לשטחי ישראל". הוא המשיך ואמר כי עד כה מאזן הרגיעה חיובי. לעומתו אמר ראש הממשלה כי יש לדון היטב במצב שעלולה הרגיעה ליצור בדרום, למרות שבינתיים נשמר באופן יחסי השקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון אהוד ברק הביע היום (ראשון) שביעות רצון מהתקדמות הסכם הרגיעה עם חמאס. במהלך ישיבת הממשלה, ולאחר שהשרים קיבלו סריקה ביטחונית על הנעשה בדרום מגורמי המודיעין, אמר ברק "אני סבור שהמאזן מהרגיעה הוא חיובי".
 
ברק: בינתיים מאזן הרגיעה חיובי
 ברק: בינתיים מאזן הרגיעה חיובי 
 צילום: רויטרס 
 
שר הבטיחון המשיך ואמר כי "היו מספר מקרי ירי בודדים מאז כניסת ההסכם לתוקפו, שבוצעו על ידי ארגונים קטנים שהחמאס מנסה לעצור אותם. פעלנו נכון שלא הגבנו על הירי הזה. צריך לזכור שהרגיעה נועדה לתת פסק זמן שאנחנו ניטיב לנצל אותו ונשפר את נקודת המוצא שלנו אם וכאשר נידרש לפעול לאחר שמיצינו את כל האפשרויות כולל הרגיעה".

ברק ציין גם שעל פי המידע שבידיו חמאס פועל יותר ממה שהעריכו בתחילה אל מול הארגונים הקטנים שיורים לעבר שטחי ישראל. ברק אמר עוד שגם המצרים פועלים כנגד אותם ארגונים ומנסים ככל שבאפשרותם לשמור על השקט בדרום.

שר הביטחון אמר עוד כי "ביחס לירי, אין מצב ביניים, שבו נחזור, אנחנו נירה קצת והם יירו קצת. את זה באנו למנוע. מצב הביניים בו הם ירו מעת לעת פצמ"רים הוא מצב של רגיעה". באותו שלב שרת החוץ, ציפי לבני, מבקשת להתערב ואומרת "היעדר תגובה לא מונע את הירי". בתשובה להערת לבני אומר ברק: "היעדר תגובה לא מונע מאיתנו אפשרות לעשות פעולה שנחליט שאנחנו רוצים לעשות פעולה".
 

אולמרט בינתיים אופטימי אך חשדני לגבי הרגיעה

 
לעומת שר הביטחון, ראש הממשלה אהוד אולמרט, מתייחס לרגיעה באופן זהיר יותר ואומר "אנחנו צריכים לראות את התמונה הכוללת ולא לאבד את האיזון בהבנת כל המרכיבים. יש הפרות בירי וגם הפרות באמצעי לחימה ואנו חייבים לשקול את הדברים ואני מתכוון לדון בזה. בדרום הולכת ומתהווה מציאות שבעוד חמש שנים נשאל את עצמנו איך נתנו לה להתהוות. אני מתכוון לקיים על כך דיון בקרוב בקבינט".

ראש הממשלה אמר עוד "משהחלטנו על הרגיעה נהגנו נכון עד עתה שלא הגבנו בירי נוכח ההפרות, לאור ההתנהלות שלא עומדת בקנה אחד עם ההתחייבות שניתנו לנו. איננו פתורים מלנסות להעריך את המצב הזה ולשקול היטב מה אנחנו מגדירים לעצמנו כנקודות שהם בל יעבור על מנת למנוע בעתיד התפתחיויות שאנחנו רוצים להימנע מהם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by