בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שנתיים אחרי 
"נסראללה איבד את הביטחון העצמי" 

"נסראללה איבד את הביטחון העצמי"

 
שנתיים אחרי |
 
רונן ליבוביץ`

ראש הממשלה אהוד אולמרט הופיע הבוקר לפני ועדת חוץ וביטחון של הכנסת כי, "בעקבות מלחמת לבנון נסראללה איבד את הביטחון העצמי שלו בגלל חוסר היכולת שלו לצפות את תגובת ישראל". מוקדם יותר הזהיר ראש חטיבת מחקר באמ"ן כי בעקבות עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה - חמאס קיבל רוח גבית בכל הנוגע למו"מ על שחרורו של גלעד שליט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(34 שניות)

בהמשך לנתונים המדאיגים שהעביר אתמול ראש השב"כ לשרי הממשלה לפיהם חמאס מנצל את הרגיעה לצורך התעצמות - הגיע הבוקר (שני) ראש הממשלה אהוד אולמרט לישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת.
 
בפתח הישיבה דיבר ראש חטיבת מחקר באמ"ן, תת אלוף יוסי ביידץ ואמר כי "עסקת החטופים עם חיזבאללה נתנה רוח גבית לחמאס". ביידץ הוסיף כי יש התרעות חמורות לפיגועים נגד ישראלים בסיני.

לאחר מכן עדכן ראש הממשלה את הח"כים, חברי הוועדה בנושאים המדיניים והביטחוניים שעל סדר היום: על מצבה האסטרטגי של מדינת ישראל אמר אולמרט, "אין שינוי מהותי במצבה של ישראל. אנו ממשיכים להתמודד עם אותם איומים בסיסיים שאפיינו את השנתיים האחרונות. ובמקביל, ממשיכים בתהליכים המדיניים שהעסיקו אותנו בתוספת התחלת המשא ומתן בינינו ובין סוריה".

עוד אמר אולמרט, "אני לא צופה התלקחות בחזית הצפון. חיזבאללה עסוק יותר בנושאים פוליטיים פנימיים-לבנוניים. ובשנתיים האחרונות יש רתיעה מובהקת של חיזבאללה להתעמת איתנו צבאית באזור דרום לבנון". ראש הממשלה הוסיף פרשנותו למצב, "נסראללה איבד את הביטחון העצמי שלו ביכולת לצפות את תגובתה של ישראל".

לגבי החשש כי חיזבאללה ממשיך להתעצם אמר אולמרט, "אנו עוקבים אחרי העניין בצורה קפדנית עם רגישות לכל שינוי שיכול להפר את המאזנים שאנחנו מעוניינים שלא ישתנו".
 
 

"אנחנו יודעים שגלעד שליט חי"

בנושא המשא ומתן עם סוריה אמר ראש הממשלה, "יצרנו ללא ספק אופציות מסוימות לסורים שלא היו קודם. הם עדיין אפשרויות קטנות ומצומצמות יותר מכפי שחלק ממבקרי הממשלה מייחסים להם. שמעתי על גורמים בישראל שמנסים ליצור מגע בלתי רשמי עם הסורים. אני מקווה שזה לא ייעשה. צריך שזה יעשה אך רק בדרך המלך של משא ומתן". והוסיף, " לא הפקדתי עד רגע זה שום פיקדון בידי הסורים כמו שאחרים עשו לפני".

בנושא התהדייה אמר עם חמאס אמר אולמרט, "יש חסרונות ויתרונות ולא ניתן להתעלם משניהם. אבל השגנו ימים ארוכים של שקט מוחלט. מאידך, משך הזמן יוצר אפשרות התעצמות של חמאס. אנו חייבים להפיק לקח מהמחדל המתמשך שהיה בגבול".

על גלעד שליט אמר אולמרט, "לא התבטאתי בפומבי בנושא גלעד שליט, אנחנו יודעים שהוא חי. תניחו שכל ממשלה בעבר וגם הממשלה הזו עושה הכל כדי להביא את החיילים הביתה".

בישיבת הממשלה שהתקיימה אתמול התייחס יובל דיסקין, ראש השב"כ ארוכות לרגיעה בין ישראל לחמאס ואמר כי לארגון יש כרגע עניין רב לשמרה ולשמור על יציבותה. "חמאס עדיין מצפה לקצור את מלוא פירות ההרגעה, שהם הסרה מוחלטת של המצור ופתיחת מעבר רפיח. מבחינתו, קודם פתיחת מעברים, כולל רפיח, ואחר כך משא ומתן על שליט".
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by