בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
``מתחת לקו האדום`` 
ועדה ממלכתית תחקור משבר המים 

ועדה ממלכתית תחקור משבר המים

 
``מתחת לקו האדום`` |
 
רונן ליבוביץ`

שר התשתיות הזהיר בדיון של הוועדה לביקורת המדינה כי ישראל נמצאת בעיומו של משבר מים "שלא ידענו כמותו". בן אליעזר דרש כי ועדת החקירה "תקום ותסביר מה קומץ של פקידי אוצר מסוגלים לעולל למדינה שלמה" ושב והתריע כי הכנרת מתרוקנת ובקרוב יגיע המפלס אל מתחת לקו האדום

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(20 שניות)

 
הועדה לביקורת המדינה החליטה היום (שני) על הקמת ועדת חקירה ממלכתית בנושא משבר המים בישראל.
 
שר התשתיות, בנימין בן אליעזר אמר לחברי הוועדה כי הוא מחפש את האשמים במשבר הקשה. "אני עומד על כך שהוועדה תקום וסביר לכולם מה קומץ פקידי אוצר, מוכשרים ככל שיהיו, מסוגלים לעולל למדינה שלמה" בן אליעזר בישבה והוסיף "אני עומד על כך שהוועדה תקום ותחקור קודם כל את התנהלות משרד התשתיות לאורך השנים, ובכלל זאת את פעילותי בשנים האחרונות כשר. אני רוצה שהוועדה תקבע חד משמעית מי אשם ולמה, שכן הפקידים משתנים אבל הקונספציה נשארת – תמיד לראות הכל דרך החור שבגרוש ודרך שנת התקציב".

בן אליעזר אמר כי החורף האחרון היה שחון במיוחד והזהיר כי מפלס הכנרת עומד לרדת בקרוב אל מתחת לקו האדום התחתון.

"כפי שכולכם כבר יודעים אנו בעיצומו של משבר מים שלא ידענו כדוגמתו. חורף 2007-8 עד כה שחון באופן קיצוני וממוצע הגשמים עומד על כ-65% מהממוצע הרב שנתי. המצב באגן הכנרת ובאזור ההר גרוע במיוחד – ממוצע הגשמים עומד על פחות מ-60% מהממוצע הרב שנתי. ההסתברות לצרוף כזה של 4 שנות בצורת רצופות עם שנה כל כך שחונה הינה של 2% בלבד, משמע פעם בחמישים שנה. השנה ניגרע לצערי כמות של מאות מיליוני מ"ק ממקורות המים של המדינה, ומפלס הכנרת יגיע קרוב למטר מתחת לקו האדום התחתון" - דברי שר התשתיות.
 
 
משבר של פעם ב-50 שנה
 משבר של פעם ב-50 שנה 
 צילום: רויטרס 
 
לפני כשבועיים פנה יו"ר ועדת הפנים, ח"כ אופיר פינס לראש הממשלה, אהוד אולמרט וליו"ר הועדה לענייני ביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב (איחוד לאומי-מפד"ל) בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור מדוע משק המים הגיע למשבר הנוכחי ומדוע ללא ננקטו הצעדים הדרושים להימנע ממשבר זה.

פינס אמר אז כי "משבר המים הנוכחי הוא כישלון קולוסאלי ומחדל רבתי של הממשלה. הכתובת הייתה על הקיר, אך שומרי הסף של משק המים הישראלי נרדמו בשמירה, והממשלה מעלה בתפקידה. המלצותיה של ועדת החקירה הפרלמנטארית בנושא משנת 2001 לא יושמו, ואפילו עכשיו אין תשובות למשבר. ועדת חקירה תקבע מי אחראי למחדל ותמליץ מסקנות אופרטיביות להמשך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by