בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שביתה בדרך? 
"השנה האקדמית נמצאת בסכנה" 

"השנה האקדמית נמצאת בסכנה"

 
שביתה בדרך? |
 
רונן ליבוביץ`

ועדת החינוך של הכנסת אישרה אמנם את הצעת החוק לחיזוק ההשכלה הגבוהה, במסגרתה תינתן תוספת של 1.8 מיליארד ש"ח לאוניברסיטאות, אבל האיומים לא פוסקים • יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות אמר במהלך הדיון כי "המשבר בהשכלה הולך ומחריף והמערכת הולכת לקראת קריסה", והוסיף: "אם לא יימצא פיתרון במהרה, שנת הלימודים לא תתקיים כלל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיומים לא לפתוח את שנת הלימודים האקדמית נמשכים. נשיא האוניברסיטה העברית ויו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, פרופסור מנחם מגידור, אמר היום (שני) בוועדת החינוך של הכנסת, שעסקה בהצעת חוק לחיזוק ההשכלה הגבוהה כי האקדמיה בישראל נמצאת במשבר וכי פתיחת השנה האקדמית בסכנה.
 
פרופ' מגידור: "אנו תובעים ממדינת ישראל לקבל את המשאבים המינימליים"
 פרופ' מגידור: "אנו תובעים ממדינת ישראל לקבל את המשאבים המינימליים" 
 צילום: ויקיפדיה 
 
"המשבר בהשכלה הולך ומחריף והמערכת הולכת לקראת קריסה", אמר מגידור. "אנו תובעים ממדינת ישראל לקבל את המשאבים המינימליים בכדי לקיים את המערכת ומקווים כי לאחר הקריאה הראשונה הממשלה תתעשת ותאפשר למערכת להתקיים. אם לא יימצא פיתרון במהרה, שנת הלימודים לא תתקיים כלל".

יו"ר המועצה להשכלה גבוהה, פרופסור שלמה גרוסמן, האשים במשבר את משרד האוצר ואמר: "האוצר ממשיך להערים עלינו קשיים. הם לא מוכנים להעביר את שכר המרצים על פי ההסכם שחתמו איתם, והודיעו על הפסקת זחילת השכר לסגל המנהלי. לא זאת ועוד, שר האוצר תקף אותנו על לא עוול בכפינו. הוא פשוט לא מבין כיצד פועלת המערכת התעסוקתית באוניברסיטאות".

במהלך הישיבה אישרה ועדת החינוך לקריאה ראשונה את הצעת החוק שיזם יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, לחיזוק ההשכלה הגבוהה, במסגרתה תינתן תוספת של 1.8 מיליארד ש"ח להשכלה הגבוהה, על פי מסקנות ועדת שוחט. משמעות העברת הצעת החוק היא שכעת נפתחה האופציה להעביר את החוק לפני פתיחת שנת הלימודים הקרובה.
 
האם נראה את התמונות האלה שוב?
 האם נראה את התמונות האלה שוב? 
 צילום: אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה 
 
"הכנסת עשתה צעד נוסף על מנת לאלץ את הממשלה לסיים את המשבר בהתאם להסכמות בין הצדדים המעורבים", אמר ח"כ אורון. "הממשלה ממשיכה להתמהמה מול הסכנה ששנת הלימודים לא תיפתח".

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ מיכאל מלכיאור (עבודה-מימד) אמר כי "הצעת החוק עומדת כנגד ניסיון האוצר להעמיק את הפערים בחברה הישראלית. על הבית הזה מוטלת החובה להציל את ההשכלה הגבוהה בישראל. קיום האוניברסיטאות הציבוריות הינו הכרעה ערכית ומוסרית ממעלה ראשונה הקובעת כי מדינת ישראל אמונה על צמצום פערים ומתן שוויון הזדמנויות לכלל אזרחיה. הניסיון למוטט את המערכת הוא חלק מהסופה הפוקדת את החברה בישראל, מקטבת ושוברת אותה ואנו מתנגדים לכך בתוקף".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by