בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אולמרט: מתחייב ליישום דוח דורנר 

אולמרט: מתחייב ליישום דוח דורנר

 
 |
 
רונן ליבוביץ`

בישיבה מיוחדת שכינס ראש הממשלה ועסקה במסקנות ועדת דורנר הנחה אולמרט את השרים להשלים את ההכנות לגיבוש החלטת ממשלה בעניין הדוח ויישומו. ראש הממשלה הביע דאגה מכך שניצולים רבים אינם יודעים כלל מה הזכויות המגיעות להם מהמדינה ואמר כי הוא "ישקיע כל מאמץ על מנת לשנות את המצב הזה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"על הממשלה מוטלת האחריות להבטיח כי יינתן מענה להיבטים השונים שהופעו בהמלצות דוח דורנר" - כך אמר היום (שלישי) ראש הממשלה אהוד אולמרט בדיון שרים בנושא יישום דוח הוועדה אשר עסקה בטיפול בניצולי השואה.
 
דואג לזכויות הניצולים. אולמרט
 דואג לזכויות הניצולים. אולמרט 
 צילום: רויטרס 
 
בהמשך הדיון התייחס ראש הממשלה גם לבעיית מיצוי הזכויות בקרב הניצולים, והביע דאגתו מכך שניצולים רבים לא יודעים מה הן זכויותיהם. "לרבים לא הגענו, ועלינו להשקיע כל מאמץ על מנת לשנות את המצב הזה", אמר.

בדיון השתתפו שר האוצר רוני בר-און, שר המשפטים פרופסור דניאל פרידמן, שר הרווחה והשירותים החברתיים יצחק הרצוג, השר לענייני גמלאים רפי איתן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה רענן דינור, הממונה על התקציבים במשרד האוצר רם בלינקוב ונציגי משרדי הממשלה המעורבים בנושא.

אולמרט ביקש משר הרווחה והשירותים החברתיים להבטיח שעד חודש ספטמבר תושלם ההערכות להפעלת מרכז מיצוי הזכויות, והנחה להקצות תקציבים לפרסום הנושא.

בסיכום הדיון, ראש הממשלה הנחה את השרים להשלים את ההכנות לגיבוש החלטת ממשלה בעניין הדו"ח. עוד הנחה ראש הממשלה לבוא בדברים עם נציגי מרכז הארגונים של ניצולי השואה, על מנת להציג את עמדות משרדי הממשלה ואת לוח הזמנים המתוכנן ליישום, זאת בטרם הדיון בממשלה.

בשבועות הקרובים צפויה הממשלה לדון באפשרויות השונות ליישום הדו"ח ולקבל החלטה מחייבת.
 
 
בסוף חודש יוני האחרון הגישה יו"ר ועדת החקירה הממלכתית לסיוע לניצולי השואה, השופטת בדימוס דליה דורנר, את מסקנות הועדה ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, חבר הכנסת זבולון אורלב.

בדוח המליצה הוועדה בין היתר כי מדינת ישראל תגדיל את הקצבאות שהיא משלמת לניצולים השואה בשיעור של 75% זאת כדי להתאמין לרנטה הגרמנית. הגרמנים משלמים לניצולים סכום של 400 אירו בעוד ישראל משלמת סך של כ-1,300 ש"ח.

המלצה נוספת שמופיעה בדוח מתייחסת להקמת מרכז מידע מנהלי בתוך הלשכה לשיקום נכים במשרד האוצר - זאת על מנת לשפר את השירותים הניתנים לניצולים. המלצה נוספת היא לשיפור השירותים הסוציאליים לניצולים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by