בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"בשיחות עם סוריה יש יותר סיכוי מסיכון" 

"בשיחות עם סוריה יש יותר סיכוי מסיכון"

 
 |
 
חדשות נענע 10

בעוד הסבב הרביעי של המשא ומתן העקיף עם סוריה מתנהל בטורקיה ראש הממשלה שב והדגיש עד כמה המגעים הללו משרתים את טובתה של ישראל. אולמרט אמר כי "המשא ומתן המתנהל היום הוא רציני וענייני ויש בו כדי להביא לשלום בין המדינות ולרווחה לשני העמים". עם זאת הדגיש ראש הממשלה כי עתיד המגעים תלוי בראש ובראשונה "בבחירה של מנהיגי סוריה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(38 שניות)

 
ראש הממשלה אהוד אולמרט נאם אתמול (שלישי) בטקס סיום של קציני וקצינות צה"ל של המכללה לביטחון לאומי באוניברסיטת הר הצופים בירושלים.
 
ראש הממשלה הקדיש את עיקר נאומו למגעים המתנהלים עם דמשק. "אני רוצה לייחד מספר מילים לתהליך המשא ומתן העקיף עם סוריה אשר הסבב הרביעי שלו מתנהל בשעה זו ממש על אדמת טורקיה. בדיונים מקדימים שרוכזו בנושא בלשכתי התגבשה הבנה גם בקרב הדרגים המקצועיים המדיניים והביטחוניים ששיחות שלום עם סוריה יש בהן יותר סיכוי מסיכון ולכן יש למצות את האפשרות לקיימן".

אולמרט המשיך ואמר כי התקדמות המגעים בין המדינות תלויה בגישתם של הסורים לענייןן והוסיףם כי שלב האיתותים יצטרך להסתיים לטובת עשיית מעשים בשטח. "המשא ומתן המתנהל כיום בתיווך הוא רציני וענייני יש בו כדי להביא לשלום בין המדינות ולרווחה לשני העמים הדבר תלוי בראש ובראשונה בבחירה שעל מנהיגי סוריה לעשות".

"בשלב מסוים לא יהיה די באיתותים חיוביים ככל שיהיו, באותו שלב תצטרך סוריה להכריע בין לפיתתה של איראן שותפות בציר הרשע ובידוד בינלאומי להבין שלום, שגשוג כלכלי והצטרפות למשפחת העמים".
 
 
ראש הממשלה הוסיף כי "ישראל מרוויחה מניהול המשא ומתן בתום לב ובמטרה להציב בפני סוריה אלטרנטיבה אמיתית שתגרום לה לקבל את ההחלטות הנכונות".

אולמרט סיכם את דבריו באמירה כי "גם בימים של מציאות ביטחונית מורכבת ורגישה מאין כמוה, גם בתקופה שבה עוצמת האתגרים הסאטר הניצבים בפני ישראל נדמה כחסרת תקדים יש צורך להמשיך ולקדם מהלכים מדיניים. המומ לשלום הוא יעד מרכזי של הממשלה ויעד מרכזי של המדינה". "השלום הוא מפתח ליכולתנו להבטיח ביטחון ארןך טווח ולקיים איכות חיים טובה יותר עבור תושבי ישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by