בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"המדינה לא יכולה לעשות הכל" 

"המדינה לא יכולה לעשות הכל"

 
 
רונן ליבוביץ`

ראש הממשלה דיבר בישיבה שדנה בשיתוף הפעולה בין הממשלה, המגזר העסקי והאזרחי ואמר כי "אפשר לזהות באופן מדויק את קווי השבר מתי הפכנו מעם של אומרי הן לעם נרגן שרוטן כמעט בכל מצב" • ראש הממשלה אמר עוד כי ישראל לא יכולה להתמודד גם עם איום איראני וגם עם בעיות חברתיות כגון רווחה ושיכון • הוא הוסיף כי "אנחנו לא המדינה העשירה ביותר בעולם או שיותר קל לחיות בה. עלינו להגדיר בדיוק מהם תפקידיה של המדינה, מה היא עושה ומה עליה לעשות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד אולמרט התייחס היום (רביעי) למצב הכלכלי בארץ ואמר כי "עלינו להגדיר לעצמנו מהם תפקידיה של המדינה, מה היא עושה ומה עליה לעשות? אפשר לזהות באופן מדויק את קווי השבר מתי הפכנו מעם של אומרי הן לעם נרגן שרוטן כמעט בכל מצב".
 
אולמרט: דנו בדוח דורנר, אנו עוסקים בתיקון עוול היסטורי
 אולמרט: דנו בדוח דורנר, אנו עוסקים בתיקון עוול היסטורי 
 צילום: רויטרס 
 
הדברים נאמרו ב"שולחן עגול" - ועדה המתכנסת ודנה בכנסת בשיתוף פעולה בין הממשלה, המגזר האזרחי והמגזר העסקי. ראש הממשלה המשיך ואמר כי "אם עוסקים בניתוח היסטורי. אני רוצה להגדיר מערכת ציפיות ריאליסטית. אנחנו לא המדינה העשירה ביותר בעולם או שיותר קל לחיות בה".

הוא אמר עוד "דוח דורנר הוגש לנו לפני פחות מחודש. אתמול ישבנו עליו. חל שינוי ברשות למען הנכה. משרדי ממשלה קיימו דיונים בנושא. וקיימנו אתמול דיונים בדבר החלופה הנכונה שתוכל לתת מענה לוועדת דורנר. עסקנו בנזקקים והיא עסקה בתיקון העוול ההיסטורי".

"האם מצופה מהמדינה לתת הכל עד הסוף, והשאלה מי משלים את הפער. אנחנו לא ממציאים שום דבר. כל הדברים שאנחנו מדברים כאן הם חלק מהנרטיב של חברות אחרות ומנושאי הוויכוח שקיימים בחברות אחרות באירופה ובאמריקה. אין שום מדינה שנותנת את כל מה שהתושבים היו רוצים שיתנו להם", דברי אולמרט בישיבה.

ראש הממשלה התייחס גם לאיומים העומדים כנגד ישראל ואמר כי אין מספיק כסף להתמודד גם עם איומים ביטחוניים וגם עם בעיות חברתיות. "כל עוד אתה מבין שיש דברים מסוימים שהמדינה לא יכולה לעשות הכל. היא לא יכולה להילחם נגד איום אירן והחיזבאללה ולדאוג לחינוך יהודי ברוסי ובחבר העמים, וגם לספק את הצרכים המקסי מלאים בתחומי רווחה וחינוך ושיכון".

"אם הממשלה מקבלת החלטות קשות, היא צריכה לתת מענה לדור שלישי או רביעי, משום ששם היה שטח יותר רחב וכאן שטח יותר צר. אז יש דברים שצריך לתת בהם גבולות. המדינה צריכה לנסות לעשות כל שביכולתה כדי לספק תוך הכרעה אחראית, במינונים הנכונים ולעמוד במשימות. היא צריכה גם לייצר את הכלים למגזר השלישי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by