בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אושרה הסדרת מכינות קדם צבאיות 

אושרה הסדרת מכינות קדם צבאיות

 
 
רונן ליבוביץ`

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית הצעת החוק הקובעת כי יש להסדיר את מעמדן של המכינות הקדם צבאיות ולהסדיר את תקצובן על ידי המדינה. ח"כ לימור לבנת, מיוזמי חוק, אמרה: "הצעת החוק היא מעשה ציוני, ערכי ובעל חשיבות עליונה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מליאת הכנסת אישרה אחר הצהריים (רביעי) בקריאה שנייה ושלישית ברוב של 69 וללא מתנגדים, הצעת החוק המכירה לראשונה במעמדן של המכינות הקדם צבאיות בישראל ומסדירה את תקצובן על ידי המדינה.
 
לבנת: הצעת החוק היא מעשה ציוני וערכי
 לבנת: הצעת החוק היא מעשה ציוני וערכי 
 צילום: רויטרס 
 
את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת לימור לבנת (ליכוד) ומיכאל מלכיאור (עבודה-מימד). המכינות הקדם צבאיות הוקמו מתוך מגמה להכין את בני הנוער לשרות משמעותי בצה"ל ולעודד התנדבות ליחידות קרביות ולמסלולי פיקוד וקצונה.

כיום פועלות 25 מכינות. מחציתן תורניות ומחציתן חילוניות. מחצית מקרב החניכים בהן מתגייסים לתפקידי לחימה ושיעור המסיימים קורסי קצונה בקרב הבוגרים גבוה פי שניים משיעורם בקרב שאר המתגייסים.

לדברי לבנת, "מפעל המכינות הצבאיות גדל וצומח בקצב מרשים. הצעת חוק זו נועדה לעגן את מעמדן של המכינות הקדם צבאיות, הן הדתיות והן החילוניות והיא מעשה ציוני, ערכי ובעל חשיבות ממעלה ראשונה. אסור שתקציב המכינות יהיה שק חבטות ומותנה ברצון כזה או אחר".

"בשנת התקציב הנוכחית הקצה משרד החינוך למכינות הקדם צבאיות רק 12.9 מליון ש"ח שהם 40%בלבד מהתקציב המקביל בשנת 2005. העובדה ששרת החינוך, יולי תמיר, ניסתה לפגוע באחד המפעלים הציוניים והחשובים ביותר שממנו צומחות שכבת הפיקוד החשובה של צה"ל והמנהיגות האיכותית של החברה הישראלית, אילצה לעגן את נושא המכינות בחקיקה".

ח"כ מלכיאור אמר כי "מדובר בהישג עצום לכל אדם שהחברה האזרחית יקרה לליבו. המכינות מציבות את בוגריהן בחזית העשייה החברתית ואני שמח כי היום הצלחנו להבטיח את המשך קיומן וגידולן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by