בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העולם בתמונות 

העולם בתמונות

 
 |
 
צילום: רויטרס, עריכה: תמי רון

בברלין מדגימים לחלק הרעב של העולם חברת שפע מהי, ברצועת עזה חתונה המונית צבעה בלבן את חיי היום יום האפורים של מחנה הפליטים ג'בליה, בסין אין סוף אנשים נדחקו זה לצד זה רק כדי להתקרר מעט בבריכה ובהונדורס טרנסוויסטים התגנדרו לקראת מצעד הגאווה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ביי ביי אולמרט

 
בינואר 2006 נכנס אולמרט למשרד ראש הממשלה. שלוש שנים, שש חקירות ומלחמה כושלת לאחר מכן הוא יוצא משם חפוי ראש. אולמרט יכול לספור את ההישגים שלו עד מחר בבוקר, השורה התחתונה היא שהוא הותיר אחריו ישראל צינית מאי פעם - פוליטיקאים שמודים שאיש אינו נקי כפיים וציבור שהיה שמח להחליף אותם בתפקיד, אך ורק כדי לטמון את ידו בצלחת במקום נבחריו. מאחר והמשימה של שיקום אמון החברה הישראלית בהנהגתה היא בגדר בלתי אפשרית כמעט, נאחל לעצמנו שהיורש של אולמרט יפנה מעט מזמנו היקר במשרד ראש הממשלה לדברים שכן אפשר לתקן. איזו מלחמונת בפשיעה הגואה, טיפולון במערכת הרווחה הקורסת ואישוש מערכת החינוך המקרטעת לדוגמא, יזכו לתודה גדולה מכולנו.
 

אופטימיות קוסמית

 
 
בניגוד למנהגו הסוציופטי בקודש ולאחר העיסוק מחוייב המציאות בחדשות היום, המדור פותח בנימה אופטימית - תחזיקו חזק. התמונה שמרצדת לכם על הקרנית, כחול על גבי אפור, מגיעה באדיבות חיל האוויר הספרדי. בעוד אצלנו תצוגות תכלית של מטוסי קרב מתמקדות בדרך כלל בצד המצ'ואיסטי של העניינים, בספרד הם מספיק גברים כדי להרשות לעצמם להביע קצת רגש. וכך, אי שם בחוף סן לורנזו שבצפון ספרד פרח לו לרגע בשמים לב לבן כל כך. ואחרי שתחזקנו עצמנו במעט שמחת חיים, אפשר להמשיך הלאה.
 

מתחתנים

 
לשימור האווירה הקלילה נמשיך בתמונה יוצאת דופן היישר מרצועת עזה. בין פיצוצים מסתוריים למעצרים המוניים של אנשי פתח ובחסות הרגיעה, נערכה בשבוע שעבר חתונה המונית. 100 גברים ומספר זהה של נשים קשרו גורלם זה בזו והקימו בן יום 100 תאים משפחתיים במחנה הפליטים הפסטורלי ג'בליה. את ההילולה העזתית ליוו אין ספור שושבינות קטנות שבטח שמחו מאוד לשינוי בשיגרת היומיום הרגילה שלהן. אפשר להתווכח על מידת ההגיון שבהתמסדות דווקא שם מכל המקומות בעולם אבל, איש בבחירותיו המשונות יחיה, ושיהיה לכולם בהצלחה.
 

עיראק, יום לפני הפיצוץ

 
בעיראק פחות שמח. יום לאחר שצולמה התמונה הזו, התפוצצו שלוש מחבלות מתאבדות בבגדד ומחבל מתאבד בכרכוך. 57 בני אדם נהרגו, למעלה מ-90 נפצעו. אם שכחתם לרגע על מה ולמה העיראקים מתפוצצים במסגדים יותר מפופקורן במיקרוגל תנו לנו להכניס אתכם לסוד העניינים. מתיחות בין עדתית בין השיעים - רוב העיראקים - לבין הסונים גורמת לבעיה. אל קאעדה, סונים במוצאם, מאמינים שהשיעים כופרים ולכן הם עושים את המיטב כדי להעלות אותם בסערה השמיימה למען יוכלו לכונן מדינת הלכה מוסלמית. ודרך אגב, הכאוס הגדול התפרץ דווקא לאחר שסדאם הופל מהשילטון באדיבות הדוד סם, שהבטיח עיראק אחרת, ועיניכם הרואות – הוא קיים.
 

מרק אנשים

 
בשבוע שעבר לקחנו אתכם לשפת הים בשנחאי, הפעם נבקר בבריכה בסיונינג. מחוז סצ'אן מתאושש אט אט מרעידת האדמה הקשה שפקדה את האזור בחודש מאי האחרון, והמוני בית סין יצאו להתרענן מהחום הלוהט, ומה עדיף מרחצה בבריכה? כן. מה שנראה כמו מרק אנשים הוא למעשה יום כיף בקנטרי השכונתי. מתוך מודעות לבעיה הדמוגרפית החמורה עימה היא מתמודדת, הרפובליקה מיישמת מדיניות המעודדת ילודה מוגבלת מאוד: ילד אחד ברוב הערים, שני ילדים במקומות מעטים. אבל כפי שאתם שמים לב - לא רעידות אדמה, לא הגידול במספר חולי האיידס והמעשנים וגם לא העובדה שסין היא שיאנית ההוצאות להורג העולמית מדגדגות יותר מדי למדינה המאוכלסת ביותר בעולם.
 

גאווה תוצרת הונדורס

 
מאחר והתמונה ממצעד הגאווה הקנדי עוררה תגובות חיוביות כל כך, המדור מוסיף להביא פכים מחיי הקהילה. סביר להניח שלא ידעתם, אבל גם בסן פדרו הונדורס מקפידים ההומולסבים המקומיים על קיום מצוות מצעד הגאווה. הגברות הנאות והגברים שבדרכם להפוך לגברות נאות בתצלום, מתכוננים למסיבה הגדולה ערב לפני האירוע המרגש. כמו דברים רבים אחרים שאנחנו מקבלים היום כמובן מאליו, גם מקורו של המצעד בסוף שנות ה-60 בארצות הברית. ערב יוני חם אחד בשנת 1969 פשטו שוטרים שטופי דעות קדומות על בר של הומואים בניו יורק וגל מהומות וורוד איים להטביע את העיר. שנה אחת אחר כך חברי הקהילה הניו יורקית יצאו לצעוד בדרישה לשוויון זכויות - והיתר היסטוריה גאה.
 

מהומות מזון - לא מה שחשבתם

 
בעוד בחלקים רבים של עולמנו מוכה ההתחממות אנשים רעבים ללחם, במקומות אחרים גרמניה למשל (ברלין אם להיות ספציפיים) נהנים משפע מטמטם. למעשה יש להם כל כך הרבה אוכל שהם לא יודעים מה לעשות איתו. לכן התכנסו מיטב המוחות בבירת הארים ופתחו במלחמת מזון. לא מדובר באירוע ספונטני בו אנשים סתם מטיחים שיירים זה בזה. בכל זאת, בגרמנים עסקינן, סדר חייב להיות ולכן חוקי המשחק ברורים מאוד. שתי קבוצות, אחת מאזור מזרחי של העיר ואחת מהאזור המערבי נפגשו בגבול בין השכונות ושם נלחמו עד העגבנייה האחרונה. המנצחים היו החברה מהצד המזרחי של ברלין. תראו מה שפחות מ-20 שנות חשיפה למערב השבע עושות אפילו לאחרוני הקומוניסטים.
 

סרביה: געגועים לקראדז'יץ

 
כמו שהזבל של אדם אחד הוא האוצר של אדם אחר - כך פושע נגד האנושות של קבוצת אוכלוסין אחת הוא הגיבור הלאומי של אחרת. זה בכל אופן מה שקרה עם רדובן קראדז'יץ. השבוע הפגינו בבלגרד אלפי בני אדם, כולם התנגדו להסגרתו של קראדז'יץ לבית הדין הבינלאומי בהאג. כמו שבטח ניחשתם, אנשים שאוהדים אדם שאחראי על טבח של אלפים הם לא יפי נפש עדינים, והמחאה לוותה ביידוי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה - לזכר ימיה היפים של המלחמה בסרייבו. איך שלא יהיה, על אפם וחמתם של המפגינים בבלגרד קראדז'יץ הועבר אחר כבוד לידי רשויות החוק והוא שוהה כעת בתא מעצר סמוך לבית הדין הבינלאומי בהאג, וממתין לפתיחת משפטו.
 

באדיבות הכנסייה הקתולית

 
זאת לא פרסומת לחברה שמייצרת קמח – זו תעודת עניות לפועלה של הכנסייה הקתולית במאות ה-20 וה-21. בפיליפינים, המדינה הקתולית הגדולה באסיה, לא מצליחים להתמודד עם קצב ריבוי האוכלוסייה. פעילות בארגוני זכויות נשים עושות כמיטב יכולתן לקדם חקיקה בנושאים כמו שימוש באמצעי מניעה ואולם הן נתקלות בהתנגדות חריפה מצד מי שמתיימרים להיות נציגי האל עלי אדמות, ובמקרה דנן, הכנסיה הקתולית. גם היום כמו לפני 100 שנה, הכנסייה מתנגדת להפלות ולשימוש באמצעי מניעה ובמקום להפיץ אהבה וחמלה בעולם, היא תורמת בעיקר להפצה של מחלות מין ועוני. כך קורה שבסוף שרשרת של דת ובירוקרטיה שוכב תינוק בן יומו מכוסה בשק, בבית חולים שבארץ לא היה עובר כמרפאת שדה.
 

פון טראפ - 70 שנה אחרי

 
אם משהו בסצינה הזו מדגדג לכם מוכר, אתם לא טועים. הסבתוש בתמונה היא מריה פון טראפ, בתו הקטנה של הברון האוסטרי גאורג פון טראפ, וחלק מהמשפחה שעל הסיפור שלה מבוסס המחזמר הידוע "צלילי המוזיקה". מריה, היום בת 92 שבה בשבוע שעבר לביתה, לראשונה מאז נמלטה ממנו עם משפחתה בשנת 1938 מאימת הנאצים. האחוזה בגבעות זלצבורג עברה שיפוצים והפכה לבית מלון, ומי מביניכם שפשוט חייב לישון באותו מקום בו הניחה ראשה על הכר הנזירה ההוללת יתכבד וישלם על התענוג 155 דולרים ללילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by