בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקשו להקדים חתונה בגלל מחלת האם - ונדחו 

ביקשו להקדים חתונה בגלל מחלת האם - ונדחו

 
 |
 
חדשות נענע 10

קטינה בת 16.5 שקיוותה להתחתן עם בן זוגה בהקדם מאחר ואמו חולה במחלה סופנית התבדתה. השופט ציין כי החוק קובע במפורש את הגיל המינימלי לחתונה וכי אין בהקדמת החתונה במקרה הזה בכדי לשרת את טובתה של הקטינה. עם זאת ציין השופט שהשניים מוזמנים להגיש את הבקשה שוב בעוד כחודש, ואז הוא ישקול את הנושא שנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט בית המשפט לענייני משפחה בקריות, דאוד מאזן, סירב הבוקר (חמישי) להתיר לנערה בת 16.5 להתחתן מפני שאם החתן חולה. מאזן קבע כי "אין במחלת אימו של המבקש והרצון לכבד את רצונה כדי להוות נסיבה המאפשרת את מתן ההיתר, שכן אין הדבר בא כחלק ממערך נסיבות הנערה עצמה ואין בא על רקע עזרה לקטינה".
 
השופט ישקול את העניין שוב לאחר שיתבררו סיכוי החלמת האם
 השופט ישקול את העניין שוב לאחר שיתבררו סיכוי החלמת האם 
 צילום: אילוסטרציה - גטי 
 
הזוג הצעיר, הקטינה והחתן המיועד בן ה-28 שניהם תושבי אותו הכפר, ביקשו להתיר להם להתחתן מאחר ואמו של החתן חלתה לאחרונה במחלה קשה וסיכויי ההחלמה שלה ממנה אינם גבוהים. מאחר וימיה של האם ספורים היא רצתה לראות את בנה מתחתן עוד בימיה - השניים ציינו בבקשתם כי "מדובר בחתונה ראשונה בבית המשפחה".

לא רק השופט, גם היועץ המשפטי לממשלה התנגד "למתן היתר נישואין, בהעדר כל טעם מיוחד" ובנימוק כי "מחלת אמו של החתן המיועד, אין בה כדי להוות טעם מיוחד". עוד הובהר כי בניגוד לדברי הזוג הצעיר לא מדובר בנישואין הראשונים במשפחה.

בניגוד לדעתם של השופט והיועץ המשפטי לממשלה, פקיד הסעד דווקא המליץ על מתן אור ירוק לחתונה המוקדמת. הוא ציין בדבריו כי "הקטינה מבינה היטב את משמעות ההחלטה והתנאים הכלכליים מאפשרים את הנישואין". עוד הוא ציין כי מחלת האם וכיבוד רצונה ותמיכת הורי הצדדים, מאפשרים מתן המלצה להיתר נישואין למרות גילה של הקטינה.

בסוף דבריו כתב השופט כי "למרות התוצאה אליה הגעתי... יהיה ניתן לשקול פעם נוספת את העניין, אם תבוא בקשה נוספת בחודש 11/08, כ-60 יום לפני הגיעה לגיל הנדרש, אך זאת לאחר שיתברר מצבה הסופי של האם ולאחר שיתבררו סיכויי החלמתה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by