בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יואב יצחק: חשד להלבנת כספים בפרשת ויצמן 
 
 
חדשות  נענע

בתחקיר המלא על הפרשה טוען יצחק כי ויצמן קיבל את הכספים מחשבונות נאמנות שפתח עו"ד ברנדס עבורו ודאג להסתיר את קבלת הכספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בגיליונו החדש מפרסם עיתון העיר את התחקיר המלא של העיתונאי יואב יצחק על הכספים אותם קיבל נשיא המדינה, עזר ויצמן.

על פי יצחק, בשנים 93-88, בהן כיהן ויצמן כשר וחבר כנסת, הוא קיבל מהמילארדר אדוארד סרוסי סכום של כ- 393 אלף דולר. בזמן כהונתו של ויצמן כנשיא הוא קיבל סכום נוסף של כ- 65 אלף דולר.
 

כסף לשאולי ויצמן ?

יצחק דוחה את טענת ויצמן כי מדובר במתנות שיועדו לשאולי ויצמן, שנהרג בתאונה דרכים בשנת `91, שכן ה"מתנות" של סרוסי המשיכו להגיע גם לאחר מותו של שאולי ויצמן ביולי `91.
בנוסף, גם בחייו לא הועברו הכספים לחשבונות על שם שאולי ויצמן, אלא לחשבונות האישיים של הנשיא ויצמן, רעייתו ראומה ובתו וחתנו מיכל ודב יפה.

על פי התחקיר חלק מהכספים שולם במישרין מחשבון הנאמנות לכיסוי חובות והוצאות של ויצמן, וההעברות לדב ויפה שימשו גם לבניית ביתם בשדה ורבורג.
 
 

ויצמן וסרוסי- חברות בלבד?

יצחק טוען כי ההכרות בין ויצמן לסרוסי נבנתה על בסיס עסקי-פוליטי. סרוסי עזר לויצמן להקים את תנועת "יחד" והזרים לקופתה סכום של כחמישה מיליון דולר. בנוסף הוא העביר מאוחר יותר סכום נוסף של כמיליון וחצי דולר לכיסוי חובות המפלגה.

יצחק מעלה חשד כי חלק מהסכום שהועבר לתנועה, מצא לבסוף את דרכו לחשבון הנאמנות, ממנו הועברו כספים לויצמן ובני משפחתו.
 

השיטה: חשבונות נאמנות


על פי יצחק, הכספים הועברו לחשבונות נאמנות אותן ניהל עו"ד חנינא ברנדס, חבר קרוב של ויצמן, שאף לא גבה דמי טיפול בחשבון הנאמנות או שכר טרחה. בתחילה הועברו הכספים ישירות מחשבונות הנאמנות לחשבונות הפרטיים של בני משפחת ויצמן.

בזמן הקמפיין של ויצמן לנשיאות המדינה פסקו העברות הכספים, ולאחר שנבחר לנשיאות שונתה הטקטיקה והכספים הוצאו מחשבונות הנאמנות באמצעות משיכת המחאות בנקאיות. יצחק טוען כי עו"ד ברנדס נהג לתת הוראות לפקידי הבנק להוציא המחאות בנקאיות לטובת גורמים מסויימים, בצורה שמקבל ההמחאה לא ידע שמקור הכסף הוא מחשבון הנאמנות אותו מימן סרוסי וניהל ברנדס.

יצחק טוען בתחקירו כי "אי גילוי מרצון של זהות נותן המתנה מחזק את החשד, שמא עלינו להביא בחשבון אפשרות חמורה בהרבה, שלפיה אין מדובר במתנה שניתנה על ידי ידיד קרוב (דבר ש"רק" אינו עולה בקנה אחד עם חוק המתנות), אלא שמדובר בשם כיסוי להלבנת כספים מחו"ל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by