בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
100 אלף אמהות קובניות: החזירו את אליאן הביתה 
 
 
חדשות  נענע

אליאן גונזלס בן השש לא יורד מהכותרות. בקובה: 'מצעד אמהות לוחמות'. במיאמי: מחכים להחלטת בית המשפט. ניצול מהספינה שטבעה: בקשתה האחרונה של האם היתה שאליאן יגיע לפלורידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמאה אלף אמהות ערכו מצעד ענק בקובה, בקריאה להחזיר את אליאן גונזלס בן השש חזרה לקובה, ולא להשאירו עם קרובי משפחתו שבמיאמי, ארצות הברית.

הנשיא, פידל קסטרו, הבטיח "שלב חדש" במאבק להחזרת הילד. עיתון קובני רשמי כתב כי "החלטת המאפיה במיאמי והקיצוניים שבקונגרס האמריקאני שלא להחזיר את הילד פותחת שלב חדש במלחמה בין שתי המדינות".

את המצעד הובילו שתי הסבתות של אליאן, שקראו יחד עם ההמון לשחרורו של נכדן. את המצעד ליוו כוחות משטרה גדולים, שמנעו כל מגע בין הנשים לבין הנציגות האמריקאית שפועלת בקובה.

במקביל, שידרה רשת הסי.אן.אן ראיון עם ניצול נוסף מספינת המעפילים הבלתי חוקית בה סע גם אליאן. לדברי האיש, בקשתה האחרונה של אמו של אליאן היתה שבנה יגיעה בשלום לפלורידה, שם יהיה בטוח.
 
 
גונזלס עצמו, בשיחה עם סנאטור רפובליקני, אמר כי אינו רוצה לחזור לקובה. כרגע מנסים קרובי משפחתו המתגוררים במיאמי לטעון כי חזרתו לארץ מולדתו תפגע בו, ולכן עליהם לשמש כאפוטרופוסים שלו.

לאחר ששלטונות ההגירה כבר החליטו להחזיר את הילד, ההחלטה שונתה על ידי ועדה מיוחדת של הקונגרס. זו שלחה לגונזלס מכתב רשמי ובו הודעה כי הנושא יעלה לדיון מחודש בבית משפט אמריקאני.

הרעיון להחזיר את גונזאלס לקובה עורר גל של מחאה בקרב הציבור האמריקאי. הילד הצעיר היה אחד משלושת ניצולי מספינת מעפילים בלתי חוקיים שהתהפכה מול חופי ארה"ב.

בין עשרת הנספים - גם אמו של גונזלס שחשבה להביא את בנה למקום מבטחים. הוא ניצל לאחר שהצליח להיאחז בסירת גומי במשך יומיים שלמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by