בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסמך ההבנות: ישראל תיסוג, אך לא בדיוק לקווי הארבעה ביוני 

מסמך ההבנות: ישראל תיסוג, אך לא בדיוק לקווי הארבעה ביוני

 
 
חדשות נענע

העיתון הערבי אל חיאת פרסם את עיקרי המסמך האמריקאני הסודי, והמשלחת הישראלית נאלצה לאשר את נכונות רוב הפרטים. על פי המסמך שהועבר למשלחות, יסומן מחדש גבול הארבעה ביוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיקרי המסמך האמריקאני הסודי שהועבר למשלחות הישראלית והסורית - פורסמו היום (ראשון) בעיתון הערבי אל חיאת המתפרסם בלונדון. על פי המסמך, הנוסחה שגובשה בנושא הגבולות אומרת כי סוריה תסכים לסמן מחדש את קו גבול הארבעה ביוני, מתוך הכרה בכך שמיקומו המדוייק נתון במחלוקת.

המסמך מחולק לעמדות שעליהן אין מחלוקת ולנושאים שיהיו פתוחים לדיון בעתיד. הסורים דרשו כי כל פעולה שתינקט נגד צבאם, תינקט גם נגד צה"ל. ישראל דרשה להרחיק את החיילים הסורים עד לדמשק הבירה. במקביל, הוסכם כי יונחו צינורות מרמת הגולן לדמשק במטרה להגביר את אספקת המים לסוריה וכי יוצבו חיילים ישראלים בתחנת התראה שבחרמון - כך פורסם בחדשות ערוץ 2 ובגלי צה"ל.

ראש הממשלה ברק אמר כי מדובר ב"מלחמה דיפלומטית קשה" וכי "לא ניתן להעריך כמה זמן יידרש כדי להגיע להסכם", כדבריו.שר החוץ, דוד לוי, הוסיף ואמר ש"שום דבר עדיין לא הוסכם. יש התקדמות, יש הבנות, אבל בנושא הגבולות הכל פתוח".

מחר (שני) אמור ברק לעזוב את אתר השיחות ולחזור לארץ, ובעקבותיו גם שר החוץ הסורי א-שרע. באתר יישארו הוועדות המשתופות שימשיכו את הדיונים. לפני העזיבה, צפוי להיחתם מסמך שפרדסטאון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by