בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלגיה מחזירה את ביקורת הגבולות 

בלגיה מחזירה את ביקורת הגבולות

 
 
חדשות נענע


כמלחמה בהסתננות של מהגרים לא חוקיים למדינה. מדובר במקרה ראשון מאז כינון האיחוד האירופי וביטול ביקורות הגבולות בין מרבית המדינות באיחוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בלגיה החליטה להחזיר את ביקורת הגבולות לתקופה בלתי מוגבלת החל ממחר, בניסיון לעצור את זרם המהגרים הבלתי חוקיים שנכנס למדינה.

דובר משרד הפנים הבלגי אומר כי "מטיילים יאלצו להוכיח כי הם רשאים להיכנס לבלגיה בצורה חוקית", והוסיף כי מי שלא יוכל להוכיח זאת יוחזר לעברו השני של הגבול.

הבי.בי.סי מדווח כי ממשלת בלגיה מעריכה כי כ-60 אלף מהגרים לא חוקיים חיים כרגע בבלגיה. לטענת ממשלת בלגיה במהלך חודש דצמבר הייתה עלייה דרמטית במספר הנכנסים למדינה. בקרוב עתידה הממשלה לאפשר לחלק מהמגרים הבלתי חוקיים שמתגוררים בבלגיה לאורך זמן, ויעמדו בקריטריונים מסוימים, לקבל אישור שהייה חוקי.

בממשלה חוששים כי הדבר יוביל לזרם חדש של מהגרים, שינסו להיכנס לתחומי המדינה ולהגיש אף הם בקשות לאישורים החוקיים. בבלגיה מעריכים כי קרוב ל- 20 אלף מהגרים לא חוקיים ששוהים כרגע בבלגיה יזכו, בסופו של דבר, באישורי שהייה.

מאז כינון האיחוד האירופי החליטו מרבית המדינות החברות בו, הקרויות קבוצת שנגן, לבטל את ביקורת הגבולות ביניהן. בקבוצה חברות בלגיה, גרמניה, צרפת, איטליה, לוקסמבורג, הולד, אוסטריה, ספרד ופורטוגל. ההחלטה של ממשלת בלגיה היא מקרה ראשון בו מחליטה אחת המדינות להחזיר את ביקורת הגבולות. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by