בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
במפלגת העבודה מעריכים: אין רוב יהודי לנסיגה מהגולן 

במפלגת העבודה מעריכים: אין רוב יהודי לנסיגה מהגולן

 
 
חדשות נענע

ההערכה גובשה בצוות האסטרטגי של מפלגת העבודה לנושא משאל העם. ח"כ יחזקאל: "הברירה היא בין 17 אלף מפונים ל-17 אלף חללים". מחר (שני) - הפגנת ענק של מתנגדי הנסיגה בכיכר רבין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרב הציבור היהודי בארץ אין רוב לנסיגה מלאה מהגולן, מעריכים היום (ראשון) מומחי ייעוץ אסטרטגי ועורכי סקרים בישיבת הצוות האסטרטגי של מפלגת העבודה לעניין משאל העם העתידי.

ההערכה המקובלת בין הנוכחים בישיבה היא שלא ניתן להשיג תמיכה של יותר מ-40 אחוז מקרב העולים ומצביעי ש"ס להסכם אפשרי עם סוריה.

כזכור, בשבועות האחרונים עלתה לדיון סוגיית הרוב במשאל העם. נציגים מהמפד"ל והליכוד טענו כי על החוק לקבוע שתוצאות משאל העם יתקבלו אך ורק ברוב מיוחס, מצב בו לא יהיה משקל ממשי להצבעת אלו שאינם יהודים.

מנגד, חברי הכנסת של ישראל אחת ומרצ מתנגדים לרעיון הרוב המיוחס וטוענים כי מדובר באפליה מובהקת ואסור לגרום לאפליה שכזו במדינה דמוקרטית, בה לכל אזרחיה זכות שווה לקבוע את גורלם.

למרות הצהרות אלו שואפים בישראל אחת להגיע בכל זאת לרוב בקרב הציבור היהודי שיאשר את ההסכם העתידי עם סוריה, גם אם הדבר לא יעוגן ויחייב על פי חוק משאל העם.

מגלי צה"ל נמסר כי ח"כ אבי יחזקאל אמר בדיון היום שיש להציג את הברירה לציבור בין פחד לתקווה: "הברירה היא בין שבעה עשר אלף מפונים לשבעה עשר אלף חללים" אמר יחזקאל.

בשבוע הבא יגיש הצוות האסטרטגי לראש הממשלה נייר עמדה ראשון בנוגע לדרכי ההסברה לקראת משאל העם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by